موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/158951 :کد

سرخط روزنامه‌های مطرح جهان عرب؛

تغییرات تاکتیکی حزب‌الله و کور کردن چشم اطلاعاتی دشمن

  پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ — ۰۵:۴۴
تعداد بازدید : ۳۱   
 تحلیل ایران -تغییرات تاکتیکی حزب‌الله و کور کردن چشم اطلاعاتی دشمن

بررسی تحولات میدانی اخیر در نبرد نیروهای مقاومت با دشمن صهیونیستی و وحشت نتانیاهو از نابودی قدرت سیاسی اش مورد توجه روزنامه‌های مطرح جهان عرب واقع شده است.

به گزارش تحلیل ایران دستاوردهای محور مقاومت در سراسر منطقه از زمان آغاز عملیات طوفان الاقصی تاکنون از عراق گرفته تا یمن، لبنان و فلسطین باعث شده بسیاری از تحلیلگران به یک پیروزی مهم در تاریخ منطقه مقابل رژیم صهیونیستی اعتراف کنند.

 

تغییرات تاکتیکی حزب‌الله و کور کردن چشم اطلاعاتی دشمن

 

روزنامه القدس العربی با تیتر «پرچم فلسطین، مدرک فارغ التحصیلی در دانشگاه‌های آمریکا» نوشت: روز گذشته در مراسم فارغ التحصیلی دانشکده حقوق دانشگاه آمریکایی کلومبیا تعداد قابل توجهی از دانشجویان چفیه فلسطینی‌ها بر دوش انداخته و یا پرچم فلسطین را بر روی لباس‌های خود نصب کردند و با اساتید مخالف جنبش دانشجویی، دست ندادند. مناطقی که شاهد اعتراضات علیه جنایات رژیم صهیونیستی بوده از لحاظ جغرافیایی متعدد و مختلف است. از آمریکا گرفته تا اروپا، کانادا، استرالیا… این اعتراضات در داخل کشورهایی جریان پیدا کرده که حاکمان آنها موافق سیاست‌های تل آویو هستند.

 

تغییرات تاکتیکی حزب‌الله و کور کردن چشم اطلاعاتی دشمن

 

روزنامه رأی الیوم در مقاله‌ای نوشت: عملیات طوفان الاقصی موفق شد مساله فلسطین را از یک مساله عربی اسلامی به یک موضوع انسانی و بین المللی تبدیل کند؛ موضوعی که مورد توجه انسان‌های آزاده در سراسر جهان قرار بگیرد. این در حالی است که در ذلیلانه ترین حالت تاریخ عربی اسلامی قرار داریم. کشورهای مسلمان از اینکه کنار آفریقای جنوبی برای حمایت از فلسطینی‌ها بایستند خجالت می کشند. اگر آمریکا خود را برای مهار کردن نتانیاهو آماده نکند اوضاع از کنترلش خارج می‌شود. کشورهای عربی که پیش از عملیات طوفان الاقصی نزدیک به نهایی کردن عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی بودند اینک با شرایط امروز به خود تردید راه داده و نمی‌توانند پشت سر آمریکای ضعیفی که حتی توانایی مهار کردن اسرائیل را ندارد حرکت کنند.

 

تغییرات تاکتیکی حزب‌الله و کور کردن چشم اطلاعاتی دشمن

 

روزنامه لبنانی الاخبار در خصوص تحولات جبهه شمالی نوشت: اوضاع جنوب لبنان و شمال اراضی اشغالی شاهد تحولات بی سابقه‌ای است. همزمان با لشکرکشی رژیم صهیونیستی به شهر رفح، عملیات نیروهای حزب الله از لحاظ کمی و کیفی افزایش یافته است. این نیروها طی ۲ هفته گذشته از تاکتیک‌ها و ابزارهای جنگی جدیدی استفاده کرده اند که طی ماه‌های گذشته بی سابقه بوده است. از لحاظ نبرد اطلاعاتی نیز نیروهای حزب الله دست برتر را دارند؛ ساقط کردن بالن جاسوسی رژیم صهیونیستی بر فراز منطقه اشغالی ادمیت یکی از این دستاوردها و به مثابه کور کردن چشم دشمن در این منطقه است. نیروهای حزب الله به صورت گسترده‌ای از پهپادها علیه سامانه موشکی گنبد آهنین و پاتریوت استفاده کرده و این سامانه‌ها را در برخی مناطق اشغالی از بین بردند.

 

تغییرات تاکتیکی حزب‌الله و کور کردن چشم اطلاعاتی دشمن

 

روزنامه المراقب العراقی در خصوص عملیات تروریستی اخیر در عراق نوشت: همزمان با درخواست‌ها برای بیرون راندن نظامیان آمریکایی از عراق ماشین‌های رسانه‌ای غربی شروع به انتشار اخبار مربوط به خطرات گروهک‌های تروریستی و نیاز عراق به نظامیان خارجی می‌کنند. در حالی که دولت عراق برای پایان دادن به مأموریت ائتلاف آمریکا در این کشور وارد عمل می‌شود واشنگتن نیز گروهک‌های تروریستی وابسته به داعش را در عراق برای هدف قرار دادن نیروهای امنیتی فعال می‌کند تا بهانه‌ای برای باقی ماندن در این کشور برای خود بتراشد.

 

تغییرات تاکتیکی حزب‌الله و کور کردن چشم اطلاعاتی دشمن

 

روزنامه سوری الثوره در خصوص نوار غزه نوشت: آژانس آنروا اعلام کرده که بیش از ۱۵۰ هزار زن فلسطینی باردار در نوار غزه با وخیم‌ترین شرایط بهداشتی دست و پنجه نرم می‌کنند. هیچ مکان امنی در نوار غزه وجود ندارد که آوارگان فلسطینی بتوانند به آنجا بروند. امروزه نگاه‌ها به سمت نشست سران عربی در منامه دوخته شده است. به اینکه آیا در این نشست تصمیمی برای پایان یافتن دردها و رنج‌های مردم نوار غزه گرفته می‌شود؟ غزه امروزه به معیاری برای میزان بیداری وجدان‌های انسانی در سراسر جهان تبدیل شده است.

 

تغییرات تاکتیکی حزب‌الله و کور کردن چشم اطلاعاتی دشمن

 

روزنامه العربی الجدید در خصوص سیاست‌های نتانیاهو نوشت: درگیری‌ها در نوار غزه و حملات پی در پی نیروهای حزب الله در جبهه شمالی اراضی اشغالی به مثابه شدیدترین جنگ فرسایشی است که تل آویو در تاریخ مجعول خود شاهد آن بوده است. این در حالی است که اسرائیل هیچ چشم اندازی درباره پایان جنگ با توجه به وعده‌های نتانیاهو مبنی بر تحقق پیروزی مطلق در غزه ندارد. با وجود شکست‌های میدانی اسرائیل، نتانیاهو همچنان خواهان ادامه یافتن جنگ و وقت خریدن برای خود است. وی از اینکه قدرت را از دست بدهد به شدت وحشت دارد. امروزه حتی کسانی که موافق حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه بودند با ادامه یافتن این روند مخالف هستند. ما شاهد فرارهای پنهانی و اعلام نشده از ارتش اسرائیل به دلیل طولانی شدن این جنگ هستیم.

 

تغییرات تاکتیکی حزب‌الله و کور کردن چشم اطلاعاتی دشمن

 

روزنامه یمنی المسیره در خصوص دستاوردهای مقاومت فلسطین نوشت: دستاوردهای مقاومت در فلسطین، یمن، عراق، لبنان… از لحاظ نظامی بسیار گسترده است به طوری که خسارات سنگینی به دشمن صهیونیستی و شرکای وی یعنی آمریکا و انگلیس وارد آورده است. در کنار تمام دستاوردهای نظامی و اقتصادی باید به پیروزی‌های تاریخی بزرگی اشاره کرد که نیروهای مقاومت بر دشمن صهیونیستی تحمیل کرده اند. این دستاوردها باعث ایجاد تغییراتی در نقشه تاریخی درگیری‌ها علیه دشمن صهیونیستی و تمام قدرت‌های استکباری به ویژه آمریکا شده است. امروزه افکار عمومی در جهان مانند قبل از عملیات طوفان الاقصی به رژیم صهیونیستی نگاه نمی‌کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :