ضرورت خروج از مرزهای جایگزین بازرگان برای سفر به ترکیه

    •••••  پنجشنبه ۰۲ فروردین ۱۴۰۳ — ۱۷:۱۶ کد مطلب : 156372/a   

به گزارش تحلیل ایران ، شصت و چهارمین جلسه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر به منظور ارائه گزارش و هماهنگی با ستادهای اجرایی خدمات سفر در استان‌ها و ارائه راهکارهای لازم صبح پنج شنبه دوم فروردین ۱۴۰۳ در سالن خلیج فارس معاونت گردشگری برگزار شد.

 

مصطفی فاطمی دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، با اشاره به ازدحام مرز بازرگان از تورهای مسافرتی درخواست کرد که تدابیر لازم را انجام دهند و از مرزهای جایگزین به منظور تردد مسافران به کشور ترکیه استفاده کنند.

 

وی به بسته بودن بندر چارک و آفتاب به دلیل شرایط آب و هوایی اشاره و تصریح کرد: اطلاع‌رسانی لازم به مسافران به منظور عدم تردد از این دو بندر انجام شود.

 

فاطمی همچنین عدم استفاده از شناورهای غیرمجاز را مورد تاکید قرار داد.

 

یحیی نقی‌زاده محجوب مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری، نیز با اشاره به آمار نظارت‌های انجام شده از ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا دوم فروردین ۱۴۰۳، افزود: بر اساس آمار سامانه جامع نظارت، آمار و اطلاعات تأسیسات گردشگری در مجموع ۴ هزار و ۷۳۵ بازدید نظارتی از تأسیسات گردشگری انجام شده است.

 

وی ادامه داد: مجموع تذکر، اخطار، تعطیلی، تعلیق و نواقص ۶۹۸ مورد و تشویق‌ها ۲۵۸ مورد بوده است.

 

مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری، بر ارائه گزارش بازدیدهای انجام شده از تأسیسات گردشگری و سرویس‌های بهداشتی همچنین رسیدگی به شکایت‌ها تاکید کرد.