موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حقوقی و قضائی

a/155115 :کد

خودرو های مونتاژی‌

تلاش تعزیرات در جهت تمکین خودروسازان مونتاژی از قیمت مصوب

  یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۲ — ۲۱:۴۹
تعداد بازدید : ۴۸   
 تحلیل ایران -تلاش تعزیرات در جهت تمکین خودروسازان مونتاژی از قیمت مصوب

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی گفت: در بحث نظارتی که درشکایت مردم در خودروهای مونتاژی و وارداتی اتفاق افتاد ارزیابی ما این است که رسیدگی‌های سازمان عملکرد خوبی را داشت و این رسیدگی به موقع باعث شد خودروسازا

 

به گزارش تحلیل ایران ، احمد اصانلو رئیس سازمان تعزیرات حکومتی امشب ۱۵ بهمن ماه ۱۴۰۲ در برنامه فرامتن شبکه افق گفت: برخلاف تصوری که بسیاری از مردم دارند سازمان تعزیرات حکومتی مسئولیت نظارت بر بازار را ندارد بلکه مسئول رسیدگی بر گزارشات و تخلفاتی است که از طریق مراجع ناظر بر بازار ارجاع می‌شود.

 

 رئیس سازمان تعزیرات حکومتی افزود: سازمان تعزیرات یک سازمان واکنشگر و مقابله‌ای است مانند دستگاه قضا که مرجع رسیدگی به جرایم و دعاوی مردم است.

 

وی گفت: به عنوان مثال در حوزه بلیط هواپیما و یا بلیط اتوبوس مسئولیت اصلی نظارت بر بازار با وزارت مسکن و شهرسازی است اما اگر منتهی به تشکیل پرونده و ارسال به سازمان تعزیرات بشود آنجا سازمان تعزیرات به عنوان مرجع رسیدگی رای مقتضی را صادر می‌کند.

 

اصانلو تصریح کرد: متناسب با گزارشات و شکایاتی که به سازمان تعزیرات حکومتی واصل می‌شود و با توجه به رویکردی که در دو سال گذشته سازمان تعزیرات حکومتی اتخاذ کرده است مجازات‌های ما اثرگذاری لازم را دارد.

 

 رئیس سازمان تعزیرات حکومتی گفت: در بحث نظارتی که درشکایت مردم در خودروهای مونتاژی و وارداتی اتفاق افتاد ارزیابی ما این است که رسیدگی‌های سازمان عملکرد خوبی را داشت و این رسیدگی به موقع باعث شد خودروسازان مونتاژی که حاضر نبودند از قیمت شورای رقابت تمکین کنند تمکین کردند.

 

وی ادامه داد: ما می‌توانستیم بر اساس مدلی که در گذشته در سازمان باب بود منتظر وصول گزارشات باشیم اما برای اثرگذاری بیشتر روسای شعب ما در قالب گشت مشترک و شعب سیار راهی بازار شدند تا با رویکرد نظارت میدانی گزارشات را خودشان وصول کنند.

 

اصانلو گفت: متاسفانه ساختارهای نظارت بربازار ما معیوب است این نوع مکانیزم نظارت بر بازار و موازی کاری نهادهای مختلف که در نظارت بر بازار هستند این ادراک به وجود می آید که نظارت بر بازار وجود ندارد.

 

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در رابطه با اجبار مشتریان ایران خودرو برای خرید تارای اتوماتیک به جای تارای دستی گفت: ما منتظر وصول شکایات مردم نماندیم و از سال گذشته با ورود سازمان تعزیرات به بحث احتکار خودرو، خودرو به مشتریان عرضه شد.

 

وی ادامه داد: در نتیجه تلاش‌های ما در ۱۰ روز، مشکل ۱۱ هزار خودروی دنا پلاس حل شد. امروز ما پرونده ای در این زمینه نداریم.   

 

اصانلو گفت: ما تذکرات لازم را به مجموعه خودرو سازی دادیم تا بدون شکایت و تشکیل پرونده مشکل مردم حل شود.

 

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی افزود: محتوای قرارداد مردم را نمیدانیم چرا که هنوز پرونده ای تشکیل نشده است بنابراین نمیدانیم دقیقا محتوا چگونه است.

 

وی ادامه داد: شرکت خودروسازی بخشی از مشکلات را بحث استاندارد دانسته است که ما با استاندارد مکاتباتمان را انجام دادیم و پیگیری های لازم انجام شده است.

 

اصانلو افزود: از جهت اینکه شعب ویژه برای این مسئله در نظر گرفته شده و خارج نوبت به آن پرداخته میشود و مردم میتوانند با استفاده از سامانه ۱۳۵ شکایت کنند تا پیگیری های بیشتر انجام شود.

 

وی در رابطه با ارتباط مستقیم مردم با سازمان تعزیرات گفت: قبل از این دولت، شکایات مردم به سازمان حمایت ارجاع میشد و امکان ارتباط مستقیم مردم با سازمان تعزیرات حکومتی امکانپذیرنبود.                                               

 

وی در پایان افزود: امروز ارتباط مستقیم با سازمان تعزیرات حکومتی وجود دارد و مردم با تلفن همراه خودشان میتوانند شکایت خودشان را به سازمان ارسال کنند و شعب سازمان تعزیرات رسیدگی خودشان را آغاز میکنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :