موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/154441 :کد

نماینده اروپایی: اسرائیل در حال آدم‌کشی است

نماینده اروپایی: اسرائیل در حال آدم‌کشی است نه یمنی‌ها

  دوشنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۲ — ۱۴:۴۱
تعداد بازدید : ۸۷   
 تحلیل ایران -نماینده اروپایی: اسرائیل در حال آدم‌کشی است نه یمنی‌ها

قانونگذار اروپایی میک والاس اقدام کشورهای غربی علیه یمن در دریای سرخ را در حالی که نسبت به جان باختن هزاران فلسطینی در حملات اسرائیل بی‌تفاوت هستند، شرم‌آور خواند.

گروه بین‌الملل خبرگراری تحلیل ایران ؛ «مداخله بشردوستانه حوثی‌ها (انصارالله یمن) در دریای سرخ کسی را نکشته اما نسل‌کشی اسرائیل را غزه هزاران غیرنظامی بی‌گناه را کشته است»، این اظهارات دیروز نماینده ایرلندی پارلمان اروپا میک والاس در نهاد قانونگذاری اتحادیه اروپاست. 

 

والاس در اشاره به حملات یمنی‌ها در دریای سرخ افزود «تلاش آن‌ها برای پایان دادن به نسل‌کشی غزه و علیه کشتی‌هایی است که آن را تسهیل می‌کنند».

 

نیروهای مسلح یمن در هفته‌های اخیر حملاتی را علیه کشتی‌های اسرائیلی یا کشتی‌های که عازم فلسطین اشغالی هستند، در واکنش به بیش از ۲۵ هزار شهید فلسطینی که هفتاد درصد آن‌ها زن و کودک هستند، انجام داده‌ و به‌رغم تهدیدات و حملات آمریکا و انگلیس در حمایت از جنایات اسرائیل، بر تداوم اقدامات خود در دریای سرخ تا پایان جنگ علیه مردم غزه تاکید کرده‌اند.

 

«بجای این که رژیم اسرائیل را مورد حمله قرار دهند، حوثی‌ها (انصارالله یمن) را مورد حمله قرار دادند، زیرا از نسل‌کشی (فلسطینی‌ها) حمایت می‌کنند...شرم بر اتحادیه اروپا!»، والاس این اظهارات را در واکنش به حملات آمریکا و انگلیس علیه یمنی‌ها بیان کرد و با اشاره به کشته شدن شش یمنی در این حملات گفت «بنابراین قدرت‌های غربی آماده کشتن هستند تا از جابجایی کالا حفاظت کنند اما همین قدرت‌های غربی هزاران نفر را با تحریم در ایران، سوریه و ونزوئلا کشتند».

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :