موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سینمای ایران

a/155637 :کد

فیلم فجر ۴۲

معرفی برگزیدگان تجلی اراده ملی/انسیه شاه‌حسینی جایزه حقوق بشرگرفت

  یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ — ۲۰:۱۱
تعداد بازدید : ۴۵   
 تحلیل ایران -معرفی برگزیدگان تجلی اراده ملی/انسیه شاه‌حسینی جایزه حقوق بشرگرفت

برگزیدگان بخش تجلی اراده ملی در چهل و دومین جشنواره فیلم فجر امشب ۲۹ بهمن ماه از طرف نهادها و ارگان‌ها معرفی می‌شوند.

به گزارش تحلیل ایران ، آیین اختتامیه بخش تجلی اراده ملی چهل و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر امشب ۲۹ بهمن با حضور سینماگران و نهادها و ارگان‌های مختلف در هتل پارسیان آزادی در حال برگزاری است.

 

این مراسم دقایقی پیش با سرود جمهوری اسلامی ایران و قرایت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد.

 

اجرای مراسم را مژده لواسانی برعهده دارد.

 

مجتبی امینی دبیر جشنواره فیلم فجر، محمدحسین لطیفی، بابک خواجه پاشا، محمدرضا شریفی نیا، مهدی فرجی، پوران درخشنده، مجید زین العابدین، محمود کلاری، ابوالفضل پورعرب و ... از جمله حاضران در مراسم هستند.

 

مجتبی امینی دبیر جشنواره در سخنانی درباره این دوره از جشنواره فیلم فجر عنوان کرد: خدا را شاکریم که این دوره از جشنواره هم با شکوه و با فضایی آرام و دلگرم کننده و امیدبخش برای اهالی محترم سینما به لحظات آخر خود نزدیک می‌شود و قطار جشنواره وارد ایستگاه آخر شد.

 

وی اضافه کرد: آیین تجلی اراده ملی آخرین برنامه این دوره از جشنواره است. از ۱۸ نهاد و مجموعه فرهنگی که همراه ما بودند در آیین امسال و از صاحبان آثار حمایت کردند، ممنونم. این اتفاق بزرگی است و این حمایت باعث پشتکار بیشتر فیلمسازان می شود. امیدواریم این حمایت

که برای چرخه صنعت سینما و اقتصاد سینما لازم است ادامه یابد چراکه فیلمسازی حمایت دستگاه های دولتی را می طلبد؛ کسانی که متولیان پشتیبانی در حوزه فرهنگ هستند.

 

امینی یادآور شد: امیدوارم در سال آینده هم در این چرخه و برای خانواده سینما حمایت ویژه ای باشد و شاهد آثار فاخری در صنعت سینما باشیم. جا دارد از صاحبان ۱۰۶ اثری که متقاضی بودند چه آنها که وارد بخش رقابتی شدند و چه آنها که نشدند، تشکر کنم. فکر می کنم این میزان آثار در طول یک دهه گذشته یک رکورد بوده است.

 

دبیر جشنواره در ادامه گفت: فیلمسازی کار سختی است و از گرما و سرما تا بی پولی را در بر دارد. همه می دانند سخت ترین شغل دنیا کار معدن است و بعد از آن فیلمسازی. از اینکه فیلمسازان همت کردند، فیلم ساختند و به جشنواره فرستادند ممنون هستیم.

 

وی همچنین اظهار کرد: خود ما در سال های قبل فیلم می ساختیم و پشت در جشنواره می ماندیم و می گفتیم کاش ۳۳ فیلم می شد ۳۴ فیلم اما شرایط و مقررات سخت است. از فیلم هایی که به جشنواره راه پیدا نکردند عذرخواهی می کنم و امیدوارم سال های بعد فرصت حضور برایشان وجود داشته باشد. ۴۲ دوره جشنواره برگزار شده است؛ این میراث فرهنگی کشورمان امانتی است که بابد از آن مراقبت کنیم و به عزیزان برسانیم. امیدوارم شاهد جشنواره خوبی در سال های آینده باشیم.

 

در بخش بعدی برنامه کلیپی به یاد درگذشتگان سینما پخش شد.

 

سپس بخش اهدای جوایز آغاز شد که در ابتدا ۲ جایزه از طرف بنیاد ۱۵ خرداد به فیلم «دو روز دیرتر» از اصغر نعیمی و فیلم «آغوش باز» به کارگردانی بهروز شعیبی اهدا شد.

 

در بخش دیگر نمایندگان ستاد امر به معروف و نهی از منکر روی سن آمدند و به ترتیب آثار برگزیده‌شان را اعلام کردند که بر این اساس امیر ابیلی و داوود گنجوی نویسندگان فیلمنامه فیلم «آبی روشن»، عباس نادران برای تهیه کنندگی فیلم «مجنون» و در رتبه بعد امیرعباس ربیعی برای فیلم «احمد» به عنوان برگزیده شناخته شدند.

 

سپس نمایندگان سازمان بسیج دانشجویی روی صحنه رفتند و جایزه خود را به علی ثقفی کارگردان فیلم «پرویزخان» اهدا کردند.

 

در ادامه ستاد حقوق بشر جایزه خود را به فیلم «دست ناپیدا» به کارگردانی انسیه شاه حسینی اهدا کرد.

 

جوایز شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به محمود کلاری کارگردان فیلم سینمایی «تابستان همان سال»، محمدرضا شریفی نیا تهیه کننده فیلم سینمایی «پروین» و مارال بنی آدم بازیگر فیلم سینمایی «پروین» اهدا شد.

                               

دهه فجر     جشنواره فجر     هنرمندان            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :