حمله اسرائیل به چادر آوارگان و خبرنگاران فلسطینی در بیمارستان شهدا

    •••••  یکشنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۳ — ۱۷:۵۰ کد مطلب : 156524/a   

به گزارش تحلیل ایران؛ منابع فلسطینی، ظهر امروز (یکشنبه)، خبر دادند در حمله ارتش اسرائیل به چادر آوارگان و خبرنگاران فلسطینی در محوطه بیمارستان «شهداء الاقصی» در مرکز نوار غزه، تعدادی از شهروندان فلسطینی به شهادت رسیده‌اند و چندین نفر دیگر مجروح شده‌اند.

 

منابع فلسطینی می‌گویند هنوز شمار دقیق شهدا و مجروحان این حمله مشخص نیست؛ با این حال، برخی منابع فلسطینی گزارش داده‌اند دست‌کم 4 فلسطینی به شهادت رسیده‌اند و 17 نفر دیگر مجروح شده‌اند.

 

دفتر اطلاع‌رسانی غزه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ارتش رژیم اشغالگر اسرائیل کشتار جمعی جدیدی مرتکب شده و چادر خبرنگاران و آوارگان فلسطینی در داخل محوطه بیمارستان شهدا الاقصی در استان دیر البلح را در اوج ساعت آمد و شد هدف قرار داده است.»

 

تاکنون 32 هزار و 782 فلسطینی در حملات ارتش رژیم اسرائیل به شهادت رسیده‌اند و آمار مجروحان به 75 هزار و 298 نفر افزایش یافته است.

 

ارتش رژیم اسرائیل با حملات گسترده به نوار غزه بسیاری از تاسیسات این منطقه از جمله تاسیسات درمانی، آموزشی و عبادتگاه‌ها را ویران کرده است.

مردم غزه تحت محاصره نیروهای اسرائیلی هستند و نیاز مبرمی به دارو و مواد غذایی دارند.

نظامیان اسرائیلی به کامیون‌های حاوی کمک‌های بشردوستانه به‌سختی اجازه ورود به غزه را می‌دهند و این کامیون‌ها بعد از بازرسی‌های سختگیرانه به صورت محدود وارد غزه می‌شوند.