موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی انتظامی

a/156825 :کد

سردار مومنی خبر داد؛

۷۰ جانباخته در تصادفات عید فطر/اجرای محدودیت ترافیکی از جمعه

  پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۳ — ۲۲:۱۱
تعداد بازدید : ۵۱   
 تحلیل ایران -۷۰ جانباخته در تصادفات عید فطر/اجرای محدودیت ترافیکی از جمعه

رییس پلیس راه کشور با اشاره به فوت ۷۰ نفر در تصادفات تعطیلات عید فطر از ۲۱ فروردین تا امروز، از اجرای محدودیت‌های ترافیکی از صبح فردا در جاده چالوس و آزادراه تهران -شمال خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران ، سردار مؤمنی با اشاره به آغاز طرح ترافیکی ویژه تعطیلات عید فطر از ۲۱ فروردین گفت: این طرح تا ۲۵ فروردین در جاده‌های کشور اجرا می‌شود.

 

وی با اشاره به تردد روان در اکثر محورهای کشور گفت: همچنین بارش باران را در برخی محورهای استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل گیلان، گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی را شاهد هستیم.

 

وی گفت: در طول اجرای طرح خوشبختانه شاهد کاهش آمار جان‌باختگان تصادفات به میزان ۶۳ درصد بودیم و همچنین شمار مصدومان تصادفات هم ۱۷ درصد کاهش یافته است اما با این وجود متأسفانه در این مدت ۷۰ نفر از هموطنان در تصادفات جان خود را از دست دادند و ۲۲۲۳ نفر هم مصدوم و مجروح شده‌اند.

 

به گفته رئیس پلیس راه کشور، برای فردا آخرین روز تعطیلات عید فطر محدودیت‌های ترافیکی پیش بینی شده است. از ساعت ۸:۳۰ صبح فردا جمعه آزاد راه تهران - شمال به سمت چالوس مسدود می‌شود و از ساعت ۹:۳۰ از پل زنگوله مسیر به سمت چالوس مسدود می‌شود و از ساعت ۱۱:۳۰ از مرزن آباد به سمت تهران مسیر یک‌طرفه می‌شود.

 

مؤمنی همچنین با اشاره به بازگشایی قطعه ۲ آزادراه تهران- شمال گفت: امسال مثل سنوات گذشته محدودیت‌های ترافیکی برای مردم بومی و محلی ایجاد نمی‌کنیم و این هموطنان می‌توانند از مسیر قدیم کرج چالوس تا تونل کندوان تردد داشته باشند ولی آن دسته از هم‌وطنانی که قصد رفتن به سمت چالوس را داشته باشند از ساعت ۷ به بعد از میدان امیرکبیر نمی‌توانند تردد کنند.

 

فرمانده پلیس راه کشور درباره حجم ترافیکی بالای مسافران در برخی استان‌ها، گفت: بیشترین انباشت را در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و خراستان رضوی را شاهد هستیم و توصیه به هموطنان این است که به هنگام برگشت قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند و از سرعت و سبقت غیرمجاز پرهیز کنند و به هنگام خستگی و خواب آلودگی رانندگی نکنند.،متأسفانه نزدیک به ۴۴ درصد تصادفات جاده‌ای در کشور به علت عدم توجه به جلو است که بخشی از آن به علت استفاده با تلفن همراه حین رانندگی است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :