موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/155696 :کد

لیاقت قهرمانی داشتیم

سرمربی تیم ملی فوتبال نفر سوم کشور است

  ﺳﻪشنبه ۰۱ اسفند ۱۴۰۲ — ۰۹:۲۲
تعداد بازدید : ۷۳   
 تحلیل ایران -سرمربی تیم ملی فوتبال نفر سوم کشور است

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: من تنها نفری بودم که بعد از جام ملت ها پاسخگوی سوالات بودم و حالا هم بابت نتایج بار دیگر عذرخواهی می کنم.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از مهر، رقابت‌های جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا در حالی با قهرمانی تیم ملی قطر میزبان این رقابت‌ها به پایان رسید که آنها توانستند با برد سه بر دو مقابل تیم ملی ایران به فینال رسیدند و اردن را شکست دادند

 

امیر قلعه نویی پس از حذف تیم‌ملی ایران در نیمه نهایی ضمن عذرخواهی بابت این حذف تلخ، نوید جوان‌گرایی را داد که موافقان و مخالفانی را برای ادامه همکاری او با فدراسیون فوتبال به همراه داشت.

 

او پس از پایان جام ملت‌های آسیا تصمیم گرفت چند روزی را در خارج از کشور به استراحت بپردازد که بامداد امروز دوشنبه به پایان رسید و به کشور بازگشت.

 

سرمربی تیم ملی ایران امشب در یک برنامه تلویزیونی حاضر شد تا پاسخ سوالات را بدهد.

 

فقط من و قطبی عذرخواهی کردیم

 

قلعه نویی صحبت‌هایش را با تسلیت به جواد خیابانی مجری صدا و سیما و سپس تبریک بابت موفقیت تیم فوتبال ساحلی ایران در جام جهانی آغاز کرد و گفت: دو بار بابت حذف تیم ملی ایران معذرت خواهی کردیم. خیلی از بازیکنانم هم عذرخواهی کردند ما در این چند دوره گذشته چهار بار به نیمه نهایی رفتیم. در طول این مدت که قطعاً رفتن به نیمه نهایی هم سخت است تنها یک بار آقای قطبی و سپس امیر قلعه نویی فقط معذرت خواسته است.

 

سرمربی تیم‌ملی ایران افزود: بعد از بازی با ژاپن یکسری فیلم‌ها از خوشحالی مردم دیدیم و سپس بعد از بازی با قطر هم ناراحت شدیم که چرا مردم را نتوانستیم باز هم خوشحال کنیم.

 

مقصر حذف و شکست‌ها من هستم

 

قلعه نویی بار دیگر به جام ملت‌های ۲۰۰۷ آسیا اشاره کرد و گفت: وقتی می‌بازیم مسؤولیت اول دوم و سوم بر عهده سرمربی است. در ۲۰۰۷ هم همین را گفتم. حتماً یکسری مشکلات و البته نقاط قوت هم داشتیم. ما وظیفه داریم جوابگوی مردم باشیم و بتوانیم آنها را هم خوشحال کنیم.

 

اهل مشاوره هستم نه جمع کردن تأیید کننده!

 

او در پاسخ به اینکه شما کسانی را که فقط تاییدتان می‌کند دور خودتان جمع می‌کنید تصریح کرد: من مشاوره می‌گیرم. برای یک ارنج حداقل دو سه بار با دستیارانم صحبت می‌کنم. با خیلی از افراد مثل مرتضی محصص، حسین عبدی، جلال چراغپور و بهتاش فریبا و… مشورت می‌کنم. حسین عبدی را مأموریت دادم که بازی‌ها را ببیند و من را در جریان قرار دهد. در آخرین تمرین تیم ملی قبل از بازی با قطر مجید جلالی و بهتاش فریبا را خواستم. نظراتم را به آنها گفتم و مشورت گرفتم. البته آنها هیچ چیز نگفتند و گوش دادند. نقد باید کمک کند نه اینکه حب و بغض داشته باشد.

 

او از برخی نظرات مخرب نیز پرده برداشت و با ذکر مثالی گفت: یک نفر گفته بود چرا مغانلو بدون اینکه قبلاً بازی کند چرا مقابل قطر بازی کرد. این در حالی است که همین آقای منتقد به خودش زحمت نداد ببیند او را در بازی با هنگ کنگ هفتاد دقیقه بازی دادم.

 

قلعه نویی سپس به انتقادات سالم اشاره کرد و گفت: در همین بازی‌ها کلی جلال چراغپور انتقاد کرد ولی باز هم تلفنی کمک می‌کردیم نه اینکه مغرضانه باشد.

 

نفر سوم کشور سرمربی تیم ملی فوتبال است

 

او ادامه داد: جایگاه سرمربی تیم ملی فوتبال ایران نفر سوم کشور از لحاظ توجه است.

 

قلعه نویی پاسخ درباره جمع کردن تأیید کننده ها را هم داد و عنوان کرد: خدا را گواه می‌گیرم اینگونه نیستم. بارها در جلسات فنی نظرم با بقیه فرق داشته است. نشستیم و صحبت کردیم و نظر آنها را پذیرفتم. آیا آدمی که مشورت می‌پذیرد می‌رود دنبال کسانی که تاییدش کنند؟ آنها مثل مطالبی دیگر که می‌خواهند تخریب کنند این حرف‌ها را می‌زنند.

 

دکترها در جلسات فنی

 

او به جزئیات جلسات فنی تیمش پرداخت و اظهار داشت: من در جلسات فنی، پزشکان تیم را می بردم. کدام مربی اینها را به جلسه فنی تیم می‌برد تا از نظرات آنها استفاده کند. اول از همه هم اجازه می‌دهم همان‌ها صحبت کنند چون نکاتی هستند که آنها درباره میزان دوندگی یا شرایط فیزیکی می‌توانند راحت تر بیان کنند.

 

مصدومان لیست را تغییر دادند

 

قلعه نویی در خصوص نحوه انتخاب لیست ۲۶ نفره تیم ملی برای جام ملت‌های آسیا تصریح کرد: آنها بهترین بودند اما کسانی بودند که می‌توانستند جزو بهترین‌ها باشند. ما می‌توانستیم چند نفر دیگر مثل نورافکن و یاسین سلمانی را ببریم اما مصدوم بودند.

 

او درباره ایده فنی خود برای هافبک‌های میانه میدان تصریح کرد: من هر جا بودم دو هافبک بازی‌ساز را بازی دادم و می‌خواستم از آنها استفاده کنم. در استقلال جانواریو و جباری را بازی دادم. در سپاهان محرم نویدکیا و جانواریو و در تراکتور هم سروش رفیعی و جاسم کرار بازی کردند.

 

او ادامه داد: بازی سامان قدوس را در لیگ برتر انگلیس مقابل منچسترسیتی دیدم و گفتم او می‌تواند بازی‌سازی کند. خواستم نورافکن و سلمانی را بیاورم اما مصدوم شدند.

 

نورالهی نظم را رعایت نکرد

 

قلعه نویی درباره کنار گذاشتن انضباطی احمد نورالهی گفت: او توانایی زیادی دارد و از لحاظ فنی خیلی خوب است. در بازی آسان با هنگ کنگ تصمیم گرفتیم حسین نژاد را با امید ابراهیمی میدان دهیم. به حمید مطهری گفتم به نورالهی بگوید که این بازی نیست اما در دیدار بعدی حضور دارد.

 

قلعه نویی یادآور شد: مطهری هم موضوع را منتقل کرد اما احمد نورالهی ساکش را جمع کرد؛ قهر کرد و رفت. او شاگرد خودم بود. خیلی اخلاق مدار و فنی است. هر کاری یک اصول و چارچوبی دارد. اگر از اصول بیرون بیایید نظم و انضباط از بین می‌رود. ما حتی اگر توضیح هم به او نمی‌دادیم نباید چنین کاری می‌کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :