موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/155629 :کد

طوفان الاقصی لحظه به لحظه

ضربه مهلک مبارزان گردانهای قدس به نظامیان صهیونیست در غزه

  یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ — ۱۸:۰۰
تعداد بازدید : ۷۶   
 تحلیل ایران -ضربه مهلک مبارزان گردانهای قدس به نظامیان صهیونیست در غزه

سرایا القدس شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطینی مواضع و مرکز تجمع نظامیان صهیونیست را در غرب غزه هدف قرار داد.

به گزارش تحلیل ایران ، گروه بین الملل: طی بامداد امروز ارتش رژیم صهیونیستی با تمام تجهیزات زمینی، هوایی و دریایی خود شمال، جنوب و شرق شهر رفح را که مملو از آوارگان فلسطینی است هدف قرار داد.

 

ضربه مهلک مقاومت به نظامیان صهیونیست در غزه

 

سرایا القدس شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطینی مواضع و مرکز تجمع نظامیان صهیونیست را در غرب غزه هدف قرار داد.

 

جدیدترین آمار شهدا و مجروحان حمله های رژیم صهیونیستی به غزه

 

وزارت بهداشت غزه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که رژیم صهیونیستی طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۳ جنایت ضد خانواده‌ها و شهروندان بی‌پناه غزه انجام داده که در نتیجه این اقدامات ۱۲۷ فلسطینی به شهادت رسیده و بالغ بر ۲۰۵ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

 

این گزارش اعلام کرد که به این ترتیب تعداد شهدای تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه از ۷ اکتبر تا کنون به عدد ۲۸۹۸۵ نفر رسیده و بالغ بر ۶۸۸۸۳ فلسطینی دیگر نیز در این حمله‌ها زخمی شده اند.

 

به نوشته این بیانیه پیکر تعدادی از قربانیان فلسطینی زیر آوارها باقی مانده یا در خیابان‌ها رها شده و رژیم صهیونیستی مانع از دسترسی تیم‌های امدادی و دفاع مدنی به آن‌ها می‌شود.

 

بیمارستان ناصر از کار افتاد

 

اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد: اشغالگران مانع از رسیدن کاروان کمک ها ارسالی سازمان بهداشت جهانی به بیمارستان ناصر می شوند.

 

وی افزود: ۱۲۰ بیمار و بیش از ۱۰۰ آواره و کادر درمانی بدون غذا و برق در بیمارستان ناصر هستند. هفت بیمار در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ناصر بدون اکسیژن در معرض مرگ قرار دارند.

 

سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه بیان کرد: بیمارستانهای شمال غزه بدون سوخت هستنند و امکان خدمات رسانی ندارند.

 

سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه امروز اعلام کرد که دومین بیمارستان بزرگ در نوار غزه از خدمت رسانی خارج شده است.

 

القدره گفت که تنها چهار نفر از افراد کادر پزشکی به بیماران بیمارستان ناصر خدمات ارائه می‌کنند.

 

وی افزود: از کار افتادن بیمارستان ناصر، به معنای کشتار صدها هزار نفر از غیرنظامیان و آوارگان منطقه خان یونس و رفح است چرا که این بیمارستان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌ها برای ارائه خدمات پزشکی در جنوب نوار غزه به شمار می‌آید.

 

تدروس ادهانوم مدیر کل سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که مجتمع بیمارستانی ناصر در شهر خان یونس بعد از یک هفته محاصره و حملات مستمر اسرائیلی‌ها از خدمت رسانی خارج شده است.

 

وی اعلام کرد که به تیم این سازمان اجازه ورود به مجتمع بیمارستانی برای ارزیابی اوضاع بیماران و نیازمندی‌های پزشکی این بیمارستان داده نمی‌شود.

 

ادهانوم تصریح کرد که در حال حاضر حدود ۲۰۰ بیمار در این مجتمع حضور دارند که ۲۰ نفر از آن‌ها نیازمند انتقال به بیمارستان‌های دیگر هستند.

 

مسؤول سندیکای کارگران رژیم صهیونیستی: نتانیاهو باید استعفا بدهد

 

ارنون بار دیوید رئیس سندیکای کارگران در سرزمین‌های اشغالی گفت که بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل مسوول شکست در عملیات ۷ اکتبر است و باید استعفا بدهد.

 

رسانه‌های اسرائیلی به نقل از بار دیوید که در یک کنفرانس در شهر بئر السبع صحبت می‌کرد، نوشتند: این کابینه فاجعه‌ای را برای ما رقم زده است. وی خواستار تعیین زمان انتخابات و انتخاب نخست‌وزیر جدید در طی سال جاری شد.

 

بار دیوید ادامه داد که با نتانیاهو و بتسلئیل اسموتریچ وزیر امور مالی برای اصلاح بودجه و سازگار کردن آن با اوضاع جنگی به ویژه کاستن از دفاتر غیر ضروری کابینه صحبت کرده، ولی آنها اهمیتی به این موضوع نداده‌اند.

 

این مقام سندیکایی صهیونیست ادامه داد که احتمالاً در صورتی که نتانیاهو تلاش داشته باشد همچنان قدرت را در دست خود نگه دارد، هستدروت [سندیکای کارگری رژیم صهیونیستی] به اعتراضات و تحرکات ضد کابینه ملحق خواهد شد.

 

اعتراضات سندیکای کارگری بویژه در شرایط کنونی رژیم صهیونیستی می‌تواند بیش از پیش باعث فلج شدن اقتصاد در سرزمین‌های اشغالی شود.

 

سرزمین‌های اشغالی دیروز برای چندمین بار پس از آغاز عملیات «طوفان الاقصی» در هفتم اکتبر سال گذشته میلادی شاهد برگزاری تظاهرات اعتراضی علیه بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و کابینه وی بود. رسانه‌های عبری زبان گزارش دادند که خیابان‌های تل‌آویو شاهد حضور هزاران شهرک‌نشین مخالف نتانیاهو بوده است.

 

شهرک‌نشینان معترض با بستن خیابان «کابلان» در تل‌آویو خواهان سرنگونی کابینه نتانیاهو، برگزاری انتخابات «کنست» رژیم صهیونیستی و تشکیل کابینه جدید در سرزمین‌های اشغالی شدند.

 

مسوول سندیکای کارگران رژیم صهیونیستی: نتانیاهو باید استعفا بدهد 

 

سازمان جهانی بهداشت: بیمارستان ناصر از خدمت‌رسانی خارج شد

 

تدروس ادهانوم مدیر کل سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که مجتمع بیمارستانی ناصر در شهر خان یونس بعد از یک هفته محاصره و حملات مستمر اسرائیلی‌ها از خدمت رسانی خارج شده است.

 

وی اعلام کرد که به تیم این سازمان اجازه ورود به مجتمع بیمارستانی برای ارزیابی اوضاع بیماران و نیازمندی‌های پزشکی این بیمارستان داده نمی‌شود.

 

ادهانوم تصریح کرد که در حال حاضر حدود ۲۰۰ بیمار در این مجتمع حضور دارند که ۲۰ نفر از آن‌ها نیازمند انتقال به بیمارستان‌های دیگر هستند.

 

عناصر ارتش رژیم صهیونیستی دیروز با حمله به بیمارستان ناصر دست کم ۱۰۰ فلسطینی را در درمانگاه ناصر واقع در خان یونس بازداشت کردند.

 

وزارت بهداشت نوار غزه نیز پیشتر تاکید کرده بود: نظامیان متجاوز تعداد زیادی از نیروهای امدادرسان و بیماران و آوارگان را در درمانگاه ناصر بازداشت و حبس کرده‌اند. در گزارش وزارت بهداشت نوار غزه تاکید شده است: عناصر صهیونیست علاوه بر حبس این افراد اقدام به بازجویی از آن‌ها در شرایط بسیار سخت می‌کنند.

 

حسام ابو صفیه مدیر بیمارستان کمال عدوان در شمال نوار غزه به تازگی اعلام کرده است که تعدادی از کودکان این منطقه طی روزهای گذشته در نتیجه سو تغذیه و کمبود غذا و انتشار بیماری‌های مسری به دنبال تجاوز نظامی و محاصره غزه توسط رژیم صهیونیستی جان خود را از دست داده‌اند.

 

سازمان جهانی بهداشت: بیمارستان ناصر از خدمت‌رسانی خارج شد

 

نمای جدید از توحش صهیونیست‌ها در غزه آشکار شد؛ تهدید مسؤول سابق موساد ضد کودکان ۴ سال به بالا در غزه

 

صهیونیست‌ها که در ابتدای جنگ غزه تلاش داشتند با یک مانور تبلیغاتی بزرگِ تحت حمایت آمریکا و غرب چهره‌ای بشردوستانه از خود به نمایش بگذارند و مقاومت فلسطین را متهم به انجام اقدامات ضد انسانی کنند، بعد از گذشت نزدیک به ۵ ماه از انواع جنایت‌های بی‌سابقه تاریخی که علیه غیرنظامیان فلسطینی اعم از زنان و کودکان مرتکب شدند، اکنون خودشان به وحشی‌گری اسرائیل اعتراف می‌کنند.

 

در این زمینه «رامی آیگرا» از مسؤولان سابق سرویس جاسوسی موساد رژیم صهیونیستی در برنامه‌ای در شبکه کان این رژیم گفت: همه فلسطینی‌های بالای ۴ سال در نوار غزه حامی حماس بوده و مستحق مجازات جمعی هستند.

 

این مسؤول پیشین موساد با ادعای اینکه همه افراد بالای ۴ سال در غزه از طرفداران و حامیان حماس هستند تاکید کرد: همه آنها مستحق این هستند که در معرض سیاست مجازات جمعی اسرائیل قرار بگیرند و از دریافت غذا و دارو و کمک‌های بشردوستانه محروم باشند.

 

وی در ادامه گفت: همه در غزه گناهکارند و همه آنها صدای حماس هستند. هر فرد بالای ۴ سال در غزه حامی حماس بوده و هدف ما این است که آنها را از حامیان حماس، به افرادی تبدیل کنیم که این جنبش را دوست ندارند.

 

این درحالی است که اشغالگران صهیونیست از روز اول جنگ نسل‌کشی که در غزه به راه انداخته‌اند، از هیچ جنایتی علیه غیرنظامیان و در رأس آنها کودکان دریغ نکرده‌اند.

 

اخیراً دکتر حسام ابو صفیه مدیر بیمارستان کمال عدوان در شمال نوار غزه اعلام کرد که تعداد زیادی از کودکان این منطقه طی روزهای گذشته در نتیجه سو تغذیه و کمبود غذا و انتشار بیماری‌های مسری که در نتیجه تجاوز نظامی و محاصره غزه توسط رژیم صهیونیستی صورت گرفته، جان خود را از دست داده‌اند.

 

وی با اشاره به اینکه بخش اورژانس و بستری در این بیمارستان به علت قطع شدن برق با هم ادغام شده است، تصریح کرد که نوزادانی که تازه متولد می‌شوند، در شرایطی بسیار وخیم به بیمارستان منتقل می‌شوند و به علت سو تغذیه مادران، نشانه‌های ضعف و لاغری شدید در میان آنها رایج است. در حال حاضر بر اساس آمارهای سازمان ملل متحد یک دهم کودکان زیر ۵ سال غزه از سو تغذیه حاد رنج می‌برند.

 

تهدید مسوول سابق موساد ضد کودکان ۴ سال به بالا در غزه  

 

تظاهرات گسترده در لندن در حمایت از ملت فلسطین

 

شمار زیادی از مردم انگلیس در شهر لندن با برگزاری تظاهراتی گسترده ضمن به اهتزاز درآوردن پرچم فلسطین، جنایات جنگی رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم غزه را محکوم نمودند.

 

تظاهرات گسترده در لندن در حمایت از ملت فلسطین+ تصاویر

 

شرکت کنندگان در این تظاهرات در حمایت از ملت مظلوم فلسطین به ویژه اهالی غزه به خیابان‌ها آمده و شعارهایی در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی سر دادند.

 

تظاهرات گسترده در لندن در حمایت از ملت فلسطین+ تصاویر

 

مردم انگلیس و حامیان ملت فلسطین حملات جنایتکارانه ارتش رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه را محکوم کرده و خواستار توقف فوری نسل کشی علیه ملت فلسطین شدند.

 

تظاهرات گسترده در لندن در حمایت از ملت فلسطین+ تصاویر

 

تظاهرات گسترده در لندن در حمایت از ملت فلسطین+ تصاویر

 

تصاویر سخنگوی قسام و ارتش یمن در دست تظاهرکنندگان اسپانیایی

 

مردم اسپانیا روز گذشته در حمایت از ملت مظلوم فلسطین به ویژه اهالی غزه به خیابان‌ها آمده و شعارهایی در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی سر دادند.

 

مردم و حامیان ملت فلسطین در شهر مادرید با آمدن به خیابان‌ها حملات جنایتکارانه ارتش رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه را محکوم کرده و خواستار توقف فوری نسل کشی علیه ملت فلسطین شدند.

 

تظاهرکنندگان تصاویر «ابوعبیده» سخنگوی گردان‌های عزالدین قسام و سرلشکر «یحیی سریع» سخنگوی ارتش یمن را در دست گرفته و بالای آن عبارت «قهرمانان» را نوشته بودند.

 

بمباران محل اسکان آوارگان فلسطینی در شمال رفح

 

خبرنگار شبکه المیادین گزارش داد که جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی شهر رفح را واقع در جنوب نوار غزه بمباران کردند.

 

بر اساس این گزارش، در جریان بمباران منازل مسکونی و منطقه‌های اسکان آوارگان فلسطینی در خربه العدس واقع در شمال شهر رفح تعدادی از فلسطینی‌های بی گناه از جمله زنان و کودکان به شهادت رسیدند.

 

اردوگاه شهر رفح در جنوب غزه نیز شاهد حمله و بمباران‌های جنگنده‌های رژیم صهیونیستی طی بامداد امروز بوده است.

 

خبرنگار شبکه فلسطین الیوم گزارش داد که فعالیت تمام بیمارستان‌های شهر خان یونس به دلیل تداوم حمله‌های هوایی متوقف شده است.

 

وی افزود: این حمله‌های ارتش رژیم صهیونیستی و بمباران منطقه‌های مختلف طی ۲ روز اخیر شدت گرفته است.

 

حمله‌های زمینی، هوایی و دریایی رژیم صهیونیستی علیه رفح

 

شبکه الجزیره نیز گزارش داد که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی منازل مسکونی را در مرکز نوار غزه بمباران کردند که در جریان آن تعدادی از شهروندان فلسطینی زخمی شده و به بیمارستان شهدا الاقصی واقع در دیرالبلح منتقل شدند.

 

این جنگنده‌های متجاوز اردوگاه آوارگان فلسطینی را در النصیرات واقع در مرکز نوار غزه نیز بمباران کردند.

 

دشمن از دریا و زمین شهر رفح را هدف قرار می‌دهد

 

از سوی دیگر علاوه بر حمله‌های هوایی جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی علیه بخش‌های مختلف نوار غزه بامداد امروز قایق‌های جنگی این رژیم نیز حمله‌های خود را از سر گرفتند.

 

بر اساس این گزارش قایق‌های جنگی رژیم صهیونیستی به سمت فلسطینی‌ها در ساحل شهر رفح در جنوب نوار غزه شلیک کردند.

 

توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی نیز شرق شهر رفح را هدف حمله‌های وحشیانه خود قرار داد.

 

فلسطین الیوم نیز گزارش داد که توپخانه رژیم صهیونیستی به صورت گسترده منطقه‌های البطن السمین و قیزان النجار را در جنوب خان یونس هدف قرار داده است.

 

بازداشت جوانان فلسطینی در حمله صهیونیست‌ها به کرانه باختری

 

این در حالی است که حمله‌های بامدادی ارتش رژیم صهیونیستی علیه شهرهای مختلف کرانه باختری و یورش به منازل فلسطینی‌ها و بازداشت بی دلیل آن‌ها همچنان ادامه دارد.

 

رسانه‌های فلسطینی گزارش دادند که هلی کوپترهای نظامی رژیم صهیونیستی به صورت گسترده بر فراز شهر قلقیلیه به پرواز درآمدند.

 

این نظامیان صهیونیست به منطقه عزموط واقع در شرق نابلس و شهر قلقیلیه حمله کردند.

 

روستای بلعین واقع در غرب رام الله و اردوگاه جنین نیز شاهد حمله نظامیان صهیونیست و بازداشت تعدادی از جوانان فلسطینی توسط آن‌ها بودند.

 

حمله‌های زمینی، هوایی و دریایی رژیم صهیونیستی علیه رفح

 

این عناصر صهیونیست به اردوگاه بلاطه واقع در شرق شهر نابلس نیز یورش بردند. نیروهای مقاومت نیز دست بسته نبوده و به سمت عناصر صهیونیست در اردوگاه بلاطه تیراندازی کردند.

 

این در حالی است که اردوگاه جنین بعد از حمله‌های مکرر و پی در پی اشغالگران صهیونیست و تخریب زیرساخت‌های این اردوگاه در آب باران فرو رفته و اوضاع وخیمی دارد.

 

حمله وحشیانه شهرک نشینان صهیونیست به شمال رام الله

 

این در حالی است که همزمان با حمله‌های وحشیانه ارتش رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه شهرک نشینان صهیونیست نیز بیکار نبوده و فرصت را برای تشدید حمله‌های خود علیه شهروندان فلسطینی غنیمت شمرده اند.

 

خبرنگار شبکه الجزیره گزارش داد که گروهی از شهرک نشینان صهیونیست به ساکنان منطقه ترمسعیا واقع در شمال رام الله در کرانه باختری حمله کردند.

 

این صهیونیست‌های متجاوز علاوه بر حمله به منطقه مذکور اموال فلسطینی‌ها را در شمال رام الله تخریب و نابود کردند.

 

منابع محلی نیز اعلام کردند که شهرک نشینان صهیونیست یک خودرو را در منطقه ترمسعیا به آتش کشیدند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :