رژیم صهیونیستی از زمین، هوا و دریا غزه را می‌کوبد.

    •••••  ﺳﻪشنبه ۰۵ دی ۱۴۰۲ — ۰۹:۵۱ کد مطلب : 153732/a   

به گزارش تحلیل ایران به نقل از مهر،ارتش رژیم صهیونیستی طی بامداد و صبح امروز به صورت پی در پی و وحشیانه از دریا، زمین و هوا سراسر نوار غزه را زیر آتش حمله‌های خون بار خود قرار داد.

موج جدید حمله‌های هوایی، دریایی و زمینی علیه نوار غزه

خبرنگار شبکه المیادین گزارش داد که حمله‌های ارتش رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه طی بامداد و صبح امروز سه شنبه همچنان ادامه داشته به طوری که ایزن حمله‌ها اردوگاه البریج واقع در مرکز این باریکه را هدف قرار داد.

همچنین در جریان بمباران منازل مسکونی در محله الامل واقع در غرب استان خان یونس در جنوب نوار غزه دست کم هفت فلسطینی به شهادت رسیده و چند تن دیگر زخمی شدند.

رژیم صهیونیستی از زمین، هوا و دریا غزه را می‌کوبد

قایق‌های جنگی ارتش رژیم صهیونیستی نیز از سمت دریا غرب اردوگاه النصیرات واقع در مرکز نوار غزه را هدف قرار دادند. منطقه‌های شمالی این اردوگاه نیز از آتش حمله‌های قایق‌های جنگی رژیم صهیونیستی در امان نبودند.

شبکه المیادین گزارش داد که جنگنده‌های ارتش رژیم اشغالگر طی ساعت‌های گذشته منطقه‌های شرقی نوار غزه را بمباران کردند.

این جنگنده‌ها همچنین با بمباران بخش‌های نزدیک به بیمارستان ناصر در غرب شهر خان یونس در این منطقه کمربند آتش ایجاد کردند.

حمله‌های هوایی رژیم صهیونیستی اطراف منطقه تل السلطان واقع در رفح در جنوب نوار غزه را نیز دربرگرفت. استان مرکزی نوار غزه نیز شاهد این حمله‌های پی در پی و وحشیانه بود.

این در حالی است که گزارش‌های رسانه‌ای حاکی از وقوع درگیری‌های شدید میان نیروهای مقاومت و عناصر اشغالگر در چند محور در نوار غزه است.

تخریب زیرساخت‌های کرانه باختری به دست اشغالگران

از سوی دیگر نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی با حمله به بخش‌های مختلف کرانه باختری اقدام به تخریب زیرساخت‌های این منطقه‌ها کردند.

گزارش‌های رسانه‌ای حاکی از آن است که اشغالگران صهیونیست بعد از حمله به محله المنشیه واقع در اردوگاه نور شمس در طولکرم با بولدوزرهای خود اقدام به تخریب خیابان‌های این محله کردند.

المیادین گزارش داد که عناصر ارتش رژیم صهیونیستی مانع ورود خودروهای امدادرسان به اردوگاه نور شمس برای انتقال زخمی‌ها شدند.

نظامیان صهیونیست به منطقه بیتونیا واقع در غرب رام الله نیز حمله کردند. رسانه‌های خبری تاکید کردند که رژیم صهیونیستی علاوه بر این منطقه به شهر الخلیل واقع در کرانه باختری نیز یورش برده و تعدادی از فلسطینی‌های بی گناه را بدون دلیل موجه بازداشت کردند.

این در حالی است که نیروهای مقاومت فلسطین در کرانه باختری دست بسته نبوده و با پرتاب نارنجک به سمت اشغالگران صهیونیست عناصر پیاده نظام این رژیم را در محله الدمج واقع در اردوگاه نور شمس هدف قرار دادند.

مسئول تیم سازمان ملل: هیچ مکان امنی در غزه وجود ندارد

از سوی دیگر «جیما کونل» مسئول تیم وابسته به سازمان ملل که از چند هفته قبل در غزه مستقر است تاکید کرد: فلسطینی‌ها در نوار غزه با یک بازی شطرنج انسانی رو به رو هستند که هزاران تن از این سو به آن سو حرکت می‌کنند.

وی در ادامه افزود: هیچ کسی نیست که تضمین کند جایی که آن‌ها می‌روند امن است.

رژیم صهیونیستی از زمین، هوا و دریا غزه را می‌کوبد

کونل تصریح کرد: فلسطینی‌ها به سمت جنوب حرکت می‌کنند و وسایل کمی با خود به همراه برده اند تا شاید بتوانند مکان امنی پیدا کنند.

وی اضافه کرد: من با افراد زیادی صحبت کرده ام. تنها یک مساحت بسیار کوچک در شهر رفح باقی مانده است. مردم در این منطقه نمی‌دانند که به کجا خواهند رفت.

کونل تاکید کرد: فلسطینی‌ها از این منطقه به آن منطقه مهاجرت می‌کنند اما در نهایت در امنیت نیستند. من شاهد فوت یک کودک ۹ ساله فلسطینی به اسم احمد در بیمارستان الاقصی واقع در دیر البلح بودم. این کودک در منطقه‌ای بود که ادعا می‌شد امن است.

وی بیان کرد: هیچ مکان امنی در نوار غزه وجود ندارد. حمله‌های هوایی جدیدی در زمانی که من در این بیمارستان بودم رخ داد و دیدم که زخمی‌های زیادی به این بیمارستان منتقل شدند.

رژیم صهیونیستی از زمین، هوا و دریا غزه را می‌کوبد

افزایش تلفات نظامی رژیم صهیونیستی / «ما هرگز پیروز نخواهیم شد»

از سوی دیگر رسانه‌های عبری زبان به نقل از ارتش رژیم صهیونیستی از هلاکت تعداد دیگری از عناصر صهیونیست در درگیری‌های نوار غزه خبر دادند.

بر اساس گزارش این رسانه‌های عبری، ۲ گروهبان ارتش رژیم صهیونیستی در این درگیری‌ها به هلاکت رسیده و سه تن دیگر به شدت زخمی شده اند.

این رسانه‌ها در ادامه اذعان کردند: ما هرگز پیروز نخواهیم شد و هر روز بیشتری که از عملیات زمینی در نوار غزه می‌گذرد بیش از روز گذشته شکست را حس می‌کنیم.

رسانه‌های صهیونیستی اضافه کردند: بر خلاف آنچه که مبنی بر شکست حزب الله شایع شده، این اسرائیل است که شکست خورده است. جو بایدن رئیس جمهور آمریکا ضعف ما را فهمید و خیلی زود نیروی نظامی اعزام کرد.

این رسانه‌ها تاکید کردند: آمریکا با درخواست اسرائیل مبنی بر دریافت بالگردهای آپاچی مخالفت کرد و گالانت این موضوع را در نشست با وزیر دفاع آمریکا مطرح کرد.