موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/155326 :کد

حضور علما در ۲۲ راهپیمایی ۲۲ بهمن ‌

دعوت علما و مراجع برای حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن

  جمعه ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ — ۱۱:۲۲
تعداد بازدید : ۴۷   
 تحلیل ایران -دعوت علما و مراجع برای حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن

مراجع و علما و نهادهای انقلابی با گرامیداشت دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی از مردم دعوت کردند تا با حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن، اتحاد و استواری خود را بار دیگر به جهانیان نشان دهند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، حضرات آیات مکارم شیرازی، نوری همدانی و جوادی آملی و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و مجلس خبرگان رهبری با گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، از مردم برای حضور پرشور در راهپیمایی 22 بهمن دعوت کردند. 

 

 

 

* آیت‌الله نوری همدانی: مرد و زن در راهپیمایی شرکت‌کنند تا دشمنان بدانند اتحاد ما استوار است

 

آیت‌الله حسین نوری‌همدانی در سخنانی ضمن گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: امسال راهپیمایی 22 بهمن باید باشکوه‌تر از هرسال برگزار شود، چراکه دشمنان ما همواره به کار ما نگاه می‌کنند، پس باید شکوه و عظمتی را رقم بزنیم که در سال‌های قبل مثل آن نبوده است.

 

وی خاطرنشان کرد: امسال لازم است تمام مردم محترم و مسلمان ایران از مرد و زن، باشکوه هرچه بیشتر در راهپیمایی شرکت کنند تا دشمنان بدانند وحدت و اتحاد ما و آن جریانی که امام به وجود آورده است، همچنان بر عظمت و گرمی و اهمیت خود باقی و استوار است.

 

این مرجع تقلید با تأکید بر این‌که امسال سال مخصوصی است، تصریح کرد: دشمنان ما وارد میدان شده‌اند و ما هم باید باقدرت بیشتر و اجتماع و شکوه بیشتر به میدان بیاییم تا آنها بدانند خط و راه امام همچنان و روزبه‌روز با عظمت‌تر از قبل برقرار است.

 

 

 

* آیت الله جوادی آملی: پرچم انقلاب را تا ظهور حفظ نمایید و همه در مراسم 22 بهمن شرکت کنید

 

آیت الله جوادی آملی در سخنانی اظهار داشت: الآن در آستانه 22 بهمن هستیم، امیدواریم همه شهدا به‌ویژه شهدای انقلاب با شهدای کربلا محشور شوند و همه شما و بزرگان و کسانی که از اول با امام بودند و با این انقلاب بودند؛ ان‌شاءالله تحت عنایت خاص حضرات اهل‌بیت(ع) و امام عصر(عج) هستید.

 

وی با مهم دانستن گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی خاطرنشان ساخت: سعی کنید این پرچم را تا زمان ظهور حضرت حجت(عج) حفظ کنید و به دست او بدهید و همه در مراسم 22 بهمن شرکت کنید و کاری کنید که جای پیامبر بنشینید، که این راه شدنی است.

 

این مرجع تقلید با تأکید بر این‌که این نظام بابرکت خون‌های شهدا به دست ما رسیده است، گفت: امروز همه ما موظفیم هم حوزه خوبی داشته باشیم، هم دانشگاه خوبی داشته باشم، هم مسئولان خوبی داشته باشیم و هم جمعیت خوبی داشته باشیم که حق امام و شهدا و بزرگانی که در این راه رحلت کردند را داشته باشیم.

 

 

 

* آیت‌الله مکارم شیرازی هم در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کنید و هم دیگران را به حضور دعوت کنید

 

آیت الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید شیعیان، امروز در مراسم عیدسعید مبعث و در آستانه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی آحاد مردم را به حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کرد.

 

وی با اشاره به اهمیت حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی گفت: بر همگان لازم است تا در این راهپیمایی مهم شرکت کنند.

 

این مرجع معظم تقلید افزود: هم سعی کنید در راهپیمایی شرکت کنید و هم دیگران را به حضور دعوت کنید.

 

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به تحولات رخ داده پس از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور، گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی وابستگی کشور به بیگانه در بسیاری از زمینه‌ها قطع شد.

 

وی افزود: این انقلاب اسلامی بود که ایران را در جهان سر افراز و سربلند کرد.

 

 

 

* جامعه مدرسین حوزه: مردم اصل نظام، انقلاب و ولایتمداری را هویت اصلی خود می‌دانند

 

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور بیانیه‌ای به مناسبت یوم‌الله 22 بهمن با دعوت مردم به حضور پرشور در راهپیمایی، آوردده است:

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم

 

انقلاب اسلامی در ایران که به رهبری یک مرجع دینی و با حضور گسترده مردمی به پیروزی رسید، در حقیقت قیامی علیه تمام مظاهر فساد ابرقدرت‌های شرق و غرب بود.

 

منطقِ مبنایی و مکتبی انقلاب اسلامی «فَمَن یَکفُر بِالطّاغوتِ وَیُؤمِن بِاللَّهِ فَقَدِ استَمسَکَ بِالعُروَةِ الوُثقىٰ» بود و این منطق به ما آموخت که ایمان بالله به‌تنهایی کفایت نمی‌کند و بدون کفر به طاغوت، نمی‌توان به دستاویز محکم الهی تمسک جست.

 

ما با انقلاب اسلامی‌مان خواستار حاکمیت «الله» شدیم و امروز گرچه همه طاغوت‌های دنیا و در رأس آنان، آمریکا، بر ضد اسلام‌خواهی و ظلم‌ستیزی مردم مسلمان ایران، توطئه‌چینی می‌کنند؛ ولی ملت انقلابی با اتکای به امداد و نصرت الهی ثابت‌قدم و استوارند.

 

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با گرامیداشت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و پاسداشت مقام منیع بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خمینی رحمت‌الله علیه بر روح بلند آن عبد صالح خدا و شهدای گرانقدر راه آزادی درود می‌فرستد و اعلام می‌دارد:

 

1. استقلال هویت ایمانی مردم ایران از اندیشه‌های مادی و ضد دینی، ایران را در مبارزه با طاغوت به پیروزی رساند و توان دین در اداره جامعه را آشکار ساخت؛ برای ساختن ایران اسلامی باید فرهنگ، اقتصاد و سیاست تماماً رنگ دینی داشته باشند و مدیران و مسئولان بدانند، پیشتازی و پیش‌رانی در علم و تمدّن جهانی و تحقق حیات طیّبه در التزام فکری و عملی به دین و هویت ایمانی است.

 

2. مردم مؤمن و انقلابی، کارگردان و طراح اصلی میدان سیاست هستند و هیچ‌گاه سیاست زده و بازی‌خورده نخواهند شد؛ ایمان، اخلاص و تفکر صریح و قاطع انقلابی آن‌ها هرگونه انحراف و لغزش که در برخی عملکردهای کارگزاران نظام سیاسی واقع شده است را به‌دوراز ذات پاک انقلاب تحلیل می‌کند و به همین دلیل اصل نظام و انقلاب اسلامی و ولایتمداری را هویت اصلی خود می‌دانند و حاضرند در راه صیانت و پاسداری از آن، مؤمنانه ایثار و فداکاری کنند.

 

حضور پرشور مردم در راهپیمایی‌ها، انتخابات‌ها و همچنین در دیگر میدان‌های مجاهدت نشان داده است که مشکلات اقتصادی و معیشتی گرچه در تدبیر و مدیریت زندگی اخلال ایجاد کرده است؛ اما در «تحلیل»، این مردم فهیم دچار اشتباه محاسباتی نشده‌اند و نخواهند شد؛ شایسته است کارگزاران سخت‌کوش نظام با درک شأن و کرامت ملت، بیش‌ازپیش خدمتگزار و خادم این ملت شریف باشند و با تمرکز و توجه ویژه‌ای به رفع مشکلات پیش روی مردم بپردازند.

 

3. آمریکای جنایتکار که پی به ناتوانی خود در شکست ملت ایران برده است و توان درگیری مستقیم با ایران را ندارد، سال‌هاست با آشفته‌سازی امنیت منطقه تلاش دارد از قدرت یافتن گفتمان انقلاب اسلامی و تحقق بیداری اسلامی جلوگیری کند؛ حوادث این روزهای جهان و رسوایی آمریکا و رژیم صهیونیستی پس از عملیات «طوفان الاقصی» نشان داد، هژمونی آمریکا در منطقه و حتی در جهان آسیب بسیار جدی دیده است و این افول به‌زودی سقوط را نیز برای آن جنایتکاران در پی خواهد داشت؛ این تنها بخشی از قدرت نرم جمهوری اسلامی است و قاطعانه می‌توان اعلام داشت که اراده الهی، ادامه این پیروزی‌هاست و به‌شرط استقامت، راه تا فتح قله‌های پیروزی نزدیک و دست یافتنی است.

 

4. امسال دو انتخابات سرنوشت‌ساز مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری را در پیش داریم. مردم حق و تکلیف خود در انتخابات را می‌شناسند و إن‌شاءالله با انتخاب اَصلح، برگ زرین دیگری را در دفتر انقلاب ثبت خواهند کرد؛ نامزدهای نمایندگی در مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی از هم‌اکنون قدردان این ملت فهیم باشند و با خدای خود عهد ببندند که حق این ملت را با همه وجود بشناسند و ادا کنند.

 

5. راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن و جشن بزرگ انقلاب در سراسر کشور، هرسال مشت محکمی بر دهان بدخواهان ملت ایران و نوید پیروزی و نصرت الهی برای دوستان ایران اسلامی است؛ جهان گرچه هرسال حضور پرشکوه ملت ایران را با حیرت و بهت به نظاره نشسته است، اما شیاطین داخلی و خارجی همچنان سعی در کمرنگ کردن عظمت حضور مردم دارند؛ مردم شریف ایران، امسال نیز با حضور چشمگیر خود، ضعف تحلیل و فهم نادرست آنان از حقیقت قدرت مردم را آشکار می‌کنند و نشان می‌دهند از شـعار اصلـى انقلاب، «اسـتقلال، آزادى، جمهـورى اسلامى»، با استقامت و اقتدار صیانت می‌کنند.

 

از خدا‌وند متعال می‌خواهیم برکات و هدایت خود را بر همه‌ی ما نازل بفرماید و ما را در ظل توجهات حضرت ولیعصر ارواحنا لتراب مقدمه الفداء و هدایت‌های داهیانه مقام معظم رهبری مدظله‌العالی به‌سوی قله‌های افتخار، راهنمایی و همراهی بفرماید، إن‌شاءالله.

 

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

 

 

 

* دعوت مجلس خبرگان رهبری از مردم برای حضور پرشور در راهپیمایی 22 بهمن

 

مجلس خبرگان رهبری نیز با صدور بیانیه‌ای ضمن تبریک ایام الله دهه فجرمردم شریف ایران اسلامی را به حضور پرشور 22 بهمن دعوت کرد که متن این بیانیه به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

چهل و پنج سال از طلوع فجر انقلاب اسلامی گذشت و نظام مقدس اسلامی ما که با الطاف خداوند منان، رهبری بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی «قدس سره» و فداکاری ملت شریف ایران، استقرار یافت، امروز با استقامت، پایداری و هدایت­های حکیمانه رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای «مدظله العالی» به شجره‌ای طیبه و پرثمر تبدیل گردیده است.

 

دهه‌ فجر، در حقیقت مقطع رهایی ملت ایران و شکستن حصر وابستگی کشور به بیگانگان و نوید بخش صبح امید برای مظلومان و طلوع خورشید استقلال و آزادی در این سرزمین است و یوم‌الله ۲۲ بهمن هم روز شکست استکبار جهانی در برابر اراده و قدرت ملت ایران است که نقطه عطفی در تاریخ ایران و جهان بوده است.

 

اگر چه امروز دستگاه عریض و طویل تبلیغات دشمنان، همسو و همگام سعی در ناامید کردن مردم و ایجاد جو بی‌اعتمادی و سوء ظن مردم به نظام را دارند و در یک جنگ ترکیبی سیاسی، اقتصادی و رسانه‌ای، تطهیر نظام شاهنشاهی را دنبال می‌کنند، لیکن بحمدلله مردم ما همواره و در صحنه‌های مختلف نشان داده‌اند که بیدارند.

 

مجلس خبرگان رهبری ضمن گرامیداشت دهه مبار ک فجر از مردم آگاه و فهیم ایران اسلامی می‌خواهد همچون تمام سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی، امسال نیز که سال انتخابات مهم و سرنوشت ساز مجلسین شورای اسلامی و خبرگان رهبری در پیش است با حضور پرشور در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن از انقلاب و آرمان‌های آن دفاع و تبعیت و بیعتشان را با امام بزرگوار و رهبر معظم انقلاب اسلامی اعلام و پایه‌های اقتدار و امنیت ملی کشورمان را استحکام بخشند؛ ان‌شاءالله.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :