موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بین الملل

a/156476 :کد

یافته‌های یک نظرسنجی؛

فرانسوی‌ها به‌شدت از وقوع حمله‌ تروریستی طی هفته‌های آتی می‌ترسند

  پنجشنبه ۰۹ فروردین ۱۴۰۳ — ۱۷:۱۲
تعداد بازدید : ۶۸   
 تحلیل ایران -فرانسوی‌ها به‌شدت از وقوع حمله‌ تروریستی طی هفته‌های آتی می‌ترسند

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که شهروندان فرانسوی به شدت از وقوع حمله‌ای تروریستی در هفته‌ها یا ماه‌های آتی می‌هراسند.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از راشاتودی، براساس نتایج نظرسنجی مؤسسه CSA که به سفارش شبکه‌های «سی‌نیوز»، «اروپا ۱» و هفته‌نامه «ژورنال دو دیمانش» انجام شده است، نشان می‌دهد که مردم فرانسه عمیقاً از وقوع حمله‌ای تروریستی در این کشور ظرف چند هفته یا ماه آتی وحشت دارند.

 

این نظرسنجی که پس از حمله تروریستی به سالن کنسرت «کروکوس» در حومه مسکو و در فاصله چند ماه تا المپیک پاریس انجام شده است، نگرانی فزاینده‌ای را درباره وقوع حمله احتمالی برملا می‌کند. بر این اساس، شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی، به طور میانگین میزان هراس خود را از اعداد بین یک تا ۱۰، با عدد «۷» ابراز کرده‌اند! عدد صفر نشانگر هراس «بسیار پایین» و عدد ۱۰ نمایانگر هراس «بسیار بالا» از حمله تروریستی است.

 

این نظرسنجی بین یک هزار و ۱۳ نفر ۱۸ سال به بالا انجام شد و شکاف قابل توجهی بین هوشیاری مردان و زنان را به تصویر کشید. براساس داده‌ها، زنان بیشتر از مردان نگران حمله تروریستی هستند.

 

تحلیل برپایه گروه سنی نیز نشان می‌دهد که جوانان فرانسوی به ویژه زیر ۳۵ سال، بیشتر از سایرین تحت تأثیر اضطراب ناشی از چنین حمله احتمالی هستند. افراد بین ۳۵ تا ۴۹ سال نگرانی کمتری دارند و هراس میان افراد بیشتر از ۵۰ سال، اندکی افزایش می‌یابد.

 

پس از موج حملات تروریستی در ژانویه ۲۰۱۵ و حمله گروهی افراطی به پاریس و حومه آن و کشته شدن دست کم ۱۷ تن، تشدید تدابیر امنیتی در فرانسه اعمال شده و همچنان پابرجاست. فرانسه در نوامبر همان سال، شاهد مرگبارترین حملات گروه‌های افراطی در تاریخ این کشور بود. در آن برهه بمب‌گذاران انتحاری و افراد مسلح به یک سالن کنسرت، یک ورزشگاه بزرگ، رستوران‌ها و کلوپ‌های شبانه پاریس حمله کرده و ۱۳۰ نفر را کشتند.

 

در پی حمله تروریستی ۲۲ مارس به سالن کنسرت «کورکوس» در منطقه «کراسنوگورسک» مسکو، دست کم ۱۴۳ نفر کشته شدند. سرویس امنیت فدرال روسیه ۱۱ نفر را به ظن مشارکت در این حمله تروریستی بازداشت کرده است. این مرگبارترین حمله تروریستی است که از اوایل دهه ۲۰۰۰ تاکنون در روسیه رخ می‌دهد. فرانسه در پی این حادثه، هشدار تروریسم در این کشور را به بالاترین سطح افزایش داد.

                               

تروریست     فرانسه     پاریس            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :