موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دفاعی امنیتی

a/157375 :کد

شباهت با لنست روسی

جدیدترین پهپاد انتحاری سپاه

  یکشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ — ۱۶:۱۸
تعداد بازدید : ۵۹   
 تحلیل ایران -جدیدترین پهپاد انتحاری سپاه

پهپاد انتحاری جدید سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ساختاری مشابه پهپاد «لنست» روسی دارد و در دسته مهمات پرسه‌زن جای می‌گیرد که کاربرد قابل‌توجهی در رزم زمینی و به‌خصوص عملیات‌های ضدکمین دارد.

به گزارش تحلیل ایران پهپاد انتحاری جدید سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که هنوز نام آن اعلام نشده است، ساختاری مشابه پهپاد انتحاری «لنست» روسی دارد و می‌توان این پهپاد جدید را در زمره مهمات پرسه‌زن نیز دسته‌بندی کرد.

 

بیشتر بخوانید

مروری بر روند شکل‌گیری یگان پهپادی نزسا/ نیروی زمینی سپاه کدام پهپادها را ساخته است؟

 

مهمات پرسه‌زن به دسته‌ای از تسلیحات اطلاق می‌شود که پس از پرتاب، توسط سامانه‌های اپتیکی و حرارتی، به‌سمت هدف روانه می‌شود و با گشت‌زنی در آسمان، هدف موردنظر را پیدا و سپس آن را منهدم می‌کند.

 

پهپادهای ایران , کشور روسیه , اخبار نظامی | اخبار دفاعی , سپاه پاسداران | سپاه , 

آزمایش پهپاد جدید سپاه در رزمایش پیامبر اعظم18

 

این دسته از تسلیحات کاربرد قابل‌توجهی در رزم زمینی و به‌خصوص عملیات‌های ضدکمین دارند و با توجه به ابعاد کوچک و قابل حمل بودن توسط نفر به سلاحی مناسب برای نیروهای زمینی بدل شده‌اند.

 

 

کاربرد این نوع تسلیحات به‌خصوص در جریان جنگ اوکراین و توانایی آنها برای هدف قرار دادن انواع ادوات زرهی،‌ تجمع نیروها و حتی تسلیحات پشتیبانی آتش مانند توپخانه‌ها و سامانه‌های پدافندی بیش از پیش نمایان شد و لنست یکی از بهترین پهپادهای انتحاری به‌کارگیری‌شده توسط ارتش روسیه در این جنگ بوده است.

 

پهپادهای ایران , کشور روسیه , اخبار نظامی | اخبار دفاعی , سپاه پاسداران | سپاه , 

پهپاد انتحاری معراج521 سپاه

پهپادهای ایران , کشور روسیه , اخبار نظامی | اخبار دفاعی , سپاه پاسداران | سپاه , 

پهپاد انتحاری سینا

 

به‌نظر می‌رسد با توجه به تجارب به‌دست‌آمده از نبردهای یک دهه اخیر نیروهای مسلح کشورمان نیز اهمیت این نوع سلاح را درک کرده و رو به ساخت انواع مهمات پرسه‌‌زن آورده‌اند که از جمله آنها می‌توان به پهپاد انتحاری معراج521 و سینا که به‌ترتیب توسط نیروی زمینی سپاه وزارت دفاع تولید شده‌اند، اشاره کرد.

 

بیشتر بخوانید

اختصاصی| تجهیز نیروی زمینی سپاه به پهپادهای انتحاری «شاهد131» و رزمی «ابابیل5»

 

البته در جریان رزمایش پیامبر اعظم 18 مشخص شد که نیروی زمینی سپاه سرمایه‌گذاری قابل‌توجهی در حوزه پهپادهای انتحاری انجام داده است و تجهیز این نیرو به پهپادهای مشهور «شاهد131» و «شاهد136» که برای نخستین در رزمایش پیامبر اعظم18 رسانه‌ای شد،‌ گویای همین امر است.

 

بیشتر بخوانید

یگان صابرین به پهپادهای جدید انتحاری مجهز شد/ معراج521 با سه سر جنگی متفاوت

 

حالا اما با انتشار تصاویر این پهپاد جدید به‌نظر می‌رسد تلاش برای تولید انواع جدیدتر پهپادهای انتحاری در نقش مهمات پرسه‌زن آغاز شده است.

 

 

چنانچه این پهپاد جدید با الگوگیری از پهپاد لنست روس‌ها ساخته شده باشد، می‌بایست مشخصاتی شامل مداومت پروازی 30 الی 60 دقیقه، وزن محموله 3 الی 6 کیلوگرم و حداکثر برد 40 کیلومتر داشته باشد که آن را به سلاحی کارآمد برای نیروهای زمینی کشورمان بدل می‌کند

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :