اعتراف بی سابقه فرمانده ارشد صهیونیستی به شکست

    •••••  دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ — ۰۶:۰۵ کد مطلب : 158837/a   

به گزارش تحلیل ایران به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، «هرتزی هالوی»، رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی در سخنانی به شکست خود اعتراف کرد و گفت: «من مسئولیت شکست ارتش اسرائیل در ۷ اکتبر را بر عهده می‌گیرم و معنی آن را هم به خوبی درک می‌کنم.»

 

از سوی دیگر، کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی جزئیات نشستی را با حضور «هرتزی هالیوی» رئیس ستاد مشترک ارتش این رژیم در تعطیلات آخر هفته گذشته برگزار شده، منتشر کرد.

 

در این نشست هرتزی هالیوی خطاب به حاضران می‌گوید: ارتش دوباره باید به جبالیا (منطقه‌ای در شمال غزه) حمله کند، چون هیچ تحرک سیاسی برای اینکه قدرتی غیر از حماس بر نوار غزه حاکم شود، وجود ندارد!

 

وی افزود: ما باید عملیات‌های خود را در اینجا (جبالیا) و مناطق دیگر بارها و بارها تکرار کنیم تا قدرت زیربنایی حماس را از بین ببریم، اما این تلاش‌ها بی نتیجه، ناامید کننده و خسته کننده است.

 

بنابر گزارش کانال ۱۳، رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی همچنین از نتانیاهو و دیگر سران نظامی و سیاسی خواست که به طور جدی در زمینه تعیین راهبردی برای جنک غزه وارد عمل شوند.

 

پیش از این نیز برخی مقامات ارشد نظامی صهیونیست ضمن انتقاد از نتانیاهو تاکید کرده بودند که وی هیچ برنامه و راهبرد مشخصی برای روز پس از پایان جنگ ندارد.

 

این در حالی است که روز گذشته یک ژنرال بازنشسته اسرائیلی گفته بود که نتانیاهو تنها به دلیل اینکه از فروپاشی کابینه اش جلوگیری کند به رفح حمله کرده است.

 

گروهان‌های قدس اعلام کرد مجاهدان این گروهان‌ها در شرق جبالیا در شمال نوار غزه دست به ۴ عملیات به شرح زیر علیه اشغالگران اسرائیلی زدند:

 

درگیری شدید با نیروهای اشغالگر با سلاح تیربار و راکت‌های ضدزره

 

حمله خمپاره‌ای به نیروهای اسرائیلی و ادوات جنگی اشغالگران

 

هدف قرار دادن نیروها و ادوات جنگی صهیونیست‌ها با گلوله خمپاره در منطقه مزایا

 

حمله خمپاره‌ای به نیروهای اسرائیلی در اطراف اداره مدنی جبالیا

 

از سوی دیگر گردان‌های قدس (شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین) نیز اعلام کرد که مبارزان این گردان‌ها در عملیاتی مشترک با مبارزان گردان‌های قسام (شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس) نظامیان و جنگ‌افزارهای ارتش رژیم صهیونیستی را که به شرق رفح نفوذ کرده‌اند با خمپاره هدف قرار داده‌اند.

 

همچنین گردان‌های «شهدا الاقصی» بیان کرد که مبارزان این گردان‌ها در محور پیشروی شرق اردوگاه «جبالیا» واقع در شمال نوار غزه به شدت با نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی درگیر شده‌اند.

 

علاوه بر این گردان‌های شهدا الاقصی نظامیان و جنگ‌افزارهای ارتش رژیم صهیونیستی را در شهرک «الشوکه» با خمپاره سنگین هدف قرار داد.

 

تیپ‌های «ناصر صلاح الدین» نیز از درگیری شدید مبارزان این گروه مقاومت فلسطین در محور پیشروی پشت مدارس ابو زیتون در شرق اردوگاه جبالیا با نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی خبر داد.

 

همچنین حملات موشکی مقاومت فلسطین به شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف نوار غزه همچنان ادامه دارد.

 

منابع خبری گزارش دادند که گروه‌های مقاومت فلسطین بار دیگر شهرک‌های صهیونیست‌نشین «سدیروت» و «ناحال عوز» در اطراف نوار غزه را موشک‌باران کرده‌اند.

 

بر اساس گزارش این منابع پس از این موج از حملات موشکی پیاپی مقاومت فلسطین به شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف نوار غزه، صدای چندین انفجار در شهرک‌های صهیونیستی «سدیروت» و «ناحال عوز» به گوش رسیده است.

 

همچنین آژیر هشدار نیز برای چندمین بار طی روز جاری در این شهرک‌ها به صدا درآمده است.