موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/160122 :کد

آسوشیتد پرس گزارش داد؛

سخت‌ترین نبرد دریایی پس از جنگ جهانی دوم ضد نیروهای یمنی

  جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ — ۲۱:۰۳
تعداد بازدید : ۳۲   
 تحلیل ایران -سخت‌ترین نبرد دریایی پس از جنگ جهانی دوم ضد نیروهای یمنی

فرماندهان نیروی دریایی آمریکا اذعان کردند که عملیات ضد نیروهای یمنی در دریای سرخ شدیدترین نبرد دریایی پس از جنگ جهانی دوم است.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از الجزیره، خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از فرماندهان نیروی دریایی آمریکا گزارش داد: عملیات علیه حوثی‌ها (نیروهای یمنی) شدیدترین نبرد دریایی از زمان جنگ جهانی دوم است.

 

اذعان فرماندهان نیروی دریایی آمریکا به سخت بودن نبرد با رزمندگان یمنی در حالی است که آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا هم با ارائه گزارشی از ناتوانی واشنگتن در تقابل نظامی با جنبش انصارالله یمن خبر داد.

 

بر این اساس، این آژانس وابسته به وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد: ائتلاف دریایی بین المللی به رهبری آمریکا که با هدف مقابله با حملات جنبش انصارالله یمن به کشتی‌های بین المللی (صهیونیستی) تشکیل شد موفق به رسیدن به اهداف خود نشد.

 

این بیانیه می‌افزاید: انصارالله یمن تهدیدی رو به رشد برای کشتی رانی بین المللی است که تاکنون بیش از ۳۰ شرکت بین المللی در حوزه دریانوردی را مجبور به تغییر مسیر کرده است. از ماه نوامبر ۲۰۲۳ تا مارس ۲۰۲۴، جنبش انصارالله یمن دستکم به ۴۳ کشتی در دریای سرخ و خلیج عدن حمله کرده است.

 

اذعان آمریکا به ناتوانی در مقابل جنبش انصارالله یمن پس از آن صورت می‌گیرد که دولت بایدن بدون اجازه کنگره آمریکا پا را فراتر نهاده و اقدام به انجام عمیات‌های هوایی از جمله بمباران مناطقی از یمن با هدف حفاظت از کشتی‌های صهیونیستی کرده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :