تشدید بمباران منازل مسکونی در نوار غزه

    •••••  یکشنبه ۰۳ دی ۱۴۰۲ — ۰۹:۱۳ کد مطلب : 153677/a   

به گزارش تحلیل ایران به نقل از مهر، همزمان با تشدید حمله‌های هوایی و توپخانه ای ارتش رژیم صهیونیستی علیه سراسر نوار غزه نیروهای مقاومت فلسطین چه در شمال نوار غزه و چه در کرانه باختری عناصر صهیونیست را هدف قرار داده و تعدادی از آنها را به هلاکت رساندند.

تشدید موج حمله‌های هوایی و توپخانه ای علیه نوار غزه

شبکه المیادین گزارش داد که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی حمله‌های خود را علیه منطقه‌های مسکونی در نوار غزه تشدید کرده اند به طوری که منازل مسکونی در اطراف خیابان الحاووز واقع در غرب خان یونس در جنوب نوار غزه را بمباران کردند.

گزارش‌های رسانه‌ای از وقوع انفجارهای بسیار شدید در مناطق جنوبی استان الوسطی نوار غزه حکایت دارد. جنگنده‌های ارتش رژیم اشغالگر صهیونیستی غرب شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه را در هم کوبیدند.

تشدید بمباران منازل مسکونی در نوار غزه

توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی نیز شرق استان الوسطی را هدف حمله‌های خود قرار داد. شبکه فلسطین الیوم نیز گزارش داد که در جریان بمباران منازل مسکونی در محله تل السلطان واقع در غرب رفح تعدادی از غیرنظامیان بی گناه فلسطینی به شهادت رسیدند.

بر اساس این گزارش جنگنده‌های رژیم صهیونیستی منطقه‌های شرقی دیرالبلح را نیز گلوله باران کردند.

عملیات موفق رزمندگان فلسطینی علیه اشغالگران در محور جبالیا

از سوی دیگر نیروهای مقاومت فلسطین به نبرد زمینی خود با اشغالگران متجاوز در محورهای مختلف نوار غزه ادامه می‌دهند. گردان‌های قسام اعلام کرد که رزمندگان فلسطینی به شدت با عناصر صهیونیست که در محور مشترک میان جبالیا و اردوگاه این منطقه در شمال نوار غزه نفوذ کرده درگیر شده اند.

این گردان‌ها تاکید کرد که رزمندگان فلسطینی با استفاده از سلاح‌های سنگین و متوسط عناصر صهیونیست را هدف قرار داده اند.

در جریان عملیات مذکور نیروهای فلسطینی در محور مشترک جبالیا تعدادی از عناصر ارتش رژیم صهیونیستی به هلاکت رسیده و تعداد دیگری نیز به شدت زخمی شدند.

افزایش تعداد شهدای خبرنگار در نوار غزه

دفتر اطلاع رسانی دولت غزه شهادت احمد جمال المدهون معاون مدیر خبرگزاری الرای فلسطین را تسلیت گفت. المدهون در جریان بمباران شب گذشته نوار غزه توسط جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی به شهادت رسید.

این نهاد دولتی در نوار غزه تاکید کرد که با شهادت جمال المدهون تعداد شهدای خبرنگار و اصحاب رسانه در جریان حمله‌های وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه این باریکه به ۱۰۱ تن افزایش یافته است.

تشدید بمباران منازل مسکونی در نوار غزه

روز گذشته دفتر اطلاع رسانی دولت غزه اعلام کرده بود از آغاز جنگ در غزه در هفتم اکتبر گذشته تاکنون ۱۰۰ خبرنگار فلسطینی به شهادت رسیده اند.

این نهاد تاکید کرده بود که با شهادت «محمد ابو هویدی» خبرنگار فلسطینی در بمباران منطقه الشجاعیه از سوی ارتش رژیم صهیونیستی شمار خبرنگاران شهید در غزه به ۱۰۰ نفر رسید.

حمله به کرانه باختری و شلیک مستقیم به سمت خبرنگاران

از سوی دیگر نظامیان اشغالگر رژیم صهیونیستی طی ساعت‌های بامداد و صبح امروز به صورت گسترده به منطقه‌های مختلف کرانه باختری حمله کردند. این اشغالگران به منطقه سعیر واقع در شمال الخلیل یورش برده و اقدام به بازداشت تعدادی از فلسطینی‌ها کردند.

روستای کرمه واقع در جنوب الخلیل نیز شاهد حمله نظامیان صهیونیست بود.

این عناصر صهیونیست به منطقه الشیوخ واقع در شمال الخلیل نیز تجاوز کردند. شبکه «الجزیره» نیز خبر داد که اشغالگران به منطقه «المساکن» در شرق شهر نابلس نیز حمله کردند.

منابع محلی اعلام کردند که اشغالگران مستقیماً به سمت خبرنگاران در محله شمالی طولکرم شلیک می‌کنند. همچنین بولدوزرهای ارتش رژیم صهیونیستی اقدام به تخریب خط اصلی انتقال آب اردوگاه نور شمس کردند.

تشدید بمباران منازل مسکونی در نوار غزه

هدف قرار گرفتن متجاوزان توسط نیروهای مقاومت در طولکرم

در همین خصوص سایت شبکه فلسطین الیوم گزارش داد که در جریان یورش نظامیان رژیم صهیونیستی به شهر «طولکرم» در کرانه باختری جوانان فلسطینی برای جلوگیری از پیشروی این عناصر با سلاح گرم با آنها درگیر شدند.

بر این اساس، در جریان درگیری‌های مسلحانه در حوالی اردوگاه «نور شمس» در طولکرم، فلسطینی‌ها خودروهای اشغالگران را با تجهیزات انفجاری هدف قرار دادند.

در این گزارش آمده است که جوانان فلسطینی در طولکرم، تایرها و لاستیک‌ها را آتش زدند تا عملکرد پهپادهای جاسوسی رژیم صهیونیستی در آسمان شهر را مختل کنند.

هلاکت تعداد دیگری از اشغالگران در نوار غزه

از سوی دیگر رسانه‌های عبری زبان به نقل از ارتش رژیم صهیونیستی به هلاکت تعداد دیگری از عناصر متجاوز در درگیری‌های زمینی در نوار غزه اذعان کردند.

در این گزارش آمده است که دست کم هشت نظامی صهیونیست در درگیری‌های جنوب و مرکز نوار غزه به هلاکت رسیده اند.

ارتش رژیم صهیونیستی همچنین اعلام کرد که شش نظامی صهیونیست دیگر در جریان این درگیری‌ها به شدت زخمی شده و حال آنها وخیم است.

ارتش رژیم صهیونیستی روز گذشته اذعان کرده بود که در نبردهای زمینی ۲۴ ساعت گذشته در غزه میان نظامیان صهیونیست و مبارزان مقاومت، ۴۴ نظامی ارتش این رژیم زخمی شده‌اند.

علاوه بر این ارتش رژیم صهیونیستی تاکید کرد که ۱۰ نفر از این نظامیان زخمی‌شده، با آسیب‌هایی جدی و خطرناک روبرو هستند.

کمی پیش‌تر نیز شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ۳۰۰۰ نفر از نظامیان صهیونیست زخمی‌شده در جنگ غزه به عنوان معلولان دائمی در ارتش این رژیم طبقه‌بندی شده‌اند.