موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی تفریح و سرگرمی

a/155247 :کد

افزایش بازیکنان پلتفرم کنسول در ایران

افزایش بازیکنان پلتفرم کنسول در ایران

  چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ — ۰۶:۰۸
تعداد بازدید : ۳۹   
 تحلیل ایران -افزایش بازیکنان پلتفرم کنسول در ایران

بررسی سهم بازیکنان پلتفرم کنسول در ایران در سال‌هاى ۱۳۹۴ تا ۱۴۰۰ از افزایش کاربران این پلتفرم خبر می‌دهد

به گزارش تحلیل ایران، شاخص‌ترین اطلاعات در خصوص استفاده از پلتفرم کنسول در میان بازیکنان ایرانی توسط بنیاد ملی بازی‌های رایانه ای منتشر شد.

 

 این گزارش در ادامه سلسله گزارش‌های استخراج شده از «پیمایش ملی مصرف بازی‌های دیجیتال ایران» در سال ۱۴۰۰ توسط معاونت پژوهش این بنیاد آماده شده‌ است. نرخ رشد مرکب سالانه تعداد بازیکنان کنسولی در ایران بین سال‌های ۱۳۹۴ تا ۱۴۰۰، برابر با ۳۵ درصد بوده است.

 

بررسی سهم بازیکنان در سال‌هاى ۱۳۹۴ تا ۱۴۰۰ از افزایش کاربران این پلتفرم خبر می‌دهد. به طوری‌که در سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۲۵ درصد از بازیکنان (شامل ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر) از این پلتفرم برای بازی استفاده کرده‌اند.

 

در این گزارش که توسط معاونت پژوهش این بنیاد گردآوری شده، اطلاعات نسبتاً جامعی از الگوی مصرف بازی‌ها، ترجیحات بازیکنان و میزان هزینه‌کرد در پلتفرم کنسول ارائه شده است. براساس این گزارش بازیکنان کنسولی ایران به‌طور میانگین ۶۴ دقیقه در روز تنها با پلتفرم کنسول بازی می‌کنند. همچنین ۲۳.۸ درصد از بازیکنان کنسول هر روز با این پلتفرم بازی می‌کنند.

 

در این گزارش با توجه به یافته‌هاى گزارش نماى نزدیک بازیکنان، سه دسته از بازیکنان شامل «بازیکنان مصمم، بازیکنان علاقه‌مند و بازیکنان حرفه‌اى» شناسایى شده‌اند. در بین بازیکنان کنسولى، مصمم‌ها بیشترین نسبت را به خود اختصاص داده‌اند و ۲۷ درصد از آن‌ها را بازیکنان حرفه‌اى تشکیل می‌دهند.

 

ترکیب سنى بازیکنان کنسولى نیز نشان می‌دهد، نسبت بازیکنان کنسولى در گرو‌ه‌هاى سنى نوجوان و جوان بیش از نسبت این گروه‌هاى سنى در مجموع بازیکنان ایرانى است. به ویژه در بین گروه جوانان نسبت بازیکنان کنسولى ۱۵ درصد بیش از کل بازیکنان است.

 

بررسی نسبت بازیکنان کنسولى نشان می‌دهد، کمترین نسبت بازیکنان کنسولى در بین بازیکنان به‌ترتیب مربوط به استان‌هاى خراسان شمالى، آذربایجان غربى و اردبیل بوده‌است. همچنین نسبت بازیکنان کنسولی در استان‌هاى کهگیلویه و بویر احمد، البرز و تهران بیش از سایر استان‌ها بوده‌است.

 

در بین بازیکنان کنسولى، مردان ۸۷ درصد و زنان ۱۳ درصد را به خود اختصاص داده‌اند. البته باید توجه داشت که جمعیت مردان بازیکن هم بیش از زنان است.

 

براساس این گزارش بازیکنان کنسولى به‌طور میانگین ۶۴ دقیقه در روز تنها با پلتفرم کنسول بازى می‌کنند.

 

وضعیت ابزارهای بازی نیز نشان از این دارد که بازیکنان کنسولی ۸۸ % از کنسول خانگی و ۱۳ % از کنسول دستی استفاده می‌کنند.

 

در سال ۱۴۰۰ بازیکنان کنسول ۱۶۴۴ میلیارد تومان براى خرید نرم افزار (بازى) هزینه کرده‌اند. این عدد حدود ۶۳ درصد کل هزینه‌کرد براى نرم‌افزار بازى در سال ۱۴۰۰ را شامل می‌شود.

 

۳۲ درصد بازیکنان کنسولى در سال ۱۴۰۰ خریدار هستند و ۴۵ درصد آنها لوازم جانبى خریده‌اند و ۶۸ درصد بازیکنان در سال ۱۴۰۰ براى خرید بازى (نسخه فیزیکى یا آنلاین، خرید اکانت) و ... هزینه کرده‌اند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :