حمایت دانشجویان ایرانی از جنبش دانشجویی آمریکا

    •••••  یکشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ — ۱۵:۵۳ کد مطلب : 157372/a   

به گزارش تحلیل ایران جنبش دانشجویی همبستگی با مردم غزه و اعتراض‌ها در دانشگاه‌های آمریکا که از روزهای گذشته از دانشگاه کلمبیای نیویورک آغاز شد و به سایر دانشگاه‌های این کشور و جهان سرایت کرده است سبب دستگیری حدود صدها نفر از دانشجویان و اساتید در این دانشگاه‌ها شده است.

 

ظهر امروز یکشنبه دانشگاهیان دانشگاه‌های سراسر کشور در حمایت از خیزش دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های آمریکا و اروپا در محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و همچنین محکوم کردن اقدام خشن پلیس آمریکا در ضرب و شتم دانشجویان و اساتید تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 


اخبار تجمع در دانشگاه‌های سراسر کشور را در زیر بخوانید.


تجمع دانشجویان دانشگاه تبریز از غزه و جنبش دانشجویی آمریکا

  
 
 
 

تجمع دانشجویان دانشگاه تبریز در حمایت از دانشجویان آزادی خواه حامی فلسطین در جهان برگزار شد.


تجمع دانشگاهیان ارومیه در حمایت از جنبش دانشجویی آمریکا

 
 
 
 

تجمع دانشگاهیان دانشگاه ارومیه در حمایت از دانشگاهیان معترض آمریکا و اروپا نسبت به نسل کشی و جنایات رژیم صهیونیستی برگزار شد.


تجمع دانشگاهیان اصفهان در حمایت از جنبش دانشجویی آمریکا

  
 
 

دانشگاهیان دانشگاه اصفهان و علوم پزشکی در حمایت از جنبش دانشجویی دانشجویان آمریکا تجمع کردند.


تصاویری از تجمع دانشجویان اردبیلی در حمایت از خیزش دانشجویی آمریکا

 

 

دانشجویان و اساتید دانشگاه محقق اردبیلی در حمایت از دانشجویان جهان و مردم مظلوم غزه ظهر امروز یکشنبه در محوطه دانشگاه تجمع کردند.

 


تجمع اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های ایلام برگزار شد

تجمع و راهپیمایی اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه ایلام در محکومیت وحشی‌گری حکومت ایالات متحده آمریکا در سرکوب اساتید و دانشجویان حامی ملت مظلوم فلسطین برگزار شد.

این مراسم با سخنرانی رضا حسینی نیا مسئول دفاتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان ایلام برگزار شد.

اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه ایلام در این راهپیمایی حضور یافته و ضمن حمایت از آرمان ملت مظلوم فلسطین، انزجار خود را از وحشی‌گری دولت و پلیس ایالات متحده آمریکا در سرکوب اساتید و دانشجویان آزادیخواه حامی مظلومان غزه اعلام کردند.


تجمع دانشجویان بوشهر در حمایت از جنبش دانشجویی

 

دانشجویان، استادان و کارکنان دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان بوشهر در حمایت از خیزش دانشجویان بیدار دانشگاه‌های آمریکا و اروپا و محکوم کردن اقدام پلیس آمریکا در ضرب و شتم دانشجویان، ظهر یکشنبه در جوار مزار شهدای گمنام آموزشکده فنی و حرفه‌ای پسران بوشهر «امام خامنه ای» تجمع کردند.

دانشگاهیان دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان بوشهر هم صدا با سایر مراکز آموزش عالی کشور در حمایت از خیزش وجدان‌های بیدار جامعه دانشگاهی آمریکا و اروپا در نفی بیدادگری و کشتار مردم مظلوم فلسطین توسط رژیم جعلی اسرائیل و حمایت‌های آمریکا از این رژیم کودک‌کش با شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل اقدام پلیس آمریکا را محکوم کردند.


حمایت دانشگاه علوم پزشکی آبادان از دانشجویان آمریکا و غزه

 

دانشجویان، اساتید، کارکنان و مدیران دانشگاه علوم پزشکی آبادان با برگزاری تجمعی در راستای حمایت از مردم مظلوم غزه، نسل‌کشی بی‌رحمانه صهیونیست‌ها را محکوم کردند.

همچنین در این تجمع حاضران با سردادن فریاد «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آمریکا» حمایت خود را از دانشجویان آزادی‌خواه آمریکا اعلام کرده و از برخورد خشن پلیس این کشور با اعتراضات اعلام انزجار کردند.


تجمع جامعه دانشگاهی مشهد از خیزش دانشجویان آمریکایی

 
 

تجمع دانشگاهیان، دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی در حمایت از خیزش گسترده دانشگاهیان آمریکا و اروپا در محل دانشگاه آزاد مشهد برگزار شد.


تجمع دانشگاهیان کردستانی در حمایت از دانشجویان آمریکا

 

تجمع دانشجویان دانشگاه کردستان ظهر یکشنبه همزمان با برپایی تجمع دانشگاهیان سراسر کشور در حمایت از خیزش دانشجویان دانشگاه‌های آمریکا و اروپا و محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، در محوطه دانشگاه کردستان برگزار شد.

در این تجمع دانشجویان فریاد «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» سردادند و حمایت خود را از خیزش‌های دانشجویی در آمریکا برای دفاع از مردم مظلوم غزه اعلام کردند.

دانشجویان و اساتید دانشگاه کردستان در این تجمع جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کردند و تمامی اتفاقات فلسطین و غزه را اقدامی غیرانسانی و وحشیانه از سوی این رژیم غاصب برشمردند.

در این مراسم حجت الاسلام عجم معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کردستان به سخنرانی پرداخت.


تجمع دانشگاهیان لاهیجان در حمایت از دانشجویان آمریکایی

 
 
 

در این ویدئو تجمع دانشگاهیان لاهیجان در حمایت از خیزش دانشجویان آمریکایی را مشاهده می‌کنید.


تجمع دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های استان مرکزی

 
 
 
 

اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه استان مرکزی در حمایت از خیزش دانشجویان بیدار دانشگاه‌های آمریکا و اروپا تجمع کردند و شعار مرگ آمریکا و اسرائیل سر دادند.