ایران به راه خود در حمایت از مردم فلسطین ادامه می‌دهد

    •••••  چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۳ — ۰۹:۱۴ کد مطلب : 159164/a   

به گزارش تحلیل ایران، اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس صبح امروز در مراسم تشییع پیکر شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور و همراهانش، اظهار کرد: اعلام می‌کنم که به نام گروه‌های مقاومت فلسطین و از غزه آمده‌ایم که به رهبر جمهوری اسلامی ایران و مردم ایران تسلیت بگوییم.

 

وی متذکر شد: در ماه مبارک رمضان دیداری با رئیس جمهور ایران در سفر به تهران داشتیم و ایشان به مواضع ثابت جمهوری اسلامی ایران در حمایت از ملت فلسطین تاکید کرد. در آن دیدار ایشان بر چند محور اشاره کردند؛ اولاً که مساله فلسطین مساله اول امت اسلامی است و امت اسلامی باید مسوولیت‌های خودش را انجام دهد و زمینه را ایجاد کند تا ملت فلسطین، سرزمین و مقدساتش را آزاد کند. مساله فلسطین فقط یک مساله سیاسی نیست و در عمق عقیده امت اسلامی است و در این سرزمین قبله اول مسلمانان وجود دارد.

 

رئیس دفتر سیاسی حماس تاکید کرد: ایشان در مساله دوم گفتند که مقاومت یک انتخاب استراتژیک است برای اینکه ما مساله آزادی فلسطین را محقق کنیم و مقاومت در فلسطین خط و سنگر اول جبهه مقاومت و امت اسلامی است. ایشان فرمودند که ما در جمهوری اسلامی ایران به حمایت خود از مقاومت ادامه می‌دهیم تا اهداف ملت فلسطین و امت محقق شود.

 

هنیه ادامه داد: مساله سومی که ایشان بر آن متمرکز شدند، نبرد طوفان الاقصی بود و گفت که طوفان الاقصی زلزله‌ای بود که قلب رژیم صهیونیستی را هدف قرار داد و یک تحول در سطح جهانی ایجاد کرد.

رئیس دفتر سیاسی حماس تاکید کرد: مطمئن هستیم جمهوری اسلامی ایران به راه خود در حمایت از مردم فلسطین توسط رهبری انقلاب و مسئولانش ادامه خواهد داد تا روزی که بر فراز قدس شریف پرچم توحید و پیروزی را برافراشته سازیم.