موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/156928 :کد

قائم مقام سابق وزیر خارجه پاکستان

ایران درس عبرت آموزی به اسراییل داد

  دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ — ۱۲:۲۰
تعداد بازدید : ۶۸   
 تحلیل ایران -ایران درس عبرت آموزی به اسراییل داد

قائم مقام سابق وزیرخارجه پاکستان درباره عملیات تنبیهی ایران علیه رژیم صهیونیستی گفت: ایران درس عبرت آموزی به اسراییل داد.

شمشاد احمد خان قائم مقام سابق وزیرخارجه پاکستان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با اشاره به پاسخ پهپادی و موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به جنایت صهیونیست‌ها علیه کنسولگری کشورمان در دمشق اظهار داشت: ایران به جنایات رژیم صهیونستی پاسخ کوبنده و درس عبرت آموزی داد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از مهر این مسئول سابق پاکستانی گفت: اقدام تلافی جویانه ایران نیز از نظر قانونی صحیح و به موقع بود. ایران چنان پاسخ محکمی داد که جهان را شگفت زده کرد. ایران از حق خود بر اساس منشور سازمان ملل استفاده کرده است.

 

شمشاد احمد خان در ادامه گفت: من ایرانی‌ها را خوب می‌شناسم، اگر ملت باغیرت مسلمانی در دنیا وجود داشته باشد، آن ملت ایران است.

 

وی گفت: کاری که ایران در این شرایط انجام داده خوب است. ایران هرگز برده داری را نپذیرفت. وقتی آمریکا در سال ۱۹۵۳ از طریق شاه ایران تلاش کرد مردم ایران را به بردگی بکشد، ایرانیان با به راه انداختن انقلاب اسلامی آن را خنثی کردند. راهی که ایران در این مقطع برای خود انتخاب کرده است برای ما درس است. آمریکا جرأت انجام کاری علیه ایران را ندارد.

 

وی در پایان گفت: ایران همیشه در راه درست بوده و هرگز برده داری را نپذیرفت. من حتی قبل از انقلاب اسلامی هم در ایران زندگی می‌کردم، آن زمان صحبت می‌کردیم که در این کشور انقلاب خواهد شد. ایران با پاسخی صریح به جهان، اسراییل را بیشتر تحقیر کرده است. اسراییل به عنوان یک قدرت شکست ناپذیر در کشورهای عربی معرفی می‌شد اما عملیات تنبیهی ایران اساساً این تصور را از بین برده است. عملیات ایران باعث افزایش انگیزه شاخه‌های مقاومت در منطقه به ویژه در میان جوانان فلسطینی خواهد شد تا با شور و حرارت بیشتری نسبت به قبل با نیروهای امنیتی اسراییل مبارزه کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :