عملیات گروهان‌های قدس علیه اشغالگران اسرائیلی در جبالیا

    •••••  دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ — ۰۸:۵۱ کد مطلب : 158834/a   

به گزارش تحلیل ایران به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، گروهان‌های قدس اعلام کرد مجاهدان این گروهان‌ها در شرق جبالیا در شمال نوار غزه دست به ۴ عملیات به شرح زیر علیه اشغالگران اسرائیلی زدند:

 

درگیری شدید با نیروهای اشغالگر با سلاح تیربار و راکت‌های ضدزره

 

حمله خمپاره‌ای به نیروهای اسرائیلی و ادوات جنگی اشغالگران

 

هدف قرار دادن نیروها و ادوات جنگی صهیونیست‌ها با گلوله خمپاره در منطقه مزایا

 

حمله خمپاره‌ای به نیروهای اسرائیلی در اطراف اداره مدنی جبالیا

 

از سوی دیگر گردان‌های قدس (شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین) نیز اعلام کرد که مبارزان این گردان‌ها در عملیاتی مشترک با مبارزان گردان‌های قسام (شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس) نظامیان و جنگ‌افزارهای ارتش رژیم صهیونیستی را که به شرق رفح نفوذ کرده‌اند با خمپاره هدف قرار داده‌اند.

 

همچنین گردان‌های «شهدا الاقصی» بیان کرد که مبارزان این گردان‌ها در محور پیشروی شرق اردوگاه «جبالیا» واقع در شمال نوار غزه به شدت با نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی درگیر شده‌اند.

 

علاوه بر این گردان‌های شهدا الاقصی نظامیان و جنگ‌افزارهای ارتش رژیم صهیونیستی را در شهرک «الشوکه» با خمپاره سنگین هدف قرار داد.

 

تیپ‌های «ناصر صلاح الدین» نیز از درگیری شدید مبارزان این گروه مقاومت فلسطین در محور پیشروی پشت مدارس ابو زیتون در شرق اردوگاه جبالیا با نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی خبر داد.

 

همچنین حملات موشکی مقاومت فلسطین به شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف نوار غزه همچنان ادامه دارد.

 

منابع خبری گزارش دادند که گروه‌های مقاومت فلسطین بار دیگر شهرک‌های صهیونیست‌نشین «سدیروت» و «ناحال عوز» در اطراف نوار غزه را موشک‌باران کرده‌اند.

 

بر اساس گزارش این منابع پس از این موج از حملات موشکی پیاپی مقاومت فلسطین به شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف نوار غزه، صدای چندین انفجار در شهرک‌های صهیونیستی «سدیروت» و «ناحال عوز» به گوش رسیده است.

 

همچنین آژیر هشدار نیز برای چندمین بار طی روز جاری در این شهرک‌ها به صدا درآمده است.

 

این در حالی است که جنایات صهیونیست‌ها در غزه همچنان ادامه دارد و وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه با صدور بیانیه‌ای، آماری را از شمار کلی شهدای کادر درمان نوار غزه از آغاز حملات ارتش رژیم صهیونیستی به این باریکه در هفتم اکتبر سال گذشته میلادی ارائه داد. وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه بیان کرد: تاکنون ۵۰۰ نفر از کادر درمان در نتیجه حملات اسرائیل به نوار غزه به شهادت رسیده‌اند.

 

همچنین بر اساس اعلام این نهاد پزشکی فلسطینی از آغاز حملات ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه تاکنون ۱۳۸ نفر از پرستاران نوار غزه به فیض شهادت نائل آمده‌اند.

 

درادامه بیانیه وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه آمده است: ما از جامعه بین‌الملل می‌خواهیم که از کادر درمان و مؤسسات پزشکی غزه حمایت کنند و برای گشایش گذرگاه‌های نوار غزه جهت ورود کمک‌های پزشکی به این باریکه، فشار بیاورند.

 

از سوی دیگر خبرنگار الجزیره گزارش داد که از صبح امروز تاکنون حملات ارتش رژیم صهیونیستی به شهرک‌های مختلف شهر غزه، به شهادت ۷ نفر و زخمی‌شدن ۶۸ تَن دیگر انجامیده است.

 

همچنین در نتیجه حمله ارتش رژیم صهیونیستی به گروهی از شهروندان فلسطینی در جنوب شهر رفح یک نفر به شهادت رسید و ۳ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

 

جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی نیز مرکز پزشکی «بیسان» واقع در اردوگاه «البریج» در مرکز نوار غزه را بمباران کردند. در نتیجه این حمله نیز چندین فلسطینی زخمی شدند.