موضوعات ‌مرتبط: سیاسی فلسطین

a/155261 :کد

صد و بیست‌وچهارمین روز؛

حمله های زمینی و هوایی در جا های مختلف غزه

  چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ — ۰۹:۱۹
تعداد بازدید : ۷۶   
 تحلیل ایران -حمله های زمینی و هوایی در جا های مختلف غزه

حمله‌های زمینی و هوایی علیه نوار غزه و افزایش نگرانی‌های رژیم صهیونیستی نسبت به احتمال وقوع انتفاضه سوم در کرانه باختری از جدیدترین اخبار مربوط به فلسطین است.

به گزارش تحلیل ایران به قل از مهر، در حالی که حمله‌های هوایی و زمینی ارتش رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه همچنان شهید و زخمی برجای می‌گذارد نگرانی‌های این رژیم نسبت به متشنج شدن اوضاع کرانه باختری افزایش یافته است.

تداوم حمله‌های هوایی و زمینی علیه نوار غزه

جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی طی بامداد امروز و ساعت‌های گذشته به صورت پی در پی به حمله‌های خود علیه بخش‌های مختلف نوار غزه ادامه دادند.

در جریان بمباران منازل مسکونی در محله تل السلطان واقع در غرب شهر رفح در جنوب نوار غزه تعدادی از شهروندان فلسطینی به شهادت رسیده و تعدادی نیز زخمی شدند.

خبرنگار شبکه المیادین گزارش داد که تنها طی چند ساعت از بمباران بخش‌های مختلف شهر رفح دست کم ۱۱ فلسطینی به شهادت رسیده اند. همچنین صدای وقوع یک انفجار شدید در شهر رفح در جنوب نوار غزه به گوش رسیده است.

حمله‌های هوایی و زمینی علیه بخش‌های مختلف نوار غزه

حمله‌های توپخانه ای رژیم صهیونیستی نیز همچنان ادامه داشته و اطراف مسجد بلال در اردوگاه خان یونس را هدف قرار داد.

هلال احمر فلسطین نیز اعلام کرد که در جریان بمباران یک منزل مسکونی در منطقه البرکه واقع در جنوب دیرالبلح تعدادی از فلسطینی‌ها زخمی شده و به بیمارستان شهدا الاقصی منتقل شدند.

نبرد نیروهای مقاومت با اشغالگران در جنوب غزه

از سوی دیگر شبکه المیادین از وقوع درگیری‌های شدید میان نیروهای مقاومت فلسطین و اشغالگران صهیونیست در نوار غزه خبر داد.

بر اساس این گزارش، محور اصلی درگیری‌های مذکور در محله امل واقع در غرب شهر خان یونس در جنوب نوار غزه است.

توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی نیز به دلیل ایستادگی و مقاومت نیروهای فلسطینی در این منطقه اقدام به هدف قرار دادن آن کرده است.

بازداشت گسترده فلسطینی‌ها در کرانه باختری

از سوی دیگر نظامیان اشغالگر صهیونیست بامداد امروز به بخش‌های مختلف کرانه باختری حمله کردند. این عناصر صهیونیست به همراه تجهیزات نظامی خود به ویژه بولدوزرهایشان به شهر طولکرم یورش بردند.

شهر جنین در کرانه باختری نیز بامداد امروز شاهد حمله نظامیان صهیونیست بوده است. اشغالگران بامداد امروز به اردوگاه نورشمس نیز یورش برده و تعدادی از جوانان فلسطینی را بازداشت کردند.

اردوگاه عقبه جبر در اریحا نیز شاهد حمله عناصر صهیونیست بوده است. صهیونیست‌ها با وجود آن که در حمله به اردوگاه نورشمس تعدادی از فلسطینی‌ها را زخمی کردند اما مانع امدادرسانی نیروهای پزشکی به زخمی‌ها شدند.

بولدوزرهای ارتش رژیم صهیونیستی اقدام به تخریب جاده‌ها و زیرساخت‌های شهر و اردوگاه جنین کردند.

اشغالگران صهیونیست یحیی بسام السعدی پسر بسام السعدی یکی از رهبران جنبش جهاد اسلامی را که در بند زندان‌های رژیم صهیونیستی است در جریان حمله به اردوگاه جنین بازداشت کردند.

هدف قرار گرفتن صهیونیست‌ها توسط نیروهای مقاومت

نیروهای مقاومت فلسطین مستقر در کرانه باختری نیز در برابر این حمله‌های ارتش رژیم صهیونیستی دست بسته نبوده و اقدام به مقابله به مثل کردند.

گزارش‌های رسانه‌ای از وقوع درگیری‌های شدید در اردوگاه نور شمس در جریان حمله عناصر صهیونیست به این اردوگاه حکایت دارد.

حمله‌های هوایی و زمینی علیه بخش‌های مختلف نوار غزه

نیروهای فلسطینی با کار گذاشتن یک بمب در مسیر بولدوزر ارتش رژیم صهیونیستی در جریان یورش نظامیان اشغالگر به اردوگاه نورشمس این عناصر را هدف قرار دادند.

نظامیان صهیونیست در جریان یورش به منطقه برقه واقع در شمال غرب نابلس با چندین بمب و نارنجک هدف قرار گرفتند.

این عناصر اشغالگر در داخل اردوگاه جنین نیز با بمب‌های قدرتمند از سوی نیروهای مقاومت فلسطین مورد استقبال قرار گرفتند.

نگرانی تل آویو نسبت به اوضاع کرانه باختری و نشست محرمانه با مسوول فلسطینی

از سوی دیگر شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که «تساحی هنگبی» رییس سرویس امنیت رژیم صهیونیستی به همراه رونین بار رییس شاباک و غسان علیان هماهنگ کننده امور میان کابینه این رژیم و مسوولان کرانه باختری روز گذشته به صورت محرمانه با حسین الشیخ دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین دیدار کردند.

بر اساس این گزارش، در دیدار محرمانه مذکور در خصوص تلاش برای ممانعت از افزایش تنش‌ها در کرانه باختری رایزنی شد.

شرکت کنندگان در این نشست بر ضرورت افزایش تلاش‌های مشترک با هدف آرام کردن اوضاع میدانی در کرانه باختری تا قبل از ماه مبارک رمضان تاکید کردند.

تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که خبر این دیدار و نشست در رسانه‌ها انعکاس پیدا نکرد چرا که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی چندین بار از مقامات تشکیلات خودگردان فلسطین در کرانه باختری انتقاد کرده است.

بر اساس این گزارش، طرف‌های شرکت کننده در نشست مذکور در خصوص دوران پساجنگ در نوار غزه صحبتی نکردند چرا که اشغالگران معتقدند تشکیلات خودگردان فلسطین با ساختار کنونی نمی‌تواند یکی از طرف‌های اداره کننده غزه بعد از جنگ باشد.

در این نشست حسین الشیخ از طرف صهیونیست خواست بار دیگر اجازه دهند کارگران فلسطینی وارد منطقه موسوم به خط سبز شوند و طرف اسراییلی نیز گفت که این مساله را بررسی می‌کنند.

مقامات صهیونیست طی روزهای گذشته نگرانی‌های خود را نسبت به خطر انفجار اوضاع در کرانه باختری و احتمال وقوع انتفاضه سوم در این منطقه مطرح کرده اند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :