موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/160432 :کد

تحلیل ایران گزارش می‌دهد ؛

پوتین: ارسال سلاح توسط کره جنوبی به اوکراین یک «اشتباه بزرگ» است

  جمعه ۰۱ تیر ۱۴۰۳ — ۱۱:۲۹
تعداد بازدید : ۳۶   
 تحلیل ایران -پوتین: ارسال سلاح توسط کره جنوبی به اوکراین یک «اشتباه بزرگ» است

رئیس جمهور روسیه گفت، اگر کره جنوبی تسلیحات نظامی به اوکراین ارسال کند مسکو تصمیماتی خواهد گرفت که فکر نمی‌کنم خوشایند رهبران سئول باشد.

به گزارش تحلیل ایران ؛ «ارسال سلاح از سوی کره جنوبی به اوکراین یک اشتباه بزرگ خواهد بود.» این اظهارات ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه پس از سفر به کره شمالی و انعقاد توافق راهبردی نظامی با پیونگ است.

پوتین در عین حال تاکید کرد که سئول نباید هیچ نگرانی درباره شراکت راهبردی جدید میان مسکو و پیونگ یانگ داشته باشد.

علیرغم فشارهای آمریکا، کره جنوبی مدعی است که تا کنون تسلیحات کشنده به اوکراین ارسال نکرده اما پس از امضای توافق مشارکت راهبردی میان مسکو و پیونگ یانگ منابعی در این کشور گفته‌اند که کره جنوبی ارسال تسلیحات به اوکراین را مورد بررسی قرار خواهد داد.

طبق توافق راهبردی میان کره شمالی و روسیه که در سفر اخیر پوتین به پیونگ یانگ میان دو کشور امضا شده است، مسکو متعهد شده که در صورتی که کره شمالی مورد حمله قرار گرفت از ابزارهای موجود برای کمک نظامی فوری به این کشور استفاده کند.

کره جنوبی روز جمعه در اعتراض به این توافق سفیر روسیه در سئول را احضار کرد.

پوتین اضافه کرد، توافقی که ما امضا کردیم تنها در صورتی که یکی از طرفین مورد تجاوز نظامی قرار بگیرد اجرا خواهد شد. «تا جاییکه من می‌دانم کره جنوبی برنامه‌ای برای حمله به کره شمالی ندارد که به این معنی است که سئول نباید هیچ نگرانی بابت این توافق و همکاری نظامی ما داشته باشد.»

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :