موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی هوا فضا

a/155361 :کد

ماجرای تصویر تاریخی ناسا از فضانورد

ماجرای تصویر تاریخی ناسا از فضانورد بدون اتصال و شناور در فضا!

  شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ — ۰۹:۴۳
تعداد بازدید : ۴۲   
 تحلیل ایران -ماجرای تصویر تاریخی ناسا از فضانورد بدون اتصال و شناور در فضا!

یک عکس باورنکردنی از این رویداد، مک کندلس را تنها و در فاصله ۲۵۰ مایلی به صورت شناور در فضا نشان می‌داد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از تسنیم، "بروس مک‌کندلس دوم" فضانورد آمریکایی 40 سال پیش در 7 فوریه 1984، نخستین راهپیمایی فضایی بدون اتصال را انجام داد! یک عکس باور نکردنی از این رویداد، مک کندلس را تنها و در فاصله 250 مایلی به صورت شناور در فضا نشان می‌دهد.

 

"مک‌کندلس" این کار را با استفاده از کوله پشتی حاوی نیتروژن که امکان کنترل حرکات رو برایش مهیا می‌کرد انجام داد و بیش از 300 فوت یا 90 متر از شاتل چلنجر فاصله گرفت و این عکس تاریخی را ثبت کرد.

 

ناسا در مقاله‌ای به مناسبت چهلمین سالگرد این ماجراجویی 82 دقیقه‌ای انفرادی اعلام کرد بسیاری از مقامات آژانس فضایی ناسا نگران استفاده از کوله پشتی خودکششی در فضا بوده‌اند؛ راهپیمایان فضایی معمولاً از کابل‌های مخصوص برای اتصال خود به شاتل استفاده می‌کنند به همان شیوه‌ای که امروز کسانی که در ایستگاه فضایی بین المللی هستند، پیاده‌روی فضایی انجام می‌دهند.

 

از مک کندلس تا زمان مرگش در سال 2017 در سن 80 سالگی، اغلب در مورد این تجربه غیرعادی سؤال می‌شد که توسط فضانورد ناسا "رابرت ال گیبسون" با استفاده از دوربین هاسلبلاد ثبت شد.

 

مک کندلس که متولد بوستون درباره این تجربه حیرت‌انگیز می‌گوید: "من بیش از حد آموزش دیده بودم و فقط مشتاق بودم که بیرون رفته و پرواز کنم از طرفی خیلی احساس راحتی می‌کردم... خیلی سرد شد، دندان‌هایم به هم می‌خورد و می‌لرزیدم، اما این یک چیز بسیار جزئی بود."

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :