موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/156524 :کد

حمله اسرائیل به چادر آوارگان و خبرنگاران

حمله اسرائیل به چادر آوارگان و خبرنگاران فلسطینی در بیمارستان شهدا

  یکشنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۳ — ۱۷:۵۰
تعداد بازدید : ۷۳   
 تحلیل ایران -حمله اسرائیل به چادر آوارگان و خبرنگاران فلسطینی در بیمارستان شهدا

ارتش اسرائیل چادر آوارگان و خبرنگاران فلسطینی را در محوطه یک بیمارستان در نوار غزه در اوج ساعت آمد و شد مردمی هدف قرار داد.

به گزارش تحلیل ایران؛ منابع فلسطینی، ظهر امروز (یکشنبه)، خبر دادند در حمله ارتش اسرائیل به چادر آوارگان و خبرنگاران فلسطینی در محوطه بیمارستان «شهداء الاقصی» در مرکز نوار غزه، تعدادی از شهروندان فلسطینی به شهادت رسیده‌اند و چندین نفر دیگر مجروح شده‌اند.

 

منابع فلسطینی می‌گویند هنوز شمار دقیق شهدا و مجروحان این حمله مشخص نیست؛ با این حال، برخی منابع فلسطینی گزارش داده‌اند دست‌کم 4 فلسطینی به شهادت رسیده‌اند و 17 نفر دیگر مجروح شده‌اند.

 

دفتر اطلاع‌رسانی غزه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ارتش رژیم اشغالگر اسرائیل کشتار جمعی جدیدی مرتکب شده و چادر خبرنگاران و آوارگان فلسطینی در داخل محوطه بیمارستان شهدا الاقصی در استان دیر البلح را در اوج ساعت آمد و شد هدف قرار داده است.»

 

تاکنون 32 هزار و 782 فلسطینی در حملات ارتش رژیم اسرائیل به شهادت رسیده‌اند و آمار مجروحان به 75 هزار و 298 نفر افزایش یافته است.

 

ارتش رژیم اسرائیل با حملات گسترده به نوار غزه بسیاری از تاسیسات این منطقه از جمله تاسیسات درمانی، آموزشی و عبادتگاه‌ها را ویران کرده است.

مردم غزه تحت محاصره نیروهای اسرائیلی هستند و نیاز مبرمی به دارو و مواد غذایی دارند.

نظامیان اسرائیلی به کامیون‌های حاوی کمک‌های بشردوستانه به‌سختی اجازه ورود به غزه را می‌دهند و این کامیون‌ها بعد از بازرسی‌های سختگیرانه به صورت محدود وارد غزه می‌شوند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :