اذعان صهیونیست‌ها: ارتش دست‌وپا می‌زند

    •••••  یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ — ۱۲:۱۰ کد مطلب : 159050/a   

به گزارش تحلیل ایران، «آوی دیختر» وزیر کشاورزی رژیم اسرائیل در چرایی اصرار این رژیم بر تداوم حملات به نوار غزه و سیطره بر این منطقه گفت که «بدون سیطره بر غزه ما نمی‌توانیم به اهداف خود برسیم؛ برای اینکه این کار به ما اجازه می‌دهد، از موضع قدرت وارد مذاکرات بشویم.»

 

این اظهارات وزیر صهیونیست تأیید تحلیل ناظران و تحلیلگران است که می‌گویند رژیم اسرائیل بعد از نزدیک به هشت ماه جنگ علیه نوار غزه نه توانسته حماس را حذف یا قدرتش را تضیف کند و نه توانسته است اسرای صهیونیست دربند مقاومت را آزاد کند و به همین دلیل، علی‌رغم موافقت حماس با آتش‌بس، به رفح حمله زمینی را شروع کرد و این علی‌رغم مخالفت‌های داخلی و خارجی و نیز بین‌المللی است.

 

فرمانده سابق صهیونیست‌: ارتش اسرائیل در غزه دست‌وپا می‌زند

از سوی دیگر، روزنامه معاریو رژیم اسرائیل نیز امروز یکشنبه به نقل از فرمانده سابق لشکر غزه گفت که ارتش این رژیم در غزه دست و پا می‌زند و مشخص است که ما اهداف اعلامی خود را نتوانسته‌ایم محقق کنیم.

این فرمانده صهیونیست مدعی شد که حماس خسارت‌های زیادی دیده و ولی از نظر نظامی نتوانسته‌ایم آن را شکست بدهیم و حذفش کنیم.

این فرمانده در مورد عملکرد حکومت نتانیاهو نیز گفت که این حکومت سال‌هاست که با دست و پا زدن حکومت می‌کند و انزوا و خسارت‌های اقتصادی زیادی به بار آورده است.

 

به اعتقاد این فرمانده سابق لشکر غزه، خطرناک‌ترین چیز این است که جایگاه اسرائیلی که قدرت منطقه‌ای بود، از هفتم اکتبر (15 مهرماه که عملیات طوفان الاقصی شروع شد) در حال تضعیف است.

 

جنگ رژیم اسرائیل علیه نوار غزه امروز وارد روز 226 شده است و طی این مدت، 35 هزار و 386 نفر شهید و 79 هزار و 366 نفر نیز زخمی شده‌اند و این علاوه بر هزاران مفقودی است که در زیر آوار خانه‌های خراب شده هستند.

 

طی این مدت، مناطق مختلف غزه شاهد ویرانی گسترده بوده و رژیم اسرائیل از دو هفته پیش حمله زمینی به بخش رفح که گفته می‌شود محدود خواهد بود، شروع کرده است. این حمله همزمان شد با موافق جنبش حماس با پیشنهاد آتش‌بس مصر که خواهان توقف مرحله جنگ و تبادل اسرا بود