موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/155841 :کد

شورای امنیت از اقدام اسرائیل ابراز تاسف کرد

ابراز تاسف از اقدام اسرائیل در کشتار فلسطینی ها در صف غذا

  یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ — ۱۳:۰۸
تعداد بازدید : ۸۶   
 تحلیل ایران -ابراز تاسف از اقدام اسرائیل در کشتار فلسطینی ها در صف غذا

شورای امنیت سازمان ملل متحد در واکنش به کشتار بیش از ۱۰۰ نفر از فلسطینیان حین دریافت کمک‌های انسانی و زخمی‌شدن صدها تن دیگر صرفاً به ابراز تأسف اکتفا کرد.

به گزارش تحلیل ایران ، اعضای شورای امنیت سازمان ملل بامداد امروز یکشنبه در واکنش به کشتار غیرنظامیان فلسطینی در صف غذا جلسه تشکیل داد و صرفاً به تأسف زبانی اکتفا کرد.

 

اعضای این شورا در این نشست گفتند: عمیقاً از گزارش‌ها مبنی بر کشته شدن 100 نفر در پی هدف قرار دادن تجمعی اطراف کاروانهای کمکهای بشردوستانه در جنوب غربی غزه نگران هستیم.

 

در بیانیه این شورا همچنین آمده است: ما اعضای شورای امنیت سازمان ملل بر ضرورت اتخاذ تمام تدابیر لازم برای حمایت از غیرنظامیان و زیرساختهای شهری تأکید می‌کنیم.

 

شورای امنیت همچنین گفتند: ما اسرائیل را به باز گذاشتن گذرگاه‌ها به‌روی کمکهای بشردوستانه برای ارسال به غزه و تسهیل گشایش گذرگاه‌های بیشتر ترغیب می‌کنیم.

 

150 روز از جنگ ویرانگر علیه غزه می‌گذرد و طی این مدت بیش از 30 هزار نفر عمدتاً زنان و کودکان شهید شدند و چند برابر این رقم نیز زخمی شدند. آمریکا بارها قطعنامه‌های خواهان توقف جنگ را وتو کرده است و همین حمایت‌ها منجر به فاجعه انسانی در غزه شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :