موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی انتظامی

a/156268 :کد

سرهنگ شیرانی

صدور هشدار سطح نارنجی و قرمز هواشناسی/ احتمال کاهش میدان دید

  یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ — ۱۴:۲۹
تعداد بازدید : ۵۵   
 تحلیل ایران -صدور هشدار سطح نارنجی و قرمز هواشناسی/ احتمال کاهش میدان دید

رییس مرکز مدیریت ترافیک پلیس راهور فراجا با توجه به هشدار سطح نارنجی و قرمز هواشناسی مبنی بر بارش شدید باران و وزش باد شدید گفت: شرایط مناسب و ایده آلی برای سفر در جاده‌های کشور نداریم.

به گزارش تحلیل ایران سرهنگ احمد شیرانی در گفت و گو با تحلیل ایران گفت: با توجه به هشدار سطح نارنجی و قرمز هواشناسی مبنی بر بارش شدید باران، رعد و برق، وزش باد شدید برای فردا دوشنبه مورخه ۲۸ اسفند تا روز چهارشنبه اول فروردین برای تمامی استان‌های کشور به نظر می‌رسد شرایط مناسبی برای سفرهای جاده‌ای وجود نداشته باشد.

 

وی افزود: شدیدترین بارندگی‌ها در روز سه شنبه این هفته استان‌های چهار محال و بختیاری, ایلام, لرستان, کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان پیش بینی شده که مشکلاتی را در وضعیت تردد و ترافیک معابر شهری و بین شهری ایجاد می‌کنند.

 

سرهنگ شیرانی گفت: با توجه به همزمان شدن سفرهای پایان سال و این وضعیت جوی مطمئناً شرایط مناسب و ایده آلی برای سفر در جاده‌های کشور نداشته باشیم. در این شرایط علی رغم حضور گسترده پلیس راهور و سایر سازمان‌های خدماتی و امدادی در ایام نوروز در جاده‌های کشور احتمال اختلال در ترافیک و ترددهای جاده‌ای وجود دارد.

 

رئیس مرکز مدیریت ترافیک پلیس راهور فراجا بیان داشت: توصیه پلیس راهور رعایت احتیاط کامل رانندگان برای رانندگی در این شرایط همراه با کاهش سرعت و افزایش مسافت بیشتر با خودرو جلویی به منظور پیشگیری از حوادث است.

 

وی ادامه داد: همچنین در برخی از استان‌های شرقی کشور احتمال کاهش میدان دید در رانندگی به علت باد شدید و گرد و غبار وجود دارد. در این جاده‌ها رانندگی با چراغ روشن و کاهش سرعت بسیار حائز اهمیت است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :