موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/158883 :کد

تحقیق و تفحص از حقوق‌های نجومی بدر صحن مجلس

تحقیق و تفحص از حقوق‌های نجومی به صحن مجلس می‌رسد؟

  ﺳﻪشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ — ۱۰:۴۵
تعداد بازدید : ۳۴   
 تحلیل ایران -تحقیق و تفحص از حقوق‌های نجومی به صحن مجلس می‌رسد؟

نایب رئیس کمیته تحقیق و تفحص حقوق‌های نجومی گفت: ۱۹ نفر از اعضای کمیسیون به صورت کتبی موافقت کردند تا گزارش به صحن مجلس ارسال شود .

به گزارش تحلیل ایران  نایب رئیس کمیته تحقیق و تفحص حقوق‌های نجومی  فارس، درباره آخرین وضعیت گزارش تحقیق و تفحص از حقوق نجومی در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: گزارش تحقیق و تفحص از حقوق‌های نامتعارف در هیئت تحقیق و تفحص نهایی شده بود و چند ماه قبل به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ارسال شده بود.وی ادامه داد: چندین جلسه برای بررسی این موضوع در کمیسیون گذاشتیم اما کمیسیون به حد نصاب نرسید تا نسبت به ارسال گزارش به هیئت رئیسه مجلس تصمیم گیری شود.
 
میرتاج‌الدینی تأکید کرد: قرار بر این شد که از همه اعضای کمیسیون برنامه نظر شان را به صورت دستی اخذ کنیم. ۱۹ نفر به صورت کتبی موافقت کردند تا گزارش به صحن مجلس ارسال شود . بنابر این هیئت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه باید این گزارش را به هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ارسال کند.وی اظهار کرد: در این گزارش نکات اصلی که بر آن تاکید کرده‌ایم یکی تمرکز اصلی بر آسیب شناسی قوانین و مقررات برای بستن روزنه‌های قانونی پرداخت حقوق‌های نجومی بود. عضو کمیسیون برنامه وبودجه بیان کرد: حقوق‌های نامتعارف که قابل قبول نبود بیشتر از همین روزنه‌های قانونی استفاده می‌کردند و هدف اصلی ما از این تحقیق و تفحص شناسایی این روزنه‌ها بود و بستن آنها با اصلاح قوانین و مقررات که بخشی از آن را در برنامه هفتم و بخشی از آن را در قوانین بودجه سالانه انجام داده‌ایم.
 
میرتاج‌الدینی ادامه داد: سال ۹۵ رهبر معظم انقلاب اسلامی این موضوع را مطالبه کردند. مجلس یازدهم به این موضوع ورود کرد و این تحقیق و تفحص را بر اساس این انجام داد که کاری ریشه‌ای و مبنایی انجام بگیرد.نایب رئیس کمیته تحقیق و تفحص حقوق‌های نجومی خاطرنشان کرد: اگر این هفته کمیسیون برنامه و بودجه مجلس که ما هم درخواست کردیم این گزارش را به صحن بفرستند، هفته آینده در صحن قرائت می‌شود .در صورت نفرستادن هیئت رئیسه کمیسیون بودجه باید پاسخگو باشند.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :