a/155716 :کد

بهار گردشگری؛

تنها یک ماه تا بهار سفرهای ایرانیان مانده است

  ﺳﻪشنبه ۰۱ اسفند ۱۴۰۲ — ۱۹:۳۸
تعداد بازدید : ۴۳   
 تحلیل ایران -تنها یک ماه تا بهار سفرهای ایرانیان مانده است

یک‌ماه تا آغاز پرشور ترین سفرهای سالانه ایرانیان باقی مانده است در این مدت مردم درصدد برنامه ریزی برای استفاده از این موقعیت و دستگاه‌های دولتی در پی خدمات دهی به مسافران نوروزی هستند.

به گزارش تحلیل ایران ، فصل دیگری از سفرهای نوروزی در سده جدید تا یک ماه دیگر آغاز می‌شود. این روزها همه در تکاپوی برنامه ریزی برای تعطیلات نوروزی هستند. از مسئولان و متولیان گردشگری گرفته تا ۲۷ نهاد دیگری که در حوزه سفرهای عظیم نوروزی سهمی در برنامه ریزی دارند.

 

با وجود اینکه سالهاست ستاد سفرهای نوروزی تشکیل شده و هر ساله جلسات متعددی با فعالان گردشگری و سازمان‌های دخیل دارد اما باز هم تعداد زیادی مسافر از سختی‌های سفرهای نوروزی گلایه دارند. سختی‌هایی که از نبود زیرساخت یا کیفیت خدمات دهی و شلوغی مراکز گردشگری و نبود بلیت حمل و نقل و قیمت‌ها حاصل می‌شود.

 

این درحالی است که مقامات عالی کشوری در سخنرانی‌های خود همواره بر کیفیت سفر تاکید می‌کنند همانطور که رئیس جمهوری نیز در آئین افتتاحیه نمایشگاه بین المللی کشور تاکید داشت مسافران باید زمانی که از مبدا شروع به سفر می‌کنند تا زمانی که دوباره به مبدا برمی گردند از کیفیت سفرشان رضایت داشته باشند.

 

عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی نیز همواره نبود زیرساختهای مناسب در سفر را یکی از معضلات می‌داند و مدتی است درصدد رفع یکی از آنهاست. به نحوی که چندین بار در فضای مجازی و سخنرانی‌های خود درباره نبود سرویس‌های بهداشتی بین راهی صحبت کرده و از دستگاه‌هایی که باید به کمک بیایند گلایه کرده یا درخواست همکاری داشته است.

 

تنها یک ماه تا بهار سفرهای ایرانیان مانده است

 

پیش از او بارها مدیران و معاونان گردشگری نیز همین گلایه‌ها را داشته‌اند و وعده‌هایی برای حل مشکلات داده‌اند. امسال هم در روزهای نزدیک به عید این وعده‌ها داده می‌شود و برنامه ریزی ها برای سفر بهتر شکل جدی تری به خود می‌گیرد.

 

از آن طرف مردم هم به فکر می‌افتند که در دو هفته تعطیلی به کجا بروند که سفرشان کیفیت بهتری داشته باشد. معمولاً شهرهای گردشگری که زیرساخت‌های بهتری دارند شلوغ ترین شهرها محسوب می‌شوند به همین دلیل خیلی از افراد می‌خواهند شهرهای دیگری را جایگزین کنند برخی هم اطلاعی از تغییر مسیر ندارند و نیازمند معرفی مناطق گردشگری هستند.

 

همین موضوعات باعث شد تا  به بررسی وضعیت آمادگی کشور برای انجام سفرهای نوروزی، زیرساخت‌ها، خدمت رسانی دستگاه‌ها و برنامه ریزی ستاد هماهنگی خدمات سفر در قالب پرونده‌ای با عنوان «بهار گردشگری» بپردازد.

 

در این پرونده هر آنچه که قرار است پیش روی مسافران نوروزی قرار گیرد از اطلاع رسانی تا خدمات رسانی در سطح کشور پیش روی مخاطبان  قرار می‌گیرد.

                               

سفر     سفر نوروزی     عید نوروز            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :