موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/154805 :کد

حیرت رسانه‌های اسرائیلی از حزب الله

زمین زیر پایمان می‌لرزد»

  ﺳﻪشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ — ۲۱:۵۱
تعداد بازدید : ۷۴   
 تحلیل ایران -زمین زیر پایمان می‌لرزد»

رسانه‌ها و شخصیت‌های اسرائیلی به قدرت موشکی بالای حزب‌الله اذعان دارند و ابراز امیدواری می‌کنند که تنش‌ها در مرز لبنان به بیش از این افزایش نیابد.

به گزارش تحلیل ایران ۱۱۶ روز از جنگ در غزه می‌گذرد و حملات حزب‌الله از فردای شروع جنگ آغاز شده و دامنه و شدت حملات به تدریج افزایش یافته است، حملاتی که تعداد زیادی از شهرک‌نشینان شمال فلسطین اشغالی را مجبور کرده است تا به سمت حیفا و تل آویو فرار کنند. در این میان قدرت موشک‌های حزب‌الله موجب حیرت محافل اسرائیلی شده و رسانه‌های عبری‌زبان به این مسأله اذعان کرده‌اند.

 

در این باره روزنامه یدیعوت احارانوت نوشته است که حزب‌الله موشک‌های سنگین به سمت شهرک‌ها و مواضع ارتش اسرائیل در تمامی نقاط منطقه الجلیل شلیک می‌کند، موشک‌هایی که به گفته این روزنامه به هنگام برخورد، موجب ایجاد حفره بزرگی در زمین می‌شوند.

 

به گفته «یائیر کراوس» خبرنگار این روزنامه در منطقه الجلیل و جولان، حزب الله در ۲۴ ساعت گذشته دهها موشک و راکت‌های ضد زره شلیک کرده است و به مرور بر حجم و قدرت موشک‌های خود می‌افزاید.

 

او با بیان اینکه حزب‌الله موشک‌هایی مانند «برکان» و «فلق۱» که قدرت تخریب بالایی دارند را وارد عمل کرده است، افزود: «موشکی از نوع برکان صبح روز دوشنبه در ۱.۵ کیلومتری شهرک "الکوش" به زمین اصابت کرد، پس از آن صدای انفجار بزرگی را شنیدیم و از خانه بیرون آمدیم تا ببینیم چه اتفاقی افتاده است».

 

 

 

 

 

«باروخ لاجزئیل» رئیس کمیته شهرک «ایون مناخم» نیز گفته است که موشک برکان که حزب‌الله شلیک کرد، یک «موشک ترسناک» است که بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ کیلومگرم وزن دارد و تا شعاع ۱۵۰ متری آسیب گسترده‌ای وارد می‌کند.

 

 

 

او تأکید کرد: «همه شهرک‌نشینان لرزش شدید زمین را پس از اصابت موشک احساس کردند و موشک حفره بزرگی را در زمین ایجاد کرده بود».

 

«باروخ لاجزئیل» با انتقاد از عدم واکنش سیستم پدافند هوایی اسرائیل، گفت: «شهرک نشینان در خط مقدم اصلاً آژیر را نمی‌شنوند، بلکه صدای انفجار و سپس آژیر را می‌‌شنوند؛ حزب الله تمام مدت پادگان پرانیت را بمباران می‌کند که حدود 8 کیلومتر با ما فاصله دارد، بنابراین هر شلیک به پایگاه ما را دیوانه می‌کند».

 

مقاومت اسلامی لبنان روز گذشته از ۱۳ عملیات علیه مواضع ارتش اسرائیل خبر داد؛ در یکی از این حملات، حزب‌الله یک مقر جاسوسی در منطقه «رأس ناقوره» را با یک موشک کروز ویژه هدف قرار داد.

 

در این میان شبکه ۱۲ اسرائیل نیز گزارش داد که حزب‌الله توانایی این را دارد که در دو ساعت ۱۰۰۰ موشک به سمت تل آویو شلیک کند که برخی از آن‌ها دقیق هستند و برخی نیز به آسمان‌خراش‌های تل آویو برخورد خواهند کرد.

 

«گرشون هکوهین» ژنرال یگان ذخیره ارتش اسرائیل نیز به این شبکه گفت که حزب‌الله تاکنون توانسته است تا مانع بازگشت اسرائیلی‌ها به خانه‌هایشان در شمال فلسطین اشغالی شود و روزانه سه الی چهار موشک و چند پهپاد شلیک می‌کند.

 

«نیرا شاویک» عضو سابق پارلمان اسرائیل (کنست) نیز در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «یک جنگ مدرن در شمال وجود دارد. مقاومت اسلامی در لبنان توانسته شهرک‌ها را بدون وارد کردن نیزو اشغال کند، همان طور که مقاومت اسلامی در غزه توانست شهرک کفار عزه را اشغال کند».

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :