موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/156763 :کد

شکست تاریخی در رفح خوردیم

بازتاب سخنان نصرالله در رسانه‌های عبری

  ﺳﻪشنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳ — ۰۵:۴۰
تعداد بازدید : ۶۵   
 تحلیل ایران -بازتاب سخنان نصرالله در رسانه‌های عبری

رسانه‌های عبری با بازتاب گسترده سخنان دبیرکل حزب‌الله لبنان در مراسم بزرگداشت شهادت سرداران سپاه قدس در سوریه اعلام کردند که خطوط کلی سخنرانی امروز نصرالله پیام قاطعی علیه اسرائیل بود.

به گزارش تحلیل ایران، به دنبال سخنرانی عصر امروز سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در مراسم بزرگداشت حزب‌الله برای شهادت سردار زاهدی و همرزمان این شهید در نتیجه حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران، رسانه‌های عبری واکنش نشان دادند.

 

رسانه‌های عبری با ابراز نگرانی درباره سخنان عصر امروز دبیر کل حزب‌الله در مراسم بزرگداشت شهادت سرداران سپاه قدس در حمله این رژیم به کنسولگری ایران در دمشق، با هشدار به سران این رژیم خواستار هوشیاری آنان به فحوای سخنرانی وی شدند.

 

رسانه‌های صهیونیستی عصر امروز سخنرانی سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله را که به مناسبت شهادت سرداران سپاه قدس در سوریه انجام شد، همانند سخنرانی قبلی ایشان درباره عملیات طوفان الاقصی به دقت زیر نظر داشتند و تاکید کردند که نصرالله هربار سقف سخنان خود را بالا می‌برد.

 

پایگاه خبری العهد لبنان شامگاه دوشنبه گزارش داد که رسانه‌های عبری زبان بلافاصله پس از سخنرانی سید حسن نصرالله در تحلیلی از محتوای سخنرانی وی تصریح کردند که خطوط کلی سخنرانی وی پیام قاطعی به سران اسرائیل بود.

 

از سوی دیگر، رسانه‌های عبری تاکید کردند که «خروج ارتش از خان یونس به مثابه شکست تاریخی برای اسرائیل به شمار می‌رود.»

 

گفتنی است که نصرالله در مراسم بزرگداشت شهادت سرداران سپاه قدس و همرزمانش گفت: حمله به مستشاران ایرانی در کنسولگری این کشور در دمشق بزرگترین تجاوز اسرائیل به سوریه از سال‌ها پیش به شمار می‌آید. این حمله اسرائیل به دلیل شکستِ جنگ در سوریه انجام می‌شود که اسرائیل نیز در آن نقش داشت.

 

وی افزود: حمله به مستشاران ایرانی در سوریه بخشی از روشن‌ترین و قانونی‌ترین نبرد اساسی، یعنی نبرد با دشمن است. حمله اسرائیل به مستشاران ایرانی ۲ مورد جدید را در بر می‌گیرد. نخستین مورد حمله به خاک ایران است که به معنی تعرض به ایران به شمار می‌آید. مورد دوم نیز سطح ترور است؛ زیرا شهید زاهدی رئیس مستشاران ایرانی در لبنان و سوریه بود.

 

دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: برآوردها به این موضوع اشاره دارد که دشمن در برآوردهای خود در حمله به کنسولگری ایران اشتباه کرده است و این موضوع در موضع ایران و واکنش موردانتظار از سوی این کشور نمود یافته است. آمریکا، اسرائیل و تمام جهان این پیغام را گرفته‌اند که واکنش ایران در پیش است و این حق این کشور است.

 

وی افزود: سخن خود اسرائیلی‌ها از شکست اسرائیل حکایت دارد. در آخرین نظرسنجی صورت‌گرفته از سوی روزنامه معاریو پیرامون نظر شهرک‌نشینان در خصوص نتایج جنگ روشن شد که ۶۲ درصد از آنان ناراضی و ۲۹ درصد از آن‌ها راضی هستند و ۹ درصد از آنان نیز نمی‌دانند که راضی هستند یا نه.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :