موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی پلیس

a/155148 :کد

خانم کلاهبردار دستگیر شد

درخواست یک‌میلیارد تومان برای توقف نشر اکاذیب علیه یک شرکت معتبر!

  دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۲ — ۱۶:۴۰
تعداد بازدید : ۵۴   
 تحلیل ایران -درخواست یک‌میلیارد تومان برای توقف نشر اکاذیب علیه یک شرکت معتبر!

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ از شناسایی و کشف پرونده با موضوع نشر اکاذیب علیه یک شرکت بازرگانی در کشور خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از تسنیم رئیس پلیس فتای تهران بزرگ  اظهار کرد: در پی مراجعه نماینده یکی از شرکت‌های مطرح و شناخته‌شده در حوزه واردات و صادرات به پلیس فتای پایتخت مبنی بر تهدید به نشر اکاذیب علیه فعالیت این شرکت در شبکه اجتماعی اینستاگرام توسط فرد یا افرادی ناشناس، اقدامات اولیه برای کشف پرونده آغاز شد.

 

رئیس پلیس فتای پایتخت با اشاره به اینکه مجرم یک‌میلیارد تومان درخواست کرده بوده تا اقدامات مجرمانه خود را متوقف کند، ادامه داد: پس از ارائه مستندات توسط شاکی و بررسی‌های علمی و فنی توسط کارشناسان پلیس فتای تهران بزرگ متهم که خانم جوانی بود در فضای مجازی شناسایی و پس از تشریفات قضایی در یکی از مناطق غربی تهران دستگیر و به‌همراه تجهیزات الکترونیک به پلیس فتا منتقل شد.

 

این مقام انتظامی بیان نمود: متهم پس از حضور در پلیس فتای پایتخت و مواجه‌شدن با دلایل‌، مدارک و مستندات موجود در پرونده‌، چاره‌ای جز اعتراف پیشِ‌روی خود ندید و هدف خود را از این موضوع کسب مال اعلام کرد و از عمل مجرمانه خود پشیمان بود.

 

بیشتر بخوانید

"شارژ ارزان‌قیمت" ترفند همیشگی کلاهبرداران اینترنتی/ دستگیری فروشنده سیم‌کارت‌های جعلی

 

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ توصیه کرد: رعایت اصل اخلاق‌مداری در استفاده از فضای مجازی به‌ویژه شبکه‌های اجتماعی یکی از الزامات فعالیت در این حوزه است و کاربران فضای مجازی باید مراقب رفتار خود در فضای مجازی باشند تا از روی جهل یا انتقام‌جویی برای دیگر کاربران ایجاد مزاحمت ننمایند که در غیر این صورت برابر قانون با آن‌ها برخورد می‌شود.

 

سرهنگ معظمی گودرزی خاطرنشان کرد: پلیس فتا به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان است و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق مرکز فوریت‌های سایبری به شماره تلفن 096380 و یا سایت پلیس فتا به‌آدرس www.cyberpolice.gov.ir با ما در میان بگذارند.

                               

رئیس پلیس     پلیس فتا     دستگیری     جرائم        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :