a/155668 :کد

در برج آزادی

نمایش ۴۷۰ اثر برتر از صنایع دستی هنرمندان داخلی و خارجی

  دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ — ۱۷:۴۱
تعداد بازدید : ۳۳   
 تحلیل ایران -نمایش ۴۷۰ اثر برتر از صنایع دستی هنرمندان داخلی و خارجی

۴۷۰ اثر برگزیده از ۱۷ کشور در جشنواره صنایع دستی «سرو سیمین ۸» و در قالب نمایشگاهی در برج آزادی برپا شده است که جزء فاخرترین آثار راه یافته به این جشنواره محسوب می شوند.

به گزارش تحلیل ایران ، هشتمین جشنواره صنایع دستی سرو سیمین در برج آزادی تهران با نمایش برترین آثار در برج آزادی برگزار شد و امروز ۳۰ بهمن آخرین روز بازدید از آن اعلام شده است. در سه سالن از سالن‌های برج آزادی ۴۷۰ اثر برگزیده و به نمایش در آمدند. ۳۸ کشور نیز برای حضور در نمایشگاه صنایع دستی اعلام آمادگی کرده بودند که بنابر دلایلی نتوانستند خودشان و آثارشان در نمایشگاه حضور پیدا کنند؛ ولی از بین آنها در حال حاضر ۱۷ کشور در نمایشگاه آثار دارند؛ مانند لبنان، مجارستان، تایلند، هند، اندونزی، مالزی، افغانستان، پاکستان، ازبکستان و ترکمنستان که تعدادی از هنرمندان این آثار نیز در نمایشگاه حضور دارند.

 

نمایش ۴۷۰ اثر برتر از صنایع دستی هنرمندان داخلی و خارجی

 

در این میان برخی از آثار معلولان مانند خراطی یک نابینا و آثاری که توسط دانش آموزان هنرستان‌ها ایجاد شده قابل توجه بود. آثار این نمایشگاه قابل فروش نبود اما اگر کسی خریدار اثری بود می‌توانست شماره‌ای از هنرمندان اثر را پیدا کند و اجازه خرید را از مسئولان نمایشگاه بگیرد. البته این آثار به دلیل فاخر بودن گران هم هستند. اما بیرون از فضای نمایشگاهی و مسابقات تعدادی از هنرمندان نیز به صورت زنده کارگاه کوچکی ایجاد کرده و به کار مشغول بودند از جمله هنرمندان سفالگر و ریسندگان پارچه و ملیله کاران.

 

نمایش ۴۷۰ اثر برتر از صنایع دستی هنرمندان داخلی و خارجی

 

در حاشیه این نمایشگاه ویدا توحدی دبیر علمی سرو سیمین با اشاره به تعداد آثار شرکت کننده در این دوره جشنواره بیان کرد: نزدیک به ۱۳۰۰۰ اثر از طریق سایت، استان‌های سراسر کشور، هنرمندانی که مستقیم مراجعه کردند، دانش آموزان و دانشجویان به جشنواره راه پیدا کرد که با داوری‌های صورت گرفته میان آنها، از این تعداد آن کاسته شد چراکه برخی آثار محصول صنایع دستی نبودند و برخی نیز قابلیت حضور در جشنواره‌ای فاخر را نداشتند.

 

نمایش ۴۷۰ اثر برتر از صنایع دستی هنرمندان داخلی و خارجی

 

توحدی با اشاره به ارزیابی کیفیت آثار ارسالی به نمایشگاه گفت: تعداد و کیفیت آثار در مقایسه با سال‌های گذشته با توجه به اطلاع رسانی و وجود سایتی متمرکز که از چند ماه قبل برای ثبت نام در اختیار علاقه مندان قرار گرفت، بسیار زیاد و از کیفیت بالایی برخوردار است. خوشبختانه برگزاری برنامه داوری مهر اصالت هفتم نیز بسیار مؤثر واقع شده و تمامی آثار از کیفیت، معیار و شاخص‌های بین المللی برخوردارند. امسال به دلیل هم زمانی برگزاری جشنواره صنایع دستی با برنامه داوری مهر اصالت نسبت به سال گذشته ما از تمامی استان‌های کشور آثار بسیار با کیفیتی در نمایشگاه داریم.

 

نمایش ۴۷۰ اثر برتر از صنایع دستی هنرمندان داخلی و خارجی

 

دبیر علمی هشتمین جشنواره صنایع دستی و هنرهای سنتی بیان کرد: خوشبختانه آثار هنرمندانی تحت عنوان توان یابان جسمی، حرکتی و ذهنی و آثار دانش آموزان و دانشجویان خلاق را در نمایشگاه شاهد هستیم. همچنین آثار مرتبط با امام هشتم تحت عنوان هنر در حرم نیز در این نمایشگاه به نمایش در آمده است که این آثار برای برنامه داوری نهایی که با حضور اساتید، پیشکسوتان، متخصصان و دانشگاهیان برگزار می‌شود، انتخاب خواهند شد.

                               

جشنواره     جشنواره صنایع دستی                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :