گسترش خیزش مردم فلسطین در شهر «جنین» و «طولکرم»

    •••••  چهارشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۲ — ۰۹:۰۱ کد مطلب : 154002/a   

به گزارش تحلیل ایران به نقل از مهر، ارتش رژیم صهیونیستی در روزهای اخیر هم‌زمان با تداوم حمله‌های هوایی به نوار غزه، تهاجم و یورش به مناطق مختلف کرانه باختری را نیز افزایش داده و درگیری روزانه بین مبارزان مقاومت و نظامیان صهیونیست در این منطقه نیز افزایش یافته است.

درگیری شدید مبارزان مقاومت با نظامیان صهیونیست در کرانه باختری

ارتش رژیم صهیونیستی برای چندمین شب متوالی نیروهای نظامی خود را به شهر جنین در کرانه باختری منتقل کرد. بر اساس گزارش‌های موجود بلدوزرهای رژیم صهیونیستی اقدام به تخریب خیابان الوکالة در نزدیکی مزار شهدا در اطراف اردوگاه جنین در کرانه باختری کردند. نظامیان صهیونیست علاوه بر حضور گسترده خود در این اردوگاه اقدام به تیراندازی در میدان الحمامة نیز کردند.

گردان‌های شهدای الاقصی شاخه نظامی جنبش فتح نیز اعلام کردند که مبارزان این گردان در برابر اشغالگرانی که به اردوگاه جنین یورش برده‌اند، ایستادگی کرده و با بمب‌های دست ساز و گلوله های جنگی با آنها مقابله می‌کنند.

منابع رسانه‌ای اعلام کردند درگیری‌های شدیدی میان عناصر مقاومت و نیروهای اشغالگر صهیونیستی در بخش‌های شرقی شهر جنین دنبال شد. نیروهای نظامی رژیم صهیونیستی با پشتیبانی خودروهای زرهی اقدام به تخریب تعدادی از مغازه‌ها در شهر جنین کردند. رژیم صهیونیستی همچنین جریان برق را در برخی از محلات جنین قطع کرد.

شهر طولکرم از دیگر مناطق کرانه باختری بود که دیشب شاهد حضور نظامی گسترده رژیم صهیونیستی بود.

هلاکت یک افسر اسرائیلی در جنوب نوار غزه

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد یک افسر اسرائیلی دیگر در درگیری‌ها با مقاومت فلسطین در جنوب نوار غزه به هلاکت رسیده است.

بنابر اعلام ارتش رژیم صهیونیستی، یک نظامی دیگر این رژیم نیز زخمی شده است.

درگیری مبارزان مقاومت و نظامیان صهیونیست در کرانه باختری

منابع محلی از درگیری مسلحانه مبارزان مقاومت با نظامیان صهیونیستی در شهر نابلس در کرانه باختری خبر دادند.

یورش گسترده صهیونیست‌ها به جنین

منابع خبری از یورش گسترده اشغالگران اسراییلی به جنین خبر دادند. این منابع تاکید کردند که نظامیان اشغالگر اسراییلی این شهر را به محاصره کامل درآوردند.

همزمان بولدوزرهای اسراییلی هم در حال تخریب زیرساخت‌های شهر جنین هستند. پهبادهای ارتش رژیم صهیونیستی هم به طور گسترده در آسمان این منطقه به پرواز درآمدند.

ارتش رژیم صهیونیستی شمار زیادی از نیروهای پشتیبانی خود را روانه جنین کرده است. المیادین خبر داد که ارتش اشغالگر نیروهای کمکی نظامی را به سمت شهر جنین در کرانه باختری سوق می دهد.

روز گذشته نیز، باشگاه اسیر فلسطین اعلام کرد که نظامیان اشغالگر اسراییلی در ادامه حملات خود به کرانه باختری از شب گذشته ۲۵ فلسطینی دیگر را بازداشت کردند. در میان بازداشت شدگان شماری آزاده فلسطینی هم دیده می‌شود.

بیشتر این افراد در استان‌های بیت لحم، جنین، قلقیلیه، رام الله، نابلس، طولکرم و قدس بازداشت شدند. از آغاز جنگ در غزه در هفتم اکتبر گذشته تاکنون نزدیک به ۶۰۰۰ فلسطینی در کرانه باختری توسط صهیونیست‌ها بازداشت شدند.

همزمان طی شب و روز گذشته درگیری‌ها میان نیروهای مقاومت فلسطین و ارتش رژیم صهیونیستی در کرانه باختری گسترده‌تر شده است. در همین رابطه شبکه الجزیره گزارش داد که نیروهای اشغالگر صهیونیستی به روستای بنی نعیم واقع در شرق الخلیل یورش برده و در آنجا اقدام به تیراندازی کردند.