موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/159189 :کد

تحلیل ایران گزارش می‌دهد ؛

نشریه آمریکایی: ۶۵ درصد تونل‌های حماس هنوز سالم است

  چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۳ — ۲۲:۳۵
تعداد بازدید : ۲۳   
 تحلیل ایران -نشریه آمریکایی: ۶۵ درصد تونل‌های حماس هنوز سالم است

نشریه آمریکایی پولیتیکو با استناد به منابع اطلاعاتی آمریکا فاش کرد که هنوز ۶۵ درصد از تونل‌های حماس سالم هستند درحالیکه ۷۰ درصد از نیروهای آن نیز هنوز با اسرائیل مبارزه می‌کنند.

به گزارش تحلیل ایران ، پولیتیکو گزارش داد که اطلاعات ایالات متحده نشان می دهد تنها 30 تا 35 درصد از مبارزان حماس از 7 اکتبر تا کنون جان باختند و حدود 65 درصد از تونل های این گروه هنوز سالم هستند.

 

این رسانه همچنین می‌گوید که مقامات آمریکایی معتقدند حماس در ماه‌های اخیر هزاران عضو جدید را جذب کرده است. 

 

این گزارش می‌افزاید که مسئولان دولت بایدن به شدت نگران قدرت و توان حماس برای جذب هزاران نیروی جدید طی ماه‌های گذشته و در زمان جنگ هستند که همین مسئله به نیروهای این جنبش این امکان را داده تا ماه‌ها در برابر حملات رژیم صهیونیستی مقاومت کنند.

 

 

منبع مذکور افزود با وجود اینکه نتانیاهو اخیرا اعلام کرده بود که باید حماس به طور کامل نابود شود اما داده‌های اطلاعاتی آمریکایی به شکل نگران کننده‌ای بر این مسئله تاکید دارد که تحقق چنین هدفی غیرممکن است.

 

لازم به ذکر است که با وجود گذشت نزدیک به 8 ماه از جنگ در غزه رژیم صهیونیستی در تحقق اهدف اعلام شده خود یعنی نابودی حماس و آزادی اسرا ناکام مانده و هر روز نیروهای اشغالگر در نوار غزه از جمله شمال این باریکه با مقاومت شدید مبارزان فلسطینی مواجه می‌شوند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :