موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/153632 :کد

حملات اسرائیل به حزب الله

اسراییل بدون مداخله‌ وسیع آمریکا حریف حزب‌الله نمی‌شود

  جمعه ۰۱ دی ۱۴۰۲ — ۲۱:۳۰
تعداد بازدید : ۸۸   
 تحلیل ایران -اسراییل بدون مداخله‌ وسیع آمریکا حریف حزب‌الله نمی‌شود

مرین‌های نظامی بزرگی که در دو سال گذشته در اسرائیل انجام شد، برای تعیین این بود که نیروهای دفاعی اسرائیل در صورت مقابله همزمان با حملات چندین بازیگر چگونه عمل می‌کنند. نتیجه چندان خوشایند نبود.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از مشرق، از آن‌جایی که اسرائیل به حملات بی‌رحمانه نوار غزه در بحبوحه تشدید درگیری‌های اسرائیل و فلسطینی‌ها که با حملات 7 اکتبر توسط حماس آغاز شد، ادامه می‌دهد، خطر تحریک طرف‌های دیگر را برای ورود به این منازعه فراهم می‌کند.

عملیات مستمر ارتش اسراییل(IDF) در نوار غزه، که تل آویو را از بسیاری از کشورهای عربی دور نموده، خطر جدی درگیرشدن جنبش حزب الله لبنان در درگیری را ایجاد کرده است.

نیروهای ارتش اسرائیل مستقر در مرزهای اسرائیل و لبنان در روزهای اخیر چندین بار با نیروهای حزب الله تبادل آتش کرده‌اند، اگرچه باید دید که آیا این خصومت ها تشدید خواهد شد یا خیر.

اسکات ریتر، افسر سابق اطلاعاتی تفنگداران دریایی ایالات متحده، در اظهار نظر درباره این وضعیت در گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک، تردید خود را در مورد توانایی اسرائیل برای مقابله با حماس و حزب الله ابراز کرد.

 

اسراییل بدون مداخله‌ وسیع آمریکا حریف حزب‌الله نمی‌شود اسکات ریتر

وی خاطرنشان کرد:

 

ریتر افزود:

 

اسراییل بدون مداخله‌ وسیع آمریکا حریف حزب‌الله نمی‌شود

وی همچنین خاطرنشان کرد که خود اسرائیلی‌ها ظاهراً اذعان کرده‌اند که از میزان کامل توانایی‌های حزب‌الله اطلاعی ندارند و زرادخانه راکت‌های حزب‌الله ممکن است تهدیدی جدی برای اسرائیل باشد.

ریتر گفت:

 

اسراییل بدون مداخله‌ وسیع آمریکا حریف حزب‌الله نمی‌شود

 

وی افزود که ارتش اسرائیل قبلاً در سال 2006 نتوانست حزب الله را نابود کند و از آن زمان به بعد این سازمان اسلام‌گرا به طور قابل توجهی قدرتمندتر شده است و بسیاری از جنگجویان آن تجربه رزمی ارزشمندی را در جریان درگیری سوریه به دست آورده اند.

اسراییل بدون مداخله‌ وسیع آمریکا حریف حزب‌الله نمی‌شود

او استباط شخصی خود را مطرح کرد:

 

ریتر همچنین بر این نظر است که وقایع 7 اکتبر، زمانی که شبه نظامیان حماس به سرعت نیروهای دفاعی اسرائیل را مورد حمله قرار دادند و حتی توانستند کنترل تاسیسات نظامی ارتش اسرائیل را به دست بگیرند، عملاً افسانه "شکست ناپذیری اسرائیل" را در هم شکست.

او نتیجه گرفت:

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :