ریزش قیمت دلار/ یک گام تا ورود دلار به کانال ۵۸ هزار تومان

    •••••  ﺳﻪشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ — ۲۳:۱۲ کد مطلب : 158905/a   

به گزارش تحلیل ایران ، قیمت دلار که با شروع سال جاری روند صعودی به خود گرفته بود و متناسب با حوادث بین‌المللی از ۷۰ هزار تومان هم عبور کرد، اما پس از مدت کوتاهی روند کاهشی به خود گرفت، به گونه‌ای که هم‌اکنون ۵۹ هزار و ۱۵۰ تومان بوده و در حال نزدیک شدن به کانال ۵۸ هزار تومان است.

 

مشاهدات میدانی از بازار غیررسمی نشان می‌دهد که بازار غیررسمی ارز آرام بوده و با توجه به وضعیت ریزش دلار، خرید و فروشی در بازار انجام نمی‌شود و اغلب به دنبال فروختن دلارهای خود هستند که البته خریداری هم ندارند.

 

بنابراین بسیاری از کارشناسان بازارهای مالی معتقد هستند که طبق سنوات گذشته بعد از اردیبهشت‌ماه افت تقاضای ارزی در بازار رخ خواهد داد؛ بنابراین شاهد ایجاد یک ثبات در بازار و کاهش قیمت دلار در کانال ۵۰ هزار تومانی خواهیم بود.

 

گفتنی است، محمدرضا فرزین رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به نتایج استفاده از دیپلماسی اقتصادی و گسترش روابط بانکی و تجاری با کشورهای هم‌پیمان و همسایه تأکید کرده است: با گشایش‌های به وجود آمده، دسترسی کشور به منابع ارزی در سال جاری افزایش یافته است و قدرت مدیریت بیشتری نیز بر منابع ارزی زیادی که در خارج از کشور وجود دارد خواهیم داشت، این موضوع البته بر افزایش تسلط بانک مرکزی بر بازار ارز، اثربخش خواهد بود.

 

لازم به ذکر است که دلار امروز در مرکز مبادله ارز و طلا در بخش اسکناس ۴۴ هزار و ۸۶۸ تومان و در بخش حواله ۴۱ هزار و ۸۹۴ تومان کشف قیمت شد.