موضوعات ‌مرتبط: سیاسی انتخابات

a/160657 :کد

تحلیل ایران گزارش می‌دهد ؛

قالیباف در مناظره پنجم: باید دقت کنیم که در نقشۀ دشمن حرکت نکنیم

  ﺳﻪشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۳ — ۱۴:۰۳
تعداد بازدید : ۳۷   
 تحلیل ایران -قالیباف در مناظره پنجم: باید دقت کنیم که در نقشۀ دشمن حرکت نکنیم

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: باید دقت کنیم که در نقشۀ دشمن حرکت نکنیم. باید به گونه‌ای حرکت کنیم که بتوانیم وظیفه خودمان را به درستی انجام بدهیم.

به گزارش تحلیل ایران ، محمدباقر قالیباف کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در پنجمین مناظره انتخاباتی گفت: فکر می‌کنم همه نکاتی که بنده قبلاً گفته‌ام امروز می‌گویم و عزیزان نیز آن را بیان می‌کنند اگر دقتی بکنیم همه این‌ها موضوعاتی است که در دو سه دهه اخیر نیز این موارد را گفته‌ایم و باید این‌ها را حل می‌کردیم. 

وی افزود: چرا همچنان این موضوعات حل نشده باقی‌مانده است. اولاً باید دقت کنیم در نقشه دشمن حرکت نکنیم.این وظیفه اول ما است. به‌هرحال امروز دشمنان ما آسایش و آرامش را برای ملت ما نمی‌خواهند. آنها دنبال این هستند که مردم را پریشان کنند و ما نباید مردم را پریشان‌تر کنیم. 

قالیباف ادامه داد: دشمن نمی‌خواهد یک افق روشنی ایران عزیز ما در ذهن مردم ساخته بشود و آنها امیدوار به آینده شوند. با رفتار، بیانات و تصمیمات خودمان باید به این موضوع توجه کنیم. خدای‌نکرده ما نقشه دشمن را تکمیل نکنیم. باید به‌گونه‌ای حرکت کنیم که بتوانیم وظیفه خودمان را به‌درستی انجام بدهیم.

وی گفت: مردم امروز دغدغه‌مند هستند که سررسید سال اجاره‌خانه تمام شد کجا بروند. کجا زندگی کنند. کدام حاشیه شهر را پیدا کنند. به کدام روستا پناه ببرند. باید در کشور آرامش ایجاد کنیم. نباید تنش درست کنیم و در مقابل باید گشایش ایجاد کنیم. اگر بنا هست با هم در موضوعی هم بحث کنیم بحث ما و چالش ما رسیدگی به درد و مشکل مردم مبنا قرار دهیم. 

قالیباف بیان کرد: اگر این نباشد هفته آینده چنین روزهایی هر کدام از ما توفیق خدمت داشته باشیم باید برای حقوق تصمیم بگیریم. برای کسری بودجه باید تصمیم بگیریم. برای ارز باید تصمیم بگیریم. اینجا قدرت اجماع‌سازی و همراهی می‌خواهد. مدیریت می‌خواهد.

باید دقت کنیم که در نقشۀ دشمن حرکت نکنیم

قالیباف در بخش اول مرحله اول گفت: دیشب اگر در اینجا بحث از کرسنت کردیم. دیشب اگر در اینجا بحث از چای دبش کردیم. ریشه این خسارت‌ها و فسادها در کجا است. بدون شک ریشه در ناکارآمدی است. به این موارد باید توجه کنیم. وقتی که تنش و ناکارآمدی است. فکر می‌کنم همه نکاتی که بنده قبلاً گفته‌ام امروز می‌گویم و عزیزان نیز آن را بیان می‌کنند اگر دقتی بکنیم همه این‌ها موضوعاتی است که در دو سه دهه اخیر نیز این موارد را گفته‌ایم و باید این‌ها را حل می‌کردیم. 

وی ادامه داد: چرا همچنان این موضوعات حل نشده باقی‌مانده است. اولاً باید دقت کنیم در نقشه دشمن حرکت نکنیم. این وظیفه اول ما است. به‌هرحال امروز دشمنان ما آسایش و آرامش را برای ملت ما نمی‌خواهند. آنها دنبال این هستند که مردم را پریشان کننده و ما نباید مردم را پریشان‌تر کنیم. 

قالیباف گفت: دشمن نمی‌خواهد یک افق روشنی ایران عزیز ما در ذهن مردم ساخته بشود و آنها امیدوار به آینده شوند. با رفتار، بیانات و تصمیمات خودمان باید به این موضوع توجه کنیم. خدای‌نکرده ما نقشه دشمن را تکمیل نکنیم. باید به‌گونه‌ای حرکت کنیم که بتوانیم وظیفه خودمان را به‌درستی انجام بدهیم.

قالیباف بیان کرد: مردم امروز دغدغه‌مند هستند که سررسید سال اجاره‌خانه تمام شد کجا بروند. کجا زندگی کنند. کدام حاشیه شهر را پیدا کنند. به کدام روستا پناه ببرند. باید در کشور آرامش ایجاد کنیم. نباید تنش درست کنیم و در مقابل باید گشایش ایجاد کنیم. اگر بنا هست با هم در موضوعی هم بحث کنیم بحث ما و چالش ما رسیدگی به درد و مشکل مردم مبنا قرار دهیم.

قالیباف بیان کرد: اگر این نباشد هفته آینده چنین روزهایی هر کدام از ما توفیق خدمت داشته باشیم باید برای حقوق تصمیم بگیریم. برای کسری بودجه باید تصمیم بگیریم. برای ارز باید تصمیم بگیریم. اینجا قدرت اجماع‌سازی و همراهی می‌خواهد. مدیریت می‌خواهد.

قالیباف ادامه داد: دیشب اگر در اینجا بحث از کرسنت کردیم. دیشب اگر در اینجا بحث از چای دبش کردیم. ریشه این خسارت‌ها و این فسادها در کجا است. بدون شک ریشه این در ناکارآمدی است به این موارد باید توجه کنیم.

ما به‌اندازه صادرات نفت خود در داخل کشور ظرفیت داریم، اما آن را حیف می‌کنیم.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: سه ماه از سال گذشته و برخی از مصوبات قطعی هنوز اجرایی نشده و هنوز پول بازنشستگان را ندادیم. ما نیاز به وحدت و اجماع‌سازی و همکاری داریم و ویژگی‌هایی داریم که مقام معظم رهبری درباره مشخصه‌های نامزد مطرح کردند. هرگونه تلاش و فعالیت و هرگونه هم‌افزایی برای حل مشکل مردم را باید دنبال کنیم.

قالیباف تأکید کرد: نباید از زمانی که در پست و مسئولیت نشستیم خدای‌نکرده دغدغه مردم، دغدغه دوم ما باشد و ما باید هر آنچه برای خود می‌پسندیم، برای مردم هم بپسندیم. 

وی گفت: نباید گرفتار تنش و بگومگوهای گذشته شویم و مردم امروز واقعاً آسایش ندارند و اگر به حال آنان چاره‌اندیشی نکنیم، طبیعتاً به وظیفه اسلامی و ایرانی خود عمل نکردیم.

قالیباف در بخش دوم مرحله اول گفت: قالیباف برای همه شما شناخته شده است. من اهل کار هستم. من اهل تنش، دعوا و ستیز نیستم. همه عمر و جوانی‌ام را برای زندگی و دین مردم جنگیده‌ام. منتها و بحث‌ها در اینجا با آن جنگیدن‌ها متفاوت است.

وی ادامه داد: این دعواها هیچ فایده‌ای ندارد.این دعواها مشکل مسکن، تحریم، گرانی خودرو ، تورم وبیکاری را حل نمی‌کند. این دعواها نه صدای آن روستایی مظلوم را در دور دست، نه کشاورزی که با زحمت محصول را تولید می‌کند ولی از فروش نهایی کمتر از ۳۰ درصد منتفع می‌شود و نمی‌تواند حداقل زندگی خود را تامین کند. نه کارمند و کارگری که در حوزه حقوق ثابت و تورم ۴۰ درصد نه مشکل سربازی که ما البته تلاش کردیم حقوق سربازان را تا حدودی حل کنیم.

قالیباف گفت: این دعواها و جنگ‌های سیاسی هیچ فایده‌ای ندارد. من هیچ وقت در مسئولیتم بعد از دوران دفاع مقدس هرگز وارد این بازی‌ها و ستیزها نشدم و اصلاً این دواها را نیز قبول نداشتند. ما در جنگ بزرگ شدیم برای حفظ وطن جنگ کردیم. هرگز تنش و دعوا نمی‌کنیم که دل مردم‌مان را خالی کنیم و دل آنها را بشکنیم. 

وی ادامه داد: هرگز قالیباف چنین کاری را نخواهد کرد. این دعواها و این تنش‌ها هیچ ثمری ندارد و هیچ گشایشی ایجاد نمی‌کند. جز اینکه مردم ما را ناامید می‌کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :