موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/157338 :کد

چرا خیزش دانشجویی آمریکا صهیونیست‌ها را به وحشت انداخت؟

تسنیم

  شنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ — ۲۰:۲۱
تعداد بازدید : ۸۸   
 تحلیل ایران -چرا خیزش دانشجویی آمریکا صهیونیست‌ها را به وحشت انداخت؟

به‌عقیده عبدالباری عطوان تحلیلگر برجسته عربی، آنچه صهیونیسم به‌سرکردگی نتانیاهو و امثال او را نگران می‌کند، انفجار این "انقلاب دانشجویی" در آمریکا و گسترش دامنه آن به سایر دانشگاه‌هاست.

به گزارش تحلیل ایران «عبدالباری عطوان» سردبیر روزنامه فرامنطقه‌ای رأی‌الیوم و تحلیلگر شناخته‌شده جهان عرب در مقاله جدید خود به موضوع اعتراضات گسترده ضداسرائیلی در دانشگاه‌های آمریکا اشاره کرده نوشت: من هرگز در زندگی‌ام چهره‌ای مانند چهره وقیح «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم اشغالگر ندیده‌ام که با انتشار ویدیویی در پلت‌فرم توییتر (ایکس) انقلاب دانشجویی در دانشگاه‌های آمریکا را محکوم کرده آن را به‌مثابه یهودی‌ستیزی دانست.

 

بزرگترین دستاورد نتانیاهو برای سیطره بر افکار عمومی نابود شد

عطوان در این مقاله خود اعلام کرد: نتانیاهو آمریکا را به‌خوبی می‌شناسد و به همین دلیل می‌داند که انفجار این انقلاب دانشجویی ممکن است تا سرنگونی کابینه آپارتاید اسرائیل متوقف نشود، مشابه اتفاقی که در زمان جنگ ویتنام و نظام فاشیست آپارتاید در آفریقای جنوبی رخ داد؛ یعنی زمانی که انقلاب‌های دانشجویی آمریکا شروع شد و تا زمان رسیدن به اهداف کامل خود در توقف جنگ‌های ویتنام و همچنین سقوط نظام آپارتاید در آفریقای جنوبی و نابودی قوانین نژادپرستانه علیه سیاه‌پوستان در آمریکا متوقف نگشت.

 

براساس این یادداشت، نتانیاهو بزرگترین دستاورد خود را برای سیطره بر افکار عمومی، تأسیس نهاد تبلیغاتی «هاسبارا» می‌داند که همراه با شریک خود «تونی بلر» نخست وزیر اسبق انگلیس با هزینه بیش از یک میلیارد و نیم دلار در سال با هدف گمراه کردن افکار عمومی و دروغ‌پراکنی تأسیس کرد تا از آن علیه مخالفان جنایات و کشتاری که رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی به‌راه انداخته است استفاده کند، اما امروز نتانیاهو می‌بیند که این دستاورد او در سرکوب آزادی بیان به‌شکلی شتاب‌زده و سریع در دانشگاه‌های آمریکا در حال نابودی است و دستاورد بزرگ وی آخرین نفس‌های خود را می‌کشد، همه این‌ها به‌برکت استواری و مقاومت و پایداری مردم غزه و خون شهدای آن است. این انقلاب افتخارآمیز دانشجویی در دانشگاه‌های آمریکا آرمان عادلانه فلسطین را به موضوع روز در داخل آمریکا و کانون درگیری سیاسی میان نسل‌ها و مبارزه مشروع جهت احیای ارزش‌های عدالت و آزادی و توقف جنگ‌های نسل‌کشی و نژادپرستی در همه اشکال آن تبدیل کرده است.

 

چند دلیل وحشت صهیونیست‌ها از خیزش دانشجویی آمریکا

عطوان تأکید کرد: آنچه جنبش صهیونیسم به‌سرکردگی نتانیاهو و امثال او را نگران می‌کند انفجار این انقلاب دانشجویی در آمریکا و گسترش دامنه آن به سایر دانشگاه‌هاست و ممکن است به اروپا و خاورمیانه هم کشیده شود.


در اینجا چند دلیل برای نگرانی صهیونیست‌ها از این انقلاب دانشجویی در دانشگاه‌های آمریکا وجود دارد که به این شکل است:

ـ اول اینکه این انقلاب در دانشگاه‌های ویژه آمریکا مانند کلمبیا در نیویورک که دژ لابی صهیونیسم است و همچنین دانشگاه هاروارد در بوستون آغاز شده است و این بدان معناست که نسل آینده آمریکا هرگز مانند پدران و اجداد خود تحت‌تأثیر دروغ‌های صهیونیسم قرار نخواهند گرفت. باید توجه کنیم که این دانشجویان که در معرض سرکوبگری و بازداشت توسط دولت آمریکا قرار گرفته‌اند از قشر عادی جامعه نیستند بلکه آنها فرزندان نمایندگان کنگره و سنا، بازرگانان و طبقه سیاسی حاکم در آمریکا می‌باشند و درواقع این دانشجویان رهبران جدید آمریکا خواهند بود.

ـ تحریک برای سرکوب این انقلاب دانشجویی در آمریکا علیه جنایات نئونازی‌ها در غزه توسط رژیم صهیونیستی که خود را مدعی قربانی بودن نازیسم می‌داند، خیانتی است که رهبران این انقلاب دانشجویی در آمریکا هرگز آن را فراموش نخواهند کرد.

 

ـ حضور تعداد زیادی از دانشجویان یهودی آمریکایی در این انقلاب دانشجویی و برافراشتن پرچم فلسطین و پوشیدن نماد فلسطین توسط این دانشجوها به‌مثابه یک سیلی محکم به صورت نتانیاهو و افشای دروغ بودن همه اتهامات وی علیه دانشجویان مبنی بر یهودی‌ستیزی آنهاست.

 

ـ این انقلاب دانشجویی در آمریکا سیطره صهیونیسم بر رسانه جهانی را از بین برده و مانع همسو شدن افکار عمومی با معیارهای رژیم اشغالگر گشته است و این سیطره صهیونیست‌ها بر رسانه و افکار عمومی جهان در حال نابود شدن می‌باشد.

 

ـ افزایش آگاهی و اعتقاد راسخ میان افکار عمومی آمریکایی‌ها مبنی بر اینکه حمایت مالی و تسلیحاتی دولت این کشور از جنایات اسرائیل در غزه، موجب به خطر افتادن آمریکا و منافع آن در سراسر جهان می‌شود و این کشور را تحت فشار لابی صهیونیسم و حامیان آن به‌سمت جنگ سوق می‌دهد و موجب هدررفت پول مالیات‌دهندگان آمریکایی می‌شود، از جمله دیگر دلایل نگرانی صهیونیست‌ها از این انقلاب دانشجویی در ایالات متحده است.

 

ـ تحریک برای سرکوب این انقلاب دانشجویی در آمریکا تلاشی از جانب رژیم فاشیست و دیکتاتور صهیونیستی برای سرکوب آزادی بیان است، آن هم در کجا؟ در دانشگاه‌هایی که غربی‌ها به‌عنوان نماد فرهنگ و نظام سیاسی خود به آن می‌بالیدند.

 

در ادامه مقاله عطوان تأکید شده است: اوج وقاحت و اهانت به آمریکا و انقلاب مسالمت‌آمیز دانشجویی آن، درخواست «ایتمار بن گویر» وزیر امنیت داخلی کابینه فاشیست رژیم صهیونیستی برای تأسیس گروه‌های شبه‌نظامی مسلح در ایالات متحده و دیگر کشورهای غربی جهت محافظت از مؤسسات یهودی است، این درخواست بن‌گویر به‌معنای تردید در توان این کشورها برای محافظت از صهیونیست‌ها است؛ کشورهایی که نقش آشکاری در شکل‌گیری و تداوم رژیم جعلی صهیونیستی ایفا کردند و این خواسته بن‌گویر پاداش این کشورها برای حمایت‌های بی‌حدومرزی است که طی 75 سال گذشته از اسرائیل به‌عمل آورده‌اند.

 

براساس این یادداشت، باید بگوییم که نازیسم صهیونیستی امروز رسوا شده است و نقاب از چهره زشت آن به‌دست دانشجویان آمریکایی افتاده است و شمارش معکوس برای فروپاشی سریع اسرائیل آغاز گشته است. این انقلاب دانشجویی آمریکا و کل جهان را تکان می‌دهد و کشور جدیدی تأسیس می‌کند که می‌تواند حافظ امنیت و صلح و ثبات و یاری‌دهنده مظلومان در جهان باشد، همچنین به‌دنبال انقلاب دانشجویی آمریکا شاهد انقلاب‌های مشابهی در اروپا و خاورمیانه و کشورهای در حال توسعه در حمایت از عدالت و برابری به‌ویژه در فلسطین خواهیم بود.

                               

  تسنیم
 
  آدرس ایمیل :
  آدرس سایت/وبلاگ:


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :