موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/154822 :کد

انصارالله:

هر گونه ماجراجوایی آمریکا علیه یمن شکست می‌خورد

  چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۲ — ۰۶:۱۵
تعداد بازدید : ۷۶   
 تحلیل ایران -هر گونه ماجراجوایی آمریکا علیه یمن شکست می‌خورد

در ادامه درگیریهای یمن با حامیان رژیم صهیونیستی، عضو شورای عالی سیاسی یمن هشدار داد که هر گونه ماجراجویی آمریکا علیه صنعاء، به شکست منتهی خواهد شد.

به گزارش تحلیل ایران، شبکه خبری المیادین به نقل از محمد علی الحوثی عضو شورای عالی سیاسی یمن و از اعضای ارشد دفتر سیاسی جنبش انصارالله شامگاه امروز سه‌شنبه خبر داد که صنعاء از طریق عمان، پیامی از سوی آمریکا دریافت کرده است.

 

الحوثی با اشاره به اینکه آمریکا تهدید کرده است که همه جبهه‌ها را علیه یمن فعال خواهد کرد، به واشنگتن هشدار داد که هر گونه ماجراجویی که در راستای عملی کردن این تهدید باشد، به شکست منتهی خواهد شد.

 

محمد ناصر العاطفی وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن هم ساعتی پیش تأکید کرد که این کشور بسیار قدرتمندتر از این است که از حملات آمریکا، انگلیس و اسرائیل، آسیبی ببیند.

 

العاطفی به آمریکاییها هم هشدار داد: از دریای سرخ به آنان می‌گوییم که ما، به هژمونی آمریکا، پایان خواهیم داد و شورای عالی سیاسی نیز تمامی تدابیر را اتخاذ کرده است و برای یک جنگ طولانی مدت آمادگی داریم.

 

نیروهای مسلح یمن به دنبال تشدید حملات رژیم اسرائیل به نوار غزه به هیچ کشتی اسرائیلی و کشتی‌هایی که مقصد آن‌ها فلسطین اشغالی است، اجازه عبور از دریای سرخ و تنگه باب‌المندب را نداده‌اند.

 

آمریکا هم در ادامه حمایتهای خود از اسرائیل، پس از شدت گرفتن عملیات‌های یمن علیه کشتی‌‌های اسرائیلی ائتلافی را برای مقابله با نیروهای مسلح یمن تشکیل داد.

 

سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن، صبح روز دوشنبه هفته جاری از حمله نیروی دریایی این کشور به یک کشتی آمریکایی خبر داد و گفت: این حمله با استفاده از یک موشک دریایی مناسب و در حمایت از مردم فلسطین و در پاسخ به حملات آمریکا و انگلیس به یمن انجام شده است.

 

آمریکا و انگلیس به دنبال عملیات‌های نیروی دریایی یمن علیه کشتی‌های اسرائیلی در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب اخیرا به خاک یمن حمله کرده بودند.

 

این حمله پس از آن انجام شد که نیروی دریایی یمن یک نفتکش انگلیسی را هدف حمله قرار داد که شبکه «المیادین» به نقل از منابع ویژه خود گزارش داد این کشتی انگلیسی در حال انتقال سوخت برای جنگنده‌های اسرائیلی بود.

 

یحیی سریع در پایان تأکید کرد: از جمله مأموریت‌های کشتی‌ نیروی دریایی آمریکا که یمن آن را مورد حمله قرار داده، حمایت لجستیکی از نیروهای آمریکایی بوده که در حمله به یمن مشارکت داشتند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :