موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رهبری

a/155306 :کد

رهبر انقلاب در دیدار مسئولان ؛

نسخه کامل‌ و‌ نهایی سعادت بشر در بعثت ارائه شد

  پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ — ۱۲:۲۸
تعداد بازدید : ۹۸   
 تحلیل ایران -نسخه کامل‌ و‌ نهایی سعادت بشر در بعثت ارائه شد

رهبر معظم انقلاب: نسخه‌ کامل، نهایی و همیشگی و دائمی سعادت بشر، چه سعادت دنیا، چه سعادت آخرت در بعثت ارائه شد.

به گزارش تحلیل ایران، همزمان با خجسته عید مبعث پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد صلّی‌الله‌علیه‌و آله‌وسلّم، صبح امروز (پنج‌شنبه) جمعی از مسئولان نظام، نمایندگان و سفرای کشورهای اسلامی با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

 

گزیده‌ای از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار به شرح زیر است:

 

تبریک عرض می‌کنم عید شریف و بزرگ مبعث را به همه‌ ملت ایران و به همه‌ مسلمانان عالم. عید مبعث یادآور بزرگترین حادثه‌ تاریخ است. با جرأت می‌توان گفت که مبارکترین و بزرگترین حادثه‌ای که در دنیا در طول تاریخ برای بشریت اتفاق افتاده، بعثت نبی مکرم اسلام است. نسخه‌ کامل، نهایی و همیشگی و دائمی سعادت بشر، چه سعادت دنیا، چه سعادت آخرت در بعثت ارائه شد.

 

*مصیبت غزه مصیبت بشریت است و نشان می‌دهد نظم کنونی جهانی نظم باطلی است و این قابل دوام نیست

 

 

 

 

 

 

 

امروز ما مخاطب بعثتیم. بعثت در میان ما هم هست. یعنی همین حالا نبی مکرم اسلام در حال تعلیم و تزکیه‌ ما است. همین حالا ما مخاطبیم، مخاطب بعثتیم. در طول تاریخ ابدی بشریت این وجود خواهد داشت، همیشه بشریت مخاطب تعلیم و تربیت و تزکیه‌ پیغمبر اکرم است.

 

پیغمبر همین طور که در آن روز مردم را به دوری از بت‌ها و شکستن بت‌ها دعوت کرد، امروز هم همین خطاب وجود دارد. اولین بت هم بت خود ما است، بت درون خود ما، بت نفس ما. اول خودمان را باید اصلاح کنیم. اول جامعه‌ خودمان را باید اصلاح کنیم.

 

این مطالبه‌ نبی مکرم اسلام و بعثت اسلام از خود ما است. ما که اصلاح بشویم یک نمونه‌ اصلاح‌شده‌ اسلام را به بشریت اگر نشان بدهیم، خودش جاذبه دارد و جذب می‌کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :