موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی راهنمایی و رانندگی

a/155904 :کد

کنترل مجرمین با پابند تاآخر سال اجرایی می‌شود

درخواست پلیس برای افزایش مبلغ تمامی جریمه‌های رانندگی

  ﺳﻪشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ — ۱۳:۱۵
تعداد بازدید : ۷۵   
 تحلیل ایران -درخواست پلیس برای افزایش مبلغ تمامی جریمه‌های رانندگی

فرمانده کل انتظامی با بیان اینکه جرایم رانندگی اکنون بازدارندگی ندارند، گفت: از دولت تقاضا داریم تا مبلغ تمامی جرائم رانندگی افزایش پیدا کند.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از تسنیم، سردار احمدرضا رادان؛ فرمانده کل انتظامی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نوروز امسال یک ویژگی خاصی دارد این است که با ماه رمضان تلاقی دارد، امیدواریم بتوانیم در این ماه با بهترین خدمات در خدمت مردم باشیم.

 

وی با اشاره به لزوم افزایش هزینه تخلف گفت: برآوردی که ما داریم این است که در حوادث حادثه‌ساز 10 درصد از رانندگان تخلف دارند و این 10 درصد هستند که اراده خود را به دیگران تحمیل می‌کنند و موجب تصادفات می‌شوند و جان آدم‌ها را به خطر می‌اندازند.

 

فرمانده کل انتظامی گفت: باور ما این است که اگر قیمت تخلفات بالا رود حتماً تخلفات کم می‌شود.

 

رادان تصریح کرد: در گذشته که یک زمان هزینه تخلفات رانندگی زیاد شد شاهد کم شدن تخلفات و به دنبال آن تصادفات بودیم اما امروز دیگر این عدد و رقم‌ها بازدارندگی ندارد و باید مجدد تخلفات افزایش پیدا کند‌.

 

وی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه آیا هدف شما افزایش مبلغ جریمه تخلفات حادثه‌ساز است یا تمامی تخلفات رانندگی گفت: هدف ما افزایش تمامی تخلفات است، این موضوع را در دولت هم برده‌ایم و توجیه‌های لازم انجام شده است.

 

فرمانده کل انتظامی ادامه داد: اساساً هر تخلفی می‌تواند ویترین اجتماعی را بد جلوه بدهد، پارک دوبل پارک، پارک در پیاده‌روها و ... تخلفاتی هستند که ویترین اجتماعی را زشت می‌کنند.

 

وی تاکید کرد: بنا داریم موضوع دوربین‌ها را به بخش خصوصی واگذار کنیم، یعنی آنها تخلفات را ثبت و برای ما ارسال کنند و به ازای رکوردهایی که ارسال می‌کنند حق‌الزحمه بگیرند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :