موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی راه و شهر سازی

a/155211 :کد

افتتاح بزرگترین پروژه بازآفرینی تهران

افتتاح بزرگترین پروژه بازآفرینی تهران تا سال آینده

  ﺳﻪشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ — ۱۶:۴۱
تعداد بازدید : ۴۹   
 تحلیل ایران -افتتاح بزرگترین پروژه بازآفرینی تهران تا سال آینده

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از افتتاح بزرگترین پروژه بازآفرینی تهران تا سال آینده خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران ، مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران درباره آخرین وضعیت ساخت محلات الگو اظهار کرد: در حال حاضر برخی از ۱۱ محله الگو در مرحله اجرا و بعضی در مرحله برنامه‌ریزی قرار دارند.

 

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران ادامه داد: تولید مسکن ما عموماً در غالب محلات الگو است تا خدمات را در کنار مسکن تأمین کنیم. محلات الگوی نفرآباد و منطقه ۱۹ در مرحله اجرا قرار دارد. محله الگوی سازمان آتش‌نشانی هم در ۳۰ هکتار به زودی آغاز می‌شود.

 

هدایت افزود: در ساخت محلات الگو به تکنولوژی‌های نوین، سرعت ساخت، معماری سبز، استفاده از پساب فاضلاب، انرژی‌های نو، پنل‌های خورشیدی، موضوع بالکن و حیاط ۲۰ تا ۲۵ متری توجه شده است تا کیفیت زندگی در محلات الگو افزایش پیدا کند.

 

وی در ادامه گفت: محلات الگوی حسینی ۱و۲ در منطقه ۱۸، موقوفه مروی و تره‌بار در منطقه ۱۹، تهرانسر و آماد و آتش نشانی در منطقه ۲۱، مروارید شهر، کمیل و کنی در منطقه ۲۲، اسلام‌آباد در منطقه ۲ در مرحله اجرا یا برنامه ریزی قرار دارند.

 

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در ادامه با بیان اینکه برای سال آینده سیاست بسته تکمیلی تشویقی بافت فرسوده با استفاده از تجربیات امسال در دستور کار قرار دارد، گفت: بسته بازآفرینی امسال در بخشی از محدوده بازآفرینی کارساز نبود که با همراهی وزارت راه و شهرسازی این بسته به روز خواهد شد تا بسته نوسازی در محدوده‌هایی که کارساز نبود اجرایی شود.

 

وی با بیان اینکه در بودجه امسال حدود ۶ پروژه خدماتی در محدوده بازآفرینی در محله ده‌ونک، گلاب‌دره، سیمین قلعه و همچنین برای شن‌چاله‌های منطقه ۱۸ دیده شده است، گفت: همچنین برای شروع عملیات خدماتی در زیرساخت‌های منطقه ۱۹ اعتبار پیش بینی شده است.

 

هدایت با اشاره به اینکه برای پروژه‌هایی که سال گذشته در بافت فرسوده پیگیری کردیم و طرح‌های موضعی آنها تصویب و ابلاغ شد، امسال سه هدف را دنبال می‌کنیم، تصریح کرد: استقرار دفاتر توسعه‌گری برای همراهی مردم در ساخت مسکن معوض، اجرای پروژه‌های مسکن معوض و تأمین خدمات در پروژه‌های مسکن معوض جز اهداف است.

 

وی تصریح کرد: برای اولین بار در محدوده ده‌ونک در زمینی که متعلق به شهرداری تهران است، یک پروژه چندمنظوره خدماتی را سال آینده کلنگ‌زنی می‌کنیم. همچنین برای محدوده کن چند پروژه خدماتی پیش بینی کرده‌ایم. عملیات اجرایی پروژه خدماتی اسلام‌آباد هم سال آینده آغاز می‌شود.

 

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران ادامه داد: در محدوده‌هایی که قبلاً شهرداری فقط برای خدمات اولیه حضور داشت، سال آینده مداخلات جدی و مؤثر برای توسعه خدمات خواهد داشت. پیش بینی ما این است روند نوسازی، سال آینده روند خوبی باشد. امسال ۳ درصد پلاک‌های باقی مانده بافت فرسوده باید نوسازی می‌شد که خوشبختانه تقریباً انجام شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :