موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/157058 :کد

بیانیه حشدالشعبی عراق درباره انفجار مهیب

بیانیه حشدالشعبی عراق درباره انفجار مهیب در یک پایگاه نظامی

  شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ — ۰۸:۵۷
تعداد بازدید : ۵۷   
 تحلیل ایران -بیانیه حشدالشعبی عراق درباره انفجار مهیب در یک پایگاه نظامی

مقاومت اسلامی عراق به هدفی مهم در ایلات واقع در جنوب فلسطین اشغالی حمله کرد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از الجزیره، مقاومت اسلامی عراق اعلام کرد در حمایت از غزه و پاسخ به جنایات دشمن صهیونیستی علیه غیرنظامیان فلسطینی و تجاوز این رژیم به خاک عراق، هدفی مهم و حیاتی را در ایلات در اراضی اشغالی با پهپاد هدف قرار داده است.

 

مقاومت اسلامی عراق گفته است که این حمله پاسخی است به نقض حاکمیت عراق توسط دشمن صهیونیستی و هدف قرار دادن مقر نیروهای حشد الشعبی.

 

به گفته مقاومت اسلامی عراق، مجاهدان ما در سحرگاه شنبه با استفاده از پهپادها، هدفی حیاتی در «ایلات» در سرزمین‌های اشغالی را هدف قرار دادند.

 

مقاومت اسلامی عراق همچنین افزوده است که در پاسخ به کشتار مردم فلسطین و هدف قرار دادن اردوگاه‌های حشد الشعبی به تخریب سنگرهای دشمن ادامه می‌دهیم.

 

در ساعات بامدادی شب گذشته، شبکه المیادین از وقوع انفجارهای مهیب در پایگاه نظامی موسوم به پایگاه کالسو در جنوب بغداد که پایگاه مشترک نیروهای ارتش، پلیس فدرال و نیروهای حشد الشعبی است، خبر داد.

 

رویترز نیز به نقل از منابع ارتش عراق مدعی شده است که این انفجار در پایگاه مورد استفاده نیروهای حشد الشعبی صورت گرفته است.

 

خبرگزاری فرانسه هم به نقل از منابع امنیتی عراق گزارش داده است که بر اثر انفجار و بمباران یک پایگاه نظامی در عراق، حداقل یک نفر جان خود را از دست داده و تعدادی زخمی شدند.

 

العهد اعلام کرده است که دست‌کم ۸ نفر در انفجار پایگاه کالسو زخمی شدند.

 

همچنین رئیس کمیتۀ امنیتی فرمانداریِ بابِل نیز اعلام کرد که ۵ انفجار بر اثر حملات هواپیماهای بدون سرنشین به پایگاه نیروهای بسیج الحشد الشعبی رخ داده؛ حجم آتش‌سوزی به‌دلیل وجود درختان در اطراف پایگاه بوده.

 

مدیر دفتر المیادین در بغداد گزارش داده که این حملات تجاوزکارانه ورودی اصلی پایگاه کالسو، یک گاراژ خودرو و دو دفتر نیروهای حشد الشعبی را هدف قرار داده و شدت حملات قوی بوده است.

 

مدیر المیادین همچنین توضیح داده که ترافیک هوایی هواپیماهای آمریکایی در آسمان عراق طبق معمول فعال است و یک هواپیمای سوخت رسان در حریم هوایی عراق مشاهده شده است.

 

وی همچنین گفته که این مقر حشد الشعبی با سه حمله مورد هدف قرار گرفته است و حداقل ۳ نفر مجروح شده‌اند.

 

در واکنش به انفجار و بمباران یک پایگاه نظامی متعلق به نیروهای حشد الشعبی و ارتش عراق، حشدالشعبی با انتشار بیانیه‌ای این انفجار را تائید و اعلام کرد که انفجاری در مقر نیروهای بسیج در پایگاه نظامی کلسو در شمال استان بابل در جنوب بغداد رخ داده است.

 

در بیانیه نیروهای حشد الشعبی عراق گفته شده است که یک تیم تحقیقاتی در محل انفجار حاضر شدند و این انفجار منجر به خسارات مادی و زخمی شدن برخی افراد شده است.

 

همچنین در ادامه واکنش‌ها به انفجار مهیب در پایگاه نظامی حشدالشعبی عراق، شبکه تلویزیونی پی.بی. اس PBS آمریکا با استناد به اظهارات یک مقام امنیتی در واشنگتن گزارش داده است که ارتش آمریکا هیچ فعالیتی در منطقه‌ای که در آن انفجار رخ داده است، ندارد.

 

خبرگزاری رویترز نیز با اشاره به منابع آگاه خود در ارتش آمریکا، گزارش‌ها درباره حملات هوایی آمریکا در عراق را نادرست عنوان کرد.

 

فرماندهی مرکزی آمریکا در منطقه موسوم به سنتکام نیز با انتشار بیانیه‌ای حساب کاربری خود در ایکس نوشت: «ما از گزارش‌هایی مطلع هستیم که ادعا می‌کنند ایالات متحده امروز در عراق حملات هوایی انجام داده است. این گزارش‌ها صحت ندارد. ایالات متحده امروز حمله هوایی در عراق انجام نداده است.»

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :