موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/160548 :کد

پرسپولیس و تاحدودی استقلال!

سرگردانی روی نیمکت چند تیم لیگ برتری

  یکشنبه ۰۳ تیر ۱۴۰۳ — ۱۵:۰۰
تعداد بازدید : ۳۵   
 تحلیل ایران -سرگردانی روی نیمکت چند تیم لیگ برتری

۶ تیم لیگ برتر فوتبال پس از پایان فصل بیست و سوم سرمربیان خود را از دست داده اند و مدیران این تیم ها به دنبال پیدا کردن جانشین برای آنها هستند. در این میان تکلیف استقلال هم مشخص نشده است.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از مهر، بی‌ثباتی در نیمکت تیم‌های لیگ برتری ایران همواره یکی از معضلات بزرگ فوتبال کشور بوده است. این مشکل در پیش از شروع فصل جدید نیز به وضوح دیده می‌شود، چرا که بسیاری از تیم‌ها با مشکلات مدیریتی و نبود سرمربی مواجه هستند.

 

هر چند جواد نکونام با استقلال قرارداد دارد و در شرایط عادی باید به کارش ادامه دهد اما هنوز از سوی این باشگاه به طور رسمی ادامه همکاری با وی اعلام نشده است. این در حالی است که برخی اخبار طی روزهای گذشته از عدم تمایل مالکان باشگاه برای ادامه همکاری با نکونام حکایت داشت. با این حال انتشار تصویری از شهریاری و نکونام کنار هم احتمال همکاری طرفین را تقویت کرد.

 

پرسپولیس

پرسپولیس، قهرمان فصل گذشته لیگ برتر ایران، پس از جدایی «اوسمار ویه‌را» با مشکل بزرگی مواجه شده است. این تیم پرطرفدار تهران هنوز نتوانسته جایگزینی مناسب برای ویه‌را پیدا کند و همین موضوع باعث نگرانی هواداران شده است. گزینه‌های زیادی پیرامون هدایت این تیم شنیده می‌شود و طبق آخرین اظهار نظر مدیران این باشگاه، سرخ‌ها با ۳ گزینه مذاکرات خود را به طور همزمان ادامه می‌دهند تا بهترین سرمربی برای پرسپولیس انتخاب کنند.

 

تراکتور

تیم تراکتور تبریز نیز در وضعیت مشابهی به سر می‌برد. نیمکت این تیم هنوز مشخص نیست و بلاتکلیفی در مدیریت این تیم باعث نگرانی‌هایی بین هواداران و بازیکنان شده است. نبود یک سرمربی ثابت می‌تواند تأثیر منفی زیادی بر عملکرد تیم در فصل آینده بگذارد. فصل گذشته و پس از جدایی «پاکو خمز» حمید مطهری با جدایی از کادر فنی تیم ملی هدایت تراکتور را تا پایان فصل عهده دار شد اما هنوز مشخص نشده که سرخ‌های تبریزی با این مربی برای فصل آینده ادامه خواهند داد یا خیر.

ملوان

ملوان بندر انزلی پس از اتمام قرارداد مهدی تارتار، هنوز هیچ اقدامی برای تمدید قرارداد با این سرمربی یا جذب گزینه‌های جدید انجام نداده است. این تیم نیز با مشکلات مدیریتی و نبود برنامه‌ریزی مناسب دست و پنجه نرم می‌کند. ملوان یکی از بهترین فصل‌های حضور خود در لیگ برتر را پشت سر گذاشت اما اکنون این باشگاه نه مدیرعامل دارد و نه سرمربی و تکلیف نقل و انتقالات این تیم مشخص نیست.

 

مس رفسنجان

مس رفسنجان هنوز وضعیت سرمربی‌گری خود را مشخص نکرده است. محرم نویدکیا که فصل گذشته هدایت این تیم را بر عهده داشت، هنوز تصمیم نهایی خود را برای ماندن یا جدایی از این تیم نگرفته است. این وضعیت نامشخص باعث افزایش نارضایتی در بین بازیکنان و هواداران شده است. نویدکیا نتایج بسیار خوبی را با مس کسب کرد و حتی با این تیم به فینال جام حذفی نیز صعود کرد اما در کسب عنوان قهرمانی ناکام ماند.

 

نساجی

تیم نساجی مازندران پس از جدایی ساکت الهامی همچنان بدون سرمربی است. مشخص نبودن سرمربی جدید این تیم باعث شده تا برنامه‌های آماده‌سازی برای فصل جدید به تعویق بیافتد و این موضوع می‌تواند تأثیر منفی بر عملکرد تیم در آینده داشته باشد. علاوه بر این مالک این باشگاه نیز به دنبال فروش سهام نساجی است و این نشان دهنده بی ثباتی مدیریتی و بلاتکلیفی در نساجی است.

 

استقلال خوزستان

استقلال خوزستان نیز پس از جدایی سید سیروس پورموسوی با مشکل مشابهی مواجه است. نبود سرمربی باعث شده تا برنامه‌های تیم برای فصل جدید با مشکل مواجه شود. کیوان بابادی به تازگی به عنوان مدیرعامل این باشگاه انتخاب شده و طبق آخرین اطلاعیه این باشگاه، مذاکره با ۳ گزینه اروپایی برای نشستن روی نیمکت این تیم در جریان است و باید دید در نهایت چه فردی به عنوان سرمربی جدید استقلال خوزستان معرفی خواهد شد.

 

بی‌ثباتی در نیمکت تیم‌های لیگ برتری ایران یک معضل جدی است که می‌تواند بر عملکرد کلی لیگ تأثیر منفی بگذارد. نبود سرمربی‌های ثابت و بلاتکلیفی در مدیریت تیم‌ها باعث کاهش کیفیت فوتبال و افزایش نارضایتی در بین هواداران می‌شود. برای حل این مشکل، نیاز به برنامه‌ریزی دقیق‌تر و تصمیم‌گیری‌های سریع‌تر از سوی مدیران باشگاه‌ها وجود دارد تا بتوانند شرایط بهتری برای تیم‌ها و بازیکنان فراهم کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :